Skocz do zawartości
wektor

Ciśnienie w klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam jaki nic nieszczelność w klimie.VCDS pokazuje 5,4 atm.Klima nie chłodzi po zimie.

Kto wie, jakie jest prawidłowe ciśnigYenie w układzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie VCDS pokazuje ciśnienie w układzie klimatyzacji? Swoją drogą 5,4 atmosfery to dość dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie niskie(rozprezne) ok.5 atm., wysokie ok. 22-26 atm. przy pracujacym silniku i zalaczonej klimie

 

---------- Dodano o 11:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:47 ----------

 

Wszystko mierzone przy pomocy sprzetu do klim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisnienie niskie(rozprezne) ok.5 atm., wysokie ok. 22-26 atm. przy pracujacym silniku i zalaczonej klimie
chyba kolega pomylił cyferki i liczby.....

Prawidłowe cośnienia....

około 5 atm to ciśnienie w układzie bez załączenia klimy, po włączeniu niskie około 1,8 atm, wysokie około 12 atm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie VCDS pokazuje ciśnienie w układzie klimatyzacji? Swoją drogą 5,4 atmosfery to dość dużo

VCDS-->Select-->08-Auto HVAC dalej sobie poradzisz.

 

Mój log przy pracujacym silniku pokazuje:

Friday,16,March,2012,17:50:56:10074

VCDS Version: Release 10.6.4 (x64)

Data version: 20110418

 

 

17:50:38

700 /min Engine Speed

0.820 A Compressor Current (actual)

900 /min Compressor Rotations

1.4 Nm Compressor Load

5.4 bar Coolant Pressure

3.6 % Radiator Fan Activation (actual)

14.5°C Outside Temp. Unfiltered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisnienie niskie(rozprezne) ok.5 atm., wysokie ok. 22-26 atm. przy pracujacym silniku i zalaczonej klimie

 

Wszystko mierzone przy pomocy sprzetu do klim

 

no to pojechałeś po bandzie kolego :D przy ciśnieniu 22-26 lada chwila coś by wydmuchało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam to dochodzi do około 15 atm. wentylatory załączają się około 12 atm,

mogę się mylić bo testowałem w ubiegłym roku, możliwe że jest coś w moich starych postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pojechałeś po bandzie kolego :D przy ciśnieniu 22-26 lada chwila coś by wydmuchało...

 

Nie po bandzie.Serwisanci wpuszczają azot z kontrastem na 25 atm. nie ma szans na wydmuchanie czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
około 5 atm to ciśnienie w układzie bez załączenia klimy, po włączeniu niskie około 1,8 atm, wysokie około 12 atm.
czy to wysokie ciśnienie powinno być stałe podczas pracy kompresora ?? bo miałem wymieniane u siebie rurki klimy, klima nabita na nowo czynnikem i olejem ale mam wrażenie jakby nie działała, wentylatory niby się załączają po około 1min po załączeniu klimy ale nie słysze charakterystycznego tyknięcia załączenia kompresora. Co do tego wysokiego ciśnienia to gdy auto wyłączone ciśnienie jest około 5atm, gdy odpale wzrasta do około 11atm po czym w nieregularny sposób oscyluje w zakresie 6-11atm, czy to normalne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzrasta do około 11atm po czym w nieregularny sposób oscyluje w zakresie 6-11atm, czy to normalne

zbyt mało danych.... na wyłączonym 5 atm jest ok, i teraz aby pomóc potrzebuję ciśnień i na wysokim i na niskim, bez tego to zgadywanka.

Jeśli oscylacje nie regularne, to jest możliwość problemu ze sprężarka, a najczęściej z zaworem rozprężnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem loga mojego ciśnienia, dodam że klima chodzi... chłodzi :) jak trzeba :)

 

Parametry ustawienia:

  • Silnik w samochodzie praca na jałowym bez gazu.
  • Klima na max chłodzenie prawa i lewa strona. (piździło):JC_fan:

 

 

[ATTACH=CONFIG]80699[/ATTACH]

 

A to że błędów brak ... ( Szczegół a cieszy ) :jupi

 

[ATTACH=CONFIG]80700[/ATTACH]

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby pomóc potrzebuję ciśnień i na wysokim i na niskim, bez tego to zgadywanka.
ok, a gzdzie mogę te wartości odczytać (np w VCDS ??) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, a gzdzie mogę te wartości odczytać (np w VCDS ??) ??
prawdopodobnie tylko po podłączeniu zegarów do złącz serwisowych, czy da się wydostać z programu serwisowego, nie wiem niech koledzy się wypowiedzą, w B5 tylko zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności