Skocz do zawartości
Wojtip

Wymiana anteny radiowej - B4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymienić antenę w Kombi B4 z oryginalnej jest plastikowa na jakąś inną metalową? Czy bacik się odkręca? Na tej plastikowej strasznie mi radio szumi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Jak wymienić antenę w Kombi B4 z oryginalnej jest plastikowa na jakąś inną metalową? Czy bacik się odkręca? Na tej plastikowej strasznie mi radio szumi.

 

Chodzi o antenę na dachu?? (byłu też montowane w błotniku). Każdy bat można odkręcić, nie bardzo rozumiem tylko co znaczy "plastikowa antena"?? Ja aktualnie mam metalową, choć w B3-ce była ona gumowa :) Jedną i drugą można było odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ona powleczona gumą z tym plastikiem przegiąłem. A umieszczona jest na dachu. Próbowałem, chociaż nie za mocno odkręcać no i nie dała się, dlatego myślę sobie zapytam się. Teraz spróbuje mocniej się do niej zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

musisz się postarać ;) hehe

weź dwa płaskie klucze, jednym przytrzymaj "podstawę" a drugim odkręć bat. Też miałem z tą antena problem, jednak jakos sie udało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz się postarać ;) hehe

weź dwa płaskie klucze, jednym przytrzymaj "podstawę" a drugim odkręć bat. Też miałem z tą antena problem, jednak jakos sie udało :)

 

Wielkie dzięki. Udało się. :grin: :) :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

A jak można lawo i szybko wymienic antene w B3 sedanie? Mam zamontowana w nadkolu, ale chyba gdzies nie styka poniewaz jak odjade od centrum na 6-7 km to jest straszny szum. Probowalem sie do tego dostac ale bezskutecznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę do dinozaura;) Kupiłem antenę z zasilaniem wzmacniacza przewodem antenowym. Tylko problem z jej podłączeniem polega na tym, że i wyjście przewodu z anteny i zakończenie przewodu antenowego idącego od radia mają taki sam wtyk RAKU-2. Wie ktoś jak się nazywa wtyczka do niego pasująca?

RAKU-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być separator zasilania. Taka mała skrzyneczka, która wpięta jest pomiędzy radio a antenę i ma wyjście przewodu zasilającego. Chodzi o to, że jak podasz zasilanie na radio to poślesz w kosmos głowice radia.

U mnie w B4 taki separator jest fabrycznie zamontowany. Podejście jest na wtyki FME, poszukaj na TME tylko nie w car audio, a w złącza/wtyki koncentryczne.

http://allegro.pl/separator-antenowy-din-prosty-audi-vw-seat-skoda-i1396231467.html

Edytowane przez traba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być separator zasilania.

To już mam. Znalazłem "to" na stronie od Waldka, ale nadal nie mogę znaleźć wersji męskiej. A podłączenie do anteny wygląda tak:

Antena.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tme.eu/html/PL/adapter-do..._PL_pelny.html

To chyba będzie męski, ten z prawej, ale nie jestem pewien.

 

mysle, ze masz racje, Wojtek podjedz do budki elektronicznej przy parkinku rynku na Nowickiego tam maja przejsciowki antenowe wiec napewno pomoze Tobie i mozliwe, ze od razu zakupisz sobie cena mysle ze do 15zl to gora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba będzie męski, ten z prawej, ale nie jestem pewien.

Niestety to jest tylko przejściówka, którą wtykasz na wyjściu z radia. Ale ta, której szukam w sumie wygląda tak samo, tylko jest mniejszej średnicy.

podjedz do budki elektronicznej przy parkinku rynku na Nowickiego tam maja przejsciowki antenowe

Byłem, ale niestety takiej nie mają. W ostateczności wykonam druciarstwo, którym oficjalnie nie będę się chwalić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porostu utnij końcówkę przy antenie i zarób taką jak ci pasuje, to przecież nie druciarstwo tylko rozsądne wyjście z sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz troszkę inne pytanie: wymieniał ktoś może kabel antenowy? Zapodać zwykły czy jest wymagany jakiś hiper haper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c

A teraz troszkę inne pytanie: wymieniał ktoś może kabel antenowy? Zapodać zwykły czy jest wymagany jakiś hiper haper?

Kabel do radia w samochodzie musi mieć impedancję 50ohm. Standardowym kablem 50ohmowym jest stosowanym w radioodbiornikach (masowo w cb) jest rg58. Pracuje on do 100 - 200MHz. Oczywiście da się puścić więcej, ale tłumienie rośnie. Oczywiście jak chcesz szaleć to masz jeszcze np.: h155, rg174. Nie ma sensu i tak nie będziesz widział różnicy. Zwróć uwagę tylko na grubość, ja spotkałem rg58 w dwóch różnych średnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolicie że podepnę się pod temat. Musze wymienić antenę bo już mi cieknie do środka woda ; D pytanie mam następujące moja stara antena ma 3 kabelki a nowa tylko jeden. Nie chce czegoś spalić, zepsuć. Powiedzcie proszę co mam z tym zrobić : ) Zdjęcie0999.jpg. Z góry dzięki !

Zdjęcie0997.jpg

Zdjęcie0998.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie muszę wymienić antenę. Byłem odwiedzić VW i dostanie oryginalnej stopki wraz z batem nie jest możliwe. Więc kieruję się z pytaniem czy pasuje stopka od nowszych wersji passatów, którą mógłbym zamontować bez przeróbek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności