Jump to content
tomek1634

Lemm At 900 czy sirio turbo 800 Co wybrać?

Recommended Posts

Pomóżcie mi przy wyborze waham się miedzy nową anteną lemm at 900 a używaną sirio turbo 800.

Sirio ma ucięty przewód, więc musiał bym zarobić nowy. Sprzedający ceni sobie za nią 75zł. warto brać ją z tą cenę? Czy może wziąć tego lemm'a?

polecam Lemm'a 1500, bo taką użytkuje, żadnych wodotrysków, dobrze ciągnie i zbiera

Ale dłuższa antena nie wejdzie mi do garażu, i tak lemma albo sirio musiał bym mieć zamontowanego na połowie klapy, bo drzwi garażowe mają 180cm, a w samym garażu jest 2m.

Lem czy Sirio??

Ale dłuższa antena nie wejdzie mi do garażu, i tak lemma albo sirio musiał bym mieć zamontowanego na połowie klapy, bo drzwi garażowe mają 180cm, a w samym garażu jest 2m.
ja na twoim miejscu bym wziął i kupił sobie łamaną i tyle ,ale jak coś to bym obstawiał na Lemm-a

obydwie sa łamane.

ja bym pamiętał o złożeniu anteny, ale tym autem jeździ jeszcze mój ojciec i on z pewnością zapomniał by ją złożyć.

Miałem at 900. Była to moja pierwsza antenka. I się spisywała, cały czas RF-Gain odkręcony na Maksa. Ponadto wjeżdżając na parkingi podziemne nie było problemu.

Mam teraz Sirio Turbo 1000 ( dłuższy brat T800). Zbiera więcej to fakt w końcu dłuższa, ale jak mi się cos nie podoba, głownie w mięście to od czego jest RF- Gain ;). Mimo, ze dłuższa również bez problemów wjeżdżam w niskie parkingi podziemne to wszystko za sprawą przegubu. Antena uderzy w przeszkodę i się lekko wygnie, a jak to będzie za mało to się sama położy - świetna sprawa. Oczywiście antena musi być przykręcona z „wyczuciem”, a nie na chama bo wtedy nici z zadziałania przegubu.

Czy jestem zadowolony z T1000 – Tak jestem.

Jakbym niechciał przekraczać 1m. to wybrałbym T 800, wyglada na solidniej zbudowana + przegub

A tutaj taka mała fotka co się stało z moją AT 900, nie wiem czy sama z siebie, czy ktoś nie umiejętnie chciał ją ukraść.

cewka.jpg

lemm jest dobry ale nie jest tak dopracowany jak sirio,sirio lepiej wytrzyma warunki atmosferyczne niż lemm

Antena Lemm już zakupiona i założona jednak mam problem z ustawieniem prawidłowego swr, bo promiennik mam maksymalni wsunięty a swr na 40 jeste więkrze niż na 1. Ciąć promiennik?