Skocz do zawartości
piotr0488

Bład poduszki powietrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem , świeciła mi się dioda od poduszek na liczniku, podłączyłem pod VAG pokazało uszkodzony czujnik uderzeń boczny pasażera o nr 6Q0 909 606( pod fotelem pasażera ) wymieniłem czujnik podłączyłem VAG skasowałem błąd i po ponownym podłączeniu VAG pokazało bład czujnika pasażera o nr 6Q0 909 605 , czemu wyskakuje błąd czujnika 6Q0 909 605 skoro wczesnej pokazał VAG błąd tylko 6Q0 909 606 a teraz jeszcze 6Q0 909 605 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten nr z końcówka 605 to nie jest przypadkiem główny sterownik poduszek? Był kiedyś taki temat że sensory z tym nr miały jakąś wadę i szlag je trafiał po zrobieniu autodiagnozy... Jak znajdę temat to wrzuce link.

Edytowane przez toto_20
golf3.pl/topics4/uwazaj-zanim-zaczniesz-grzebac-vagiem-w-air-bag-vt13251.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, dzisiaj podłaczlem VAG i tak dokładnie jest napisane

 

1222 Czujnik uderzeń bocznych strona pasażera-G180

Q0909605 C 08 AIRBAG VW6 04 0004

 

ale czy musi być

 

6Q0909605 C czy mogę wsadzić sterownik 6Q0909605 A , 6Q0909605 B , 6Q0909605 H ...???

Edytowane przez piotr0488

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sucho tam u Ciebie pod fotelami?Te błędy najczęściej pojawiają się w okresie jesienno zimowym,kiedy dywaniki są nasączone wodą.Powoduje je śniedź na kostkach przyłączeniowych.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelami mam suchutko, ostatnio wymieniałem " 1222 - Czujnik uderzeń bocznych strona pasażera-G180 " a po skasowaniu błędu wyskoczył mi nowy błąd "1222 Czujnik uderzeń bocznych strona pasażera-G180 Q0909605 C 08 AIRBAG VW6 04 0004 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wina być jeszcze w przewodach między czujnikiem, a sterownikiem. Warto obejrzeć i sprawdzić czy coś gdzieś nie jest naderwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może wina być jeszcze w przewodach między czujnikiem, a sterownikiem. Warto obejrzeć i sprawdzić czy coś gdzieś nie jest naderwane.

 

Dokładnie, ja też miałem taki przypadek i okazało się, że wtyczka była rozpięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też miałem taki przypadek i okazało się, że wtyczka była rozpięta.

 

Ale wtyczka przy czym ..?? przy sterowniku poduszek ..?? a gdzie dokładnie się on znajduje, bo słyszałem dwie wersje w tunelu przed lewarkiem zmiany biegowa a drugie miejsce to pod radiem.

 

Warto obejrzeć i sprawdzić czy coś gdzieś nie jest naderwane.

 

Tylko że ja w rejonie sterownika nic nie robiłem , odłączałem jedynie kostkę od fotela i czujnika uderzeń bocznych pod fotelem ale oba kabelki są przymocowane do karoserii także nie ma jak ich za bardzo urwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem inny sterownik , podłączyłem VCDS skasowałem błąd , program pokazał ze błędu niema ale po chwili na liczniku znowu wyskoczył błąd poduszki, podłączyłem program i znowu ten sam błąd...

 

schowek01du.jpg

 

wywnioskowałem z tego ze padnięty jest ten czujnik pod fotelem pasażera ale 2 tyg temu wymieniałem go

 

ma ktoś jakiś pomysł ..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po wymianie czujnika trzeba zrobić adaptację lub coś podobnego. Opis błędu wskazuje na brak czujnika lub regulację/adaptację. Sprawdź jeszcze ciągłość przewodów między czujnikiem a sterownikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie

u mnie ostatnio podczas jazdy zapalił się airbag na desce i pojawił się komunikat "airbag fault":kwasny. po podłączeniu do Vaga, wykryto następujący błąd : 01589 Igniter for Head Airbag : Passenger Side (N252) 32-00 - Resistance too High. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, winna była wtyczka przy samym airbagu pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PassatB52005

Witam serdecznie,

może ktoś poradzi w temacie czujnika uderzeń bocznych.

Błąd czujnika Q6O 909 606, po wymianie (wymieniłem na ten sam symbol) pokazuje błąd autoryzacji czujnika, (adaptacja, kodowanie)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy że kupisz czujnik o takim samym symbolu, musi być rownież tylko i wylacznie od passata b5/b5fl , inne vw maja taki sam nr ale nie pasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po naprawie uszkodzonej wiązki kilku kabelków z modułu komfortu,które zaśniedziały i sprawdzeniu bezpieczników wyskoczył błąd air bag.Nigdzie indziej nie grzebałem, a wyskoczyło zaraz po tym.pokazuje błędy 00588 air bag strona kierowcy i 33-00 za mała wartość rezystancji.kasowanie nie pomaga.Znajomy sprawdzał taśmę na kierownicy i jest ok.z gory dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na mnie też padło.

Błąd 01589 - ten problem też mnie dotknął, ni z tego ni z owego.

Strasznie drażni mnie ta pałaca się lampka od poduszki.

Gdzie jest ta wtyczka ponieważ zamierzam sam to sprawdzić, bo jak znam życie elektryk zaraz porozbiera mi pół samochodu.

Czy ona jest pod dywynikiem prawego przedniego pasażera czy pod dywynikiem tylnego pasażera.

Czy może gdzieś czy pod siedzeniem pasażera, ale nie pod dywanikiem, albo gdzieś może w słupku?

Bardzo proszę o wskazówkę!!!

Nie mieszkam w Polsce i aż strach pomyśleć ile to może mnie uczynić.

Tylko za podanie tego kodu błędu gość skasować mnie 45 Euro, a zajęło mu to może z max. 3 minuty.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i na mnie też padło.

Błąd 01589 - ten problem też mnie dotknął, ni z tego ni z owego.

Strasznie drażni mnie ta pałaca się lampka od poduszki.

Gdzie jest ta wtyczka ponieważ zamierzam sam to sprawdzić, bo jak znam życie elektryk zaraz porozbiera mi pół samochodu.

Czy ona jest pod dywynikiem prawego przedniego pasażera czy pod dywynikiem tylnego pasażera.

Czy może gdzieś czy pod siedzeniem pasażera, ale nie pod dywanikiem, albo gdzieś może w słupku?

Bardzo proszę o wskazówkę!!!

Nie mieszkam w Polsce i aż strach pomyśleć ile to może mnie uczynić.

Tylko za podanie tego kodu błędu gość skasować mnie 45 Euro, a zajęło mu to może z max. 3 minuty.

 

Wtyczki od poduszek fotelow przednich znajduja sie pod fotelami. Takie żółte!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dzisaj podczas jazdy zapalila mi sie lampka od poduszki. Nie mam komputera aby spawdsic blad mozna bez programu usunac niedolegliwosc tz jesli na kablach brak styku i przeczyszczeniu bedzie styk to zniknie kontrolka czy trzeba podlaczyc do komputera i zrobic reset. Dziekuje za odpowied.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z poduszką w Passacie b5. Jadąc autostradą nagle zapaliła się kontrolka poduszki i napis airbag fahler. Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd:

01588 - Igniter for Head-Airbag: Drivers Side (N251)

32-10 - Resistance too High – Intermittent

Szukałem na necie ale nie jestem pewien, czy to chodzi o poduszkę w fotelu, czy w słupku. Chciałbym wyczyścić kostki, bo pewnie coś nie styka, tylko nie wiem czy chodzi o opisywane żółte kostki pod fotelem, czy może chodzi o kurtynę, która jest w słupku i tam są jeszcze jakieś kostki. Po wykasowaniu błędu, kontrolka zapala się po przejechaniu kilku kilometrów (prawdopodobnie po wjechaniu w dziurę). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności