Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Czy ktoś z Was korzystał z mycia parowego, a w szczególności teraz w czasie mrozów?

Słyszałem, że jest to bezpieczna metoda mycia i auto nie zamarznie po umyciu, ale czy aby na pewnoicon_question.gif

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenia z tego typu myjniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod blokiem się gość chwalił że umył swojego paska w myjni parowej powiem że ładny i czysty nie taki siwy i nie było na nim tyle soli kuchennej a i nie zamarzł mu a było -17 tylko nie wiem gdzie w Lublinie jest taka myjnia. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z takiej myjni, auto jest lepiej doczyszczone nie ma zacieków no i nie zamarza. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny sposób na porysowanie sobie auta - zwilża ci parą auto a potem szmatą wyciera i tym piachem co został poleruje lakier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny sposób na porysowanie sobie auta - zwilża ci parą auto a potem szmatą wyciera i tym piachem co został poleruje lakier...

 

Kolego byłeś na takiej myjni czy tylko tak napisałeś jak to wg Ciebie wygląda.Para uderza pod ciśnieniem nie ma możliwości żeby tam był piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko nie wiem gdzie w Lublinie jest taka myjnia.
Nie musisz jechać, przyjadą do Ciebie:) http://www.ecomyjnia.pl/lublin Sam chciałem takie coś otworzyć, ale unia nie zainteresowała się moim pomysłem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej dokładniej zasadzie te myjnie działają? Bo wygląda to niegłupio....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi umyli auto parowo i powiem ze to ściema. zaraz po myciu (środek tez) wygląda nieźle. Karoseria OK ale środek lipa. plamy wylazły a miało być idealnie i zaraz po myciu mogłem jechać (po praniu środka). Moja opinia: z zewnątrz OK domyte elegancko ale nie dajcie się naciągnąć na pranie parą środka bo to lipa. dobrze ze zapłaciłem w promocji 80 PLN za komplet bo normalnie wołają 120 ale u mnie myte były na komisie 4 auta i policzyli po 80 za szt. za 120 bym się nieźle wkur...ł jakby po 3 godzinach wylazły plamy co były na tapicerce.

 

---------- Dodano o 18:34 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:33 ----------

 

tylko nie wiem gdzie w Lublinie jest taka myjnia.
do mnie przyjechali ze świdnika niestety po wszystkim wywaliłem wizytówkę więc nie podam namiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z zewnątrz OK domyte elegancko ale nie dajcie się naciągnąć na pranie parą środka bo to lipa.
Tak naprawdę jest to tylko odświeżanie tapicerki a nie jej pranie (taki chwyt marketingowy, że niby pierze;) ) W środku tym to tylko plastiki można wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest koszt mycia samej karoserii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaki jest koszt mycia samej karoserii?

Ja zapłaciłem 21 zł. Jakość mycia jak na warunki (-15'C) bardzo dobra, ale jeżeli będą odpowiednie warunki chyba jednak pozostanę przy myciu tradycyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt nie jest duży,a efekty bardzo widoczne- auto błyszczy jak nowe. Tylko,że nie w każdym mieście jest myjnia parowa,a w tych mniejszych może być z tym problem. A w trakcie dużych mrozów ciężko aby nie zamarzło,to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja umyłem parowo swojego paszczaka i powiem szczerze zależy to od tego kto za to się zabierze. Pierwszy raz pojechałem z ciekawości i właściciel owej myjni tak odpicował mi auto, że nie potrafiłem wyjść z podziwu. Wyglądało to w ten sposób, że gość uderzeniem pary "zmywał" brud i kurz, a następnie irchą ścierał. Po tym zabiegu pryskał jakimś pieroństwem i auto świeciło się jak psu jajca. Co ciekawe auto było czyste przez ponad tydzień. później spadł deszcz i o dziwo auto dalej było czyste(nie jechałem w deszczu). Dopiero gdy po kilku dniach przejechałem się po deszczu auto nosiło ślady zabrudzenia. Po tradycyjnym myciu moje auto już po kilku dniach było uwalone. Cena usługi 21,-PLN. Podbudowany takim myciem udałem się do tej samej myjni i tam nie było już właściciela tylko jakieś dwie gwiazdy i one mi myły auto. Robiły to niby tak samo, ale już w trakcie tego mycia odniosłem wrażenie, że trochę odwalają fuszerkę. I tak też było. O ile za pierwszym razem auto wytrzymało bez mycia ok. 2 tygodni i było czyste to po usłudze wykonanej przez te dwie siksy auto po tygodniu nawet nie przypominało pierwszego efektu. Tak więc wygląda na to, że jakość takiej usługi zależy od tego kto i JAK ją wykonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak jobla na punkcie lakieru i pojechalem na myjnie parowa z bratem jego autem po tej myjni jest wch... rys na lakierze pod swiatlo a polerowalem mu lakier miesiac temu i znam kazda ryske na nim;p kolejny wymysl typu tele mango...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny sposób na porysowanie sobie auta - zwilża ci parą auto a potem szmatą wyciera i tym piachem co został poleruje lakier...

dokladnie mam takie same odczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności