Skocz do zawartości
blezor

Uwaga! Uwaga! WYLUDZAJA SAMOCHODY!

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie ostrzezenie dla takich jak ja czyli sprzedajacych swoj samochod poprzez naklejona kartke na szybie i ogloszeniu w necie: dostalem sms z tel bez numery po angielsku z zapytaniem czy samochod jest na sprzedaz, wiec odpisalem ze tak, dostalem drugiego bardzo milo napisanego ze ktos go chce kupic i zabrac do szkocji (?!?!), podal mi jakis angielski adres, numer banku i swoje dane i czeka na moja decyzje czy nadal chce sprzedac auto. Sprawdzilem w necie jak wyglada ta osoba na facebuku :) i tam sie dowiedzialem ze ta wlasnie osoba wyludza samochody, tzn kupuje dokonuje niby przelewow ale tak naprawde to kasy nie mamy i auta tez nie, wiec wielka uwaga dla sprzedajacych. Oto dane tej osoby: Niculai Jakob Stefan, [email protected], 28 Nethergate, Dundee, Scotland, DD1 4 HN. Uwaga na ta osobe, i esemesy ze ktos widzial auto i chce kupic. Do sprawdzenia ta osoba i info o jej dokonaniach na wspomnianym portalu. Pozdrawiam i badzcie czujni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam to przerabiałem podczas sprzedaży poprzedniego auta,tyle że moje ogłoszenie było na kilku platformach ogłoszeniowych. Napisał do mnie jakiś "marynarz" co to niby jest na bermudach i nie może osobiście odebrać auta,ale ma zaufanego człowieka ,który wszystko załatwi łącznie z wysyłka auta kontenerowcem..... Poczytałem troszkę w sieci i utwierdziłem się w przekonaniu że to jedna wielka ściema.... A auto znalazło nowego właściciela w kraju... Tak więc jak kolega napisał uważajcie na takie zagrania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka z pracy również jest w trakcie sprzedaży auta. Ogłoszenie wisi na najpopularniejszych polskich portalach aukcyjnych. W zeszłym tygodniu otrzymała przemiłego maila od klienta z Anglii. Chciał kupić auto, oferował przelew i odbiór osobisty. Oczywiście osoba ta okazała się być oszustem, jaki normalny mieszkaniec wysp kupi auto w Polsce? Rozumiem gdyby sprzedawane auto było jakimś klasykiem jednym z 100, ale nie zwykłe auto :D

Uważajcie na takich, bo z tego co wyczytałem w necie to sporo ludzi zostało bez auta i kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

to jest nic z tymi sms-ami. ja juz nawet dwa razy, przy dwoch roznych autach, czeki dostalem na jakies £7500.00 , co auto bylo warte moze £1200.00 !!! gosc pisal maila, sms-y ze mam wziasc czek, isc do banku, wplacic i jak przejdzie kasa to sie odezwac i on wysle lawete i zabierze auto, a ja mam oddac roznice w kasie kierowcy lawety czyli jakies £6000.00 w plecy. sprawdzilem czek w necie, byla nazwa firmy na nim, okazalo sie ze firma istnieje, ale nic nie wiem o kupnie auta ani jakims czeku, poszlem do banku i oddalem im ten czek i oni sie tym dalej zajeli!! no trzeba powiedziec, ze ludzie na swiecie maja iscie ulanska fantazje tylko , ze takie numery z Polakami nie przechodza, bo przeciez my wymyslelismy wszystkie te triki :danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności