Skocz do zawartości
andy_czarny

1.8T klekotanie jak schodzi z obrotów..ktoś już sobie poradził ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jak w wielu 1.8t i wiem ze już kilka razy był poruszany ale rozwiązania jednoznacznego nie znalazłem.

Auto na luzie jak schodzi z obrotów grzechocze i mnie to wkurza

Wiem ze może to grzechotać łańcuszek od napinacza zmiennych faz rozrządu... ale czytałem tez ze ludzie wymieniali a to dalej ustrojstwo hałasuje- może to jednak co innego??

Ktoś już sobie z tym jakoś poradził?

Może można napinacz jakoś zblokować programem czy inaczej- pomaga to ??

 

Ma ktoś jakieś rozwiązanie czy zostało się przyzwyczaić do tego badziewia ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź nagraj ten dźwięk, bo tak w ciemno to wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki moze jutro mi sie uda aparatem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze może to grzechotać łańcuszek od napinacza zmiennych faz rozrządu...

my w naszych nie mamy zmiennych faz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem. Patrzył na to już znajomy mechanior i twierdzi ze to Turbina, gdzies na jakimś trzpieniu jest luz. Nawet cos podwadził srubokretem i sie to uciszyło - to tak w ramach pokazania mi ze to w turbinie. Wiec pozostaje regeneracja turbo albo jazda z tym dzwiekiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też być łącznik elastyczny (plecionka) za katalizatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he mam coś podobnego ja puszczam nogę z gazu to takie nie głośne ghrrrr... spod maski, mniej więcej jak by z okolicy przepustnicy, z miejsca mocowania ori IC. Taki oddech zmęczonego Darth'a Vadera:lol

Z tego co wiem, to mam luz na turbince(poprzeczny).

 

Postaram się też jakoś nagrać ten dźwięk :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buszmen DV sprawdzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buszmen DV sprawdzony?

 

Wrzucony nowy ori kilka miesięcy temu i dźwięk jaki był przedtem taki jest nadal.

W ogóle mam wrażenie, ze na wyższych obrotach turbina jak by nie wydalała...

Może to będzie cosik z wastegate

 

---------- Dodano o 21:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:33 ----------

 

Jak poszedł DV, to było słychać takie przytłumione "łopotanie" a dodatkowo spotęgowała owo "łopotanie" pęknięta rura doprowadzająca powietrze do turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wastegate jesli jest luzne to bedzie brzeczalo niemilosiernie. U mnie tak bylo przy schodzeniu z obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wastegate jesli jest luzne to bedzie brzeczalo niemilosiernie. U mnie tak bylo przy schodzeniu z obrotow.

 

No coś pomiędzy grzechotaniem a charczeniem...?

Mam to od dość dawna i właśnie przy schodzeniu z obrotów, kiedy gaz jest puszczony czyli przepustnica zamknięta;)

I doładowanie tez jak by niepełne, w pewnym momencie brakuje mu "mocy przerobowych":D Szczególnie przy większych prędkościach na wyższych biegach.Ale co dziwniejsze, są dni kiedy zapitala jakby lepiej, albo to moje subiektywne odczucia:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 18t awt tez mi cos swiszcze gdy przyspieszam .Dolot i wydech szczelny wiec stawiam na turbine bo ma juz dosc duzy luz promieniuwy na wirniku i smigiełka ocieraja o obudowe wiec trzeba bedzie regenerowac a i auto jakos tak slabo ciagnie od wolnych obrotow dopiero powyzej tych 2500rpm ciagnie ale bez szału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim 18t awt tez mi cos swiszcze gdy przyspieszam .Dolot i wydech szczelny wiec stawiam na turbine bo ma juz dosc duzy luz promieniuwy na wirniku i smigiełka ocieraja o obudowe wiec trzeba bedzie regenerowac a i auto jakos tak slabo ciagnie od wolnych obrotow dopiero powyzej tych 2500rpm ciagnie ale bez szału.

 

Mój paszczak 1.8T ma dokładnie taki sam dźwięk świszczący. Myślałem że to normalne ale wychodzi że nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sajew

Witam wszystkich.

 

Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale nurtuje mnie jedno pytanie odnośnie wastegate.

 

Wyciągnałem całe turbo, gdyż było słychać jak coś rzęzi z okolic turbo pod obciążeniem w granicach 2000 - 25000 RPM

Objawy to spadek mocy i szarpanie jak by turbo się załączało i rozłączało po chwili.

 

Myślałem, że to dzwieku z katalizatora ale po wyjeciu go okazjało się, że nic tam nie lata.

 

zawór DV udało mi sie zdjagnozować i okazał sie walnięty.

 

Do czego dążę:

 

Czy ktoś montując nową turbinę do samochodu, sprawdzał czy jest luz na nicie od klapki wastegate? Jak sztanga jest zamknieta to nie ma opcji palcami oderwać klapki ale leciutko rusza się na nici, chodzi troszeczkę na boki.

Czy jest tam jakis dopuszczalny luz ?

 

Pozdrawiam

Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta ośka która wchodzi do turbiny od zaworka miała luz wzdłużny i gdy się przesuwałą to zaworek był ciągle lekko otwarty i auto było ciągle nie doładowane. Poprawiłem to i jest ok. Lecz ponoć w tych turbinach lubi pękać muszla przy zaworku. Bo mam coś takiego w moim awt że jak siadam rano czy po pracy w gorący dzień to przez 1 km czuć wyraźnie większa moc. I tak podejrzewam że zimne turbo to jedzie lepiej gdy się nagżeje to pęknięcie się rozszerza i spaliny uciekają zamiast na łopatki to na kata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Znalazłem również na forum audi film z identycznym brzęczeniem.

Podeślę jak będę w domu, bo nie mam teraz linku. Tj. lekko luźna osłona jakaś metalowa dostawała wibracji podczas schodzenia z obrotów. Z tego co pamiętam, to gość pisał, że turbo miał do roboty. Prześle jeszcze info.

chyba o taki dźwięk chodzi ?

 

LINK do tegoż właśnie problemu ...

Edytowane przez rafor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności