Skocz do zawartości
maxwoj81

Tempomat passat b5 atj/ajm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś posiada dokumentację do montażu instalacji tempomatu dla Passata B5 z silnikiem 115Km ATJ/AJM. Sprawdzałem różne fora jest masa informacji niestety większość dotyczy Golfa IV lub Audi a4/a6. Nie wiem na ile dubluje się to w Passacie. Chciałem dołożyć do sowjego. Sprawdziłem nie ma instalacji na kolumnie kierownicy, aktualnie mam już manetkę szukam wiązki. Jeżeli ktoś może pomóc z góry dziękuję pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ciąg dalszy problemów sprawdziłem wiązkę (dorobioną z taśmy przewodów + wtyczka usb2.0 z pc) na przejścia wg instrukcji OK. Podłączyłem wg kolorów instrukcji czyli 12+ do kostki pomarańczowej z pinu 6 (u mnie niebieski)

pozostałe do białej kostki:

pin nr 2 (u mnie czarny) do kostki białej pin nr 8 (niebieski)

pin nr 7 (u mnie czerwony) oraz pin 4 (u mnie zielony) do kostki białej pin nr 10 (czarno-biały)

pin nr 3 (u mnie biały) do kostki białej pin nr 9 (czerwono - żółty)

pin nr 5 (u mnie brązowy) do kostki białej pin nr 7 czerwono -szary

 

wszystko oczywiście sprawdziłem na przejścia miernikiem (kolory się zgadzają z instrukcjami jakie są zamieszczone) między wyjściem wtyczki a wejściem do manetki sama manetka jak pisałem wyżej miała przejścia wg instrukcji tylko manetka to stary model a ja mam po 98 nie wiem czy może tak być??

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy czy manetka to stary typ czy nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie poddaje się nie ma żadnej filozofii w podłączeniu nie wiem dlaczego nie działa czy to wina samej taśmy może jest zbytr cienka ?? Proszę o info kto ma wiązkę na sprzedaż założymy inną nie dorabianą i zobaczymy

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałeś tempomat za pomocą Vaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nawet jest kontrolka przy włączeniu na ON na desce i tyle zamówiłem jeszcze wiązkę ale nie powinno to mieć znaczenia żadnego na stole pod multimetrem wszystko śmiga a w vagu nic się nie dzieje tylko on of jest widoczny binarnie... zmykam do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy czujniki sprzęgła lub hamulca nie jest cały czas zwarty. Ja tak miałem że zachciało mi sie podkręcać i regulować czujnik sprzęgła i tempomat świecił on/off ale nie trzymał prędkości. Jak poprawiłem te czujniki przy pedałąch to nagle zaczłą działąć. Powodem było to co pisze zwarty czujnik sprzęgła bo jak wciskasz sprzęgło to tempomat przestaje działąć i to samo jest jak wciskasz hamulec po prostu sie wyłacza, ale zostaje nadal aktywny (kontrolka zielona sie świeci na liczniku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna prośba do chłopaków żeby ktokolwiek sprawdził czy na wyłączonym silniku tylko zapłonie podczas przełączania funkcji w tempo.. zmieniają się bin code 0000001 dla funkcji res oraz set. U mnie nie dlatego nie wiem czy to wina regulacji pedałów jak pisze Bartosz czy jeszcze czegoś innego. A miało być tak pęknie godzinka pracy a tu juz 3 ci dzień i nic.

W takim razie potrzebuje pomocy z foto co i jak. Czy jestem w stanie sprawdzić pod VAG czy pedał jest w odpowiednim położeniu np przy jakimś bloku czy coś?? Jeżeli mam regulować to co i w jaki sposób. Przepraszam ale z wykształcenia elektronik a nie mechanik :)

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sprwdzić VAGiem czy hamulec zwarty czy nie ale nie pamiętam gdzie w którym bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jestem w stanie sprawdzić pod VAG czy pedał jest w odpowiednim położeniu np przy jakimś bloku czy coś??

 

beztytuujel.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez lancer83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wg tego to podłączyłem tylko czy w przypadku błędnego ustawienia pedału też będzie zmieniać dane w vagu do tego dobiłem się sam .... ponieważ nie dość że tempo nie działa to wywaliło mi tasiemkę z baga. I co poskładałem nie zerwała się bag OK ale jest nie poprawnie poskładana i nie działa abs i esp - nie jest właściwie zwinięta na oczku żółtym gdzie środek i jest kaplica ktoś wie jak to złożyć poprawnie czy tylko nowa??

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś jaką mam kupić wiązkę do tempomatu, bo manetkę już posiadam,a nie chce wtopić z wiązką. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoże mi ktoś jaką mam kupić wiązkę do tempomatu, bo manetkę już posiadam,a nie chce wtopić z wiązką. Z góry wielkie dzięki.

Jak nie chcesz sam się bawić to kup od tego gościa http://allegro.pl/wiazka-tempomatu-audi-vw-seat-skoda-golf-passat-a6-i2170863578.html.

Ja u niego kupowałem i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
abs.jpg A coś takiego mam od wczoraj - i jest wesoło do tego komunikat o braku płynu w układzie hamulcowym ktoś ma jakiś pomysł. Próbowałem ustawić taśmę tak jak powinna być ale chyba nic z tego załatwię inną podmienię i zobaczę. Tylko martwi mnie ten komunikat o płynie w układzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uszkodziłem przypadkiem taśmy? w kierownicy przy ESP jest podobno czujnik kąta skrętu kierownicy 18036 i to włąsnie bedzie jego błąd sprawdz czy nie przerwałeś czegoś lub może nie jest wszystko podłączone. Co rozumiesz przez słowo bag? Chodzi ci o tasiemkę która jest zwinięta w koło? pod kierownicą?

 

---------- Dodano o 09:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:04 ----------

 

pomoże mi ktoś jaką mam kupić wiązkę do tempomatu, bo manetkę już posiadam,a nie chce wtopić z wiązką. Z góry wielkie dzięki.

 

wiesz kolego że amsz stary model auta i chyba musisz pompe kupowac i masz więcej zabawy niż tylko manetka, kabelki i kodowanie? Jaki masz gaz elektroniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już OK z drobnymi problemami - źle złożyłem tryba kąta skrętu nie widział zera tylko kąt. A taśma cała od bagu czyli poduszki zwinięta nie zerwana już wszystko zaczęło hulać dzięki pomocy zaprzyjaźnionego warsztatu. Tempomat też ruszył..... Myślę, że temat można zamknąć pozdr

Edytowane przez maxwoj81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam następujący problem z tempomatem w passacie b5 1,9 tdi 90 km z 1999 roku robiłem przekładke z automatu na manual i nie działa mi tempomat czujnik mam jeden od podału hamulca połączyłem kable ze skrzyni tylko od wstecznego z kablami co szły do skrzyni automatycznej czy jeszcze musze cos połaczyc prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czujnika od pedału sprzęgła - bez niego tempomat nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czujnik jest od chamulca ten sam co był przy hamulcu od automatu i ta sama instalacja oraz nic nie zmieniałem w wagu na manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności