Skocz do zawartości
Sierko2

Skoda Octavia II czy Audi A4 B6 - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Może polecą gromy na mnie ale może AR 159? Autko piękne (o czym nikogo nie trzeba przekonywać) a dodatkowo średnio awaryjne. Wiem, że moim kolejnym autkiem będzie właśnie AR 159 1,9jtdm 120KM (z chipem na ok. 165KM i 330Nm). Polecam się zastanowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że myślałem o tym aucie. Podobno Alfy nie są już tak awaryjne jak kiedyś.

Jeszcze tak przeglądam i patrzę na BMW X3 tylko to już większe pieniądze. Albo jakiś inny SUW.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do AR 159 to mi bardzo podoba sie srodek czyli wykonczenie dizajn i ten montowany orginalnie wskaznik doładowania cud malina a zawias przedni podobnie uciazliwy jak w b5 wiec wszystko spoko :)

X3 to tez dobry pomysł sam za podobnym patrze tylko jeszcze mimo upływu lat 3maja cene twardo ale idzie cos w niemcowni godnego znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam coraz bardziej przyglądać się BMW. Może coś znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego szukasz???

http://otomoto.pl/bmw-330-full-opcja-C30062526.html

http://otomoto.pl/bmw-520-full-opcja-okazja-C30164269.html

to sa beemki moicg kumpli pewniaki bo jeden z nich mieszka w niemcowni na stałe...... obczaj .....pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne auta :) Sam nie wiem na co postawić.

Auto młodsze i mniej popularnej marki czy droższe i starsze marki np. BMW, AUDI. Tylko czy warto płacić za znaczek? A z drugiej strony obawiam się też w tych wszystkich nowych autach tej technologii, czy to się nie będzie psuć itp. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładne auta :) Sam nie wiem na co postawić.

Auto młodsze i mniej popularnej marki czy droższe i starsze marki np. BMW, AUDI. Tylko czy warto płacić za znaczek? A z drugiej strony obawiam się też w tych wszystkich nowych autach tej technologii, czy to się nie będzie psuć itp. :/

różnica w prowadzeniu, wykończeniu jest zasadnicza więc za sam znaczek się nie płaci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile możemy przeznaczyć na ewentualny remont czy wymianę podzespołów

Bo jak stać na konia to i na bat do niego tez powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie !:) ceny części np. do BMW to zupełnie inna bajka niż VW. głupi termostat potrafi kosztować 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli eksploatacja BMW czy Audi będą o wiele droższe niż np. do VW. Chyba coraz bardziej skłaniam się do Skody. Za nieduże pieniądze można mieć całkiem młode auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszta są nieporównywalne - oczywiście jeśli naprawiamy profi bez druta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszta naprawy audi i vw są bardzo podobne, bmw już sporo drozsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba coraz bardziej skłaniam się do Skody. Za nieduże pieniądze można mieć całkiem młode auto.

 

Kolega mojego ojca kupuje tylko skody(od Favorit do Superb II) bo uważa,że to auta z najlepszym zawieszeniem na nasze drogi.

 

Też sam przymierzałem się do zakupu Skody Superb II, ale nie kupowałem auta sam więc nie było mowy o skodzie. Jest wiele ciekawych marek aut na rynku. Musisz zadać sobie pytanie: czego potrzebujesz, oczekujesz od auta? I tego właśnie szukać. Nie ma idealnych egzemplarzy bo i nowe z salonu mają różne bolączki, ot choćby powtórne malowanie bo auto spadło z lawety.

 

Pamiętaj,że niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz możesz trafić ,(czego oczywiście Ci nie życzę) na wadliwy egzemplarz. I wtedy czy to będzie topowa marka, czy trochę gorsza rezultat będzie ten sam. Zadajesz pytanie na forum którym jest mnóstwo użytkowników, każdy ma inny gust, a pamiętaj,że to TY będziesz eksploatował Twoje auto więc zastanów się dobrze przy zakupie tego ideału. Życzę powodzenia i trzyma kciuki za dobry wybór. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie patrz zbytnio pod katem cen części Audi, VW i Skody, bo wszystko zależy od tego, gdzie i co kupujesz :fajny A ceny są zbliżone.

W twoim wypadku trzeba wziać jeszcze pod uwagę jedną kwestię: Audi A4 jest deko mniejsze w środku niż Octavia. Ale jakość wykonania jej wnętrza jest o wiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że najlepiej będzie wybrać się do kilku komisów i obejrzeć auta na żywo. Zajrzeć do środka, usiąść co do kwestii wizualnej i miejsca w środku.

 

Powiem szczerze, że obecny mój Passat B5 FL bardzo mi się podoba i jeszcze bym nim pojeździł. Niestety coś jest nie tak z silnikiem (nierówno pracuje jak jest chłodny, aż buja nim na boki) i prawdopodobnie jest do remontu. Poza tym niedługo będę musiał wymienić rozrząd a swoje lata już ma (2002 r.) więc należałoby go za rok max 2 sprzedać żeby za dużo nie stracić.

 

Obecnie z moim kapitałem za bardzo nie ma wyboru. Bardzo podoba mi się Insygnia ale jest jeszcze trochę droga, a poza tym pisaliście, że jednak coś z nią nie tak.

Mam mętlik w głowie. tak to jest jak się nie ma wystarczającej ilości środków na zakup a potem eksploatację auta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od razu ci powiem, że A4 jest mniejsze od paska wewnątrz, bo jest bardziej "obudowane". Z tyłu też jest ciut mniejsza przestrzeń. Ale to musisz już sam stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu jest sporo mniejsze niż passat, mówię o a4 b7. Z przodu będzie Ci wygodnie jeśli nie jestes bardzo wysoki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz wcześniej ze na początek to kup elektroniczny miernik lakieru taki za 200 pare złoty i dopiero wal do komisu bo napewno bedzie miał co pokazywać ;) ja osobiście tez mam b 5 fl i a4 b6 i oba sa niby podobne a jednak całkiem rożne ale oba kocham za to ze w mojej okolicy jest kilku teraz to juz znajomych którzy takie cacka tną na zyletki i części to kupuje za grosze od podstawowych eksploatacyjnych po takie grubsze bo z paskiem się trochę w podbijanie mocy więc to jest zdecydowany ++++.

Ale beemke tez juz dojezdzalem i to nie jedna i tego z koleji uwielbiam za to ze jest naprawdę prawdziwym Niemcem i kto nie miał to nie wie o co chodzi Ale prawda ze części zamienne w bawarce to juz inna bajka jak w VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej myślałem też o Hondzie Accord, ale słyszałem, że mają takie sobie zawieszenie. Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podoba mi się Insygnia ale jest jeszcze trochę droga, a poza tym pisaliście, że jednak coś z nią nie tak.

 

To chyba zależy na jaki egzemplarz trafisz, mój teść ma taką 2010 rok kombi i chwali sobie bardzo, no i przede wszystkim jeździ się tym bajecznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności