Skocz do zawartości
Gość piotrek n

odma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek n

Witam

Mam takie pytanko

Dzisiaj sciagnalem górne przewody z odmy i jak sie okazalo były zapchane biała mazią(budyń) i były tam krople wody. Co może byc tego powodem czy jest cos do naprawy w silniku :065: ?

 

Silnik 2 E gaz

 

 

 

Dzieki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej płyn chłodniczy w oleju, uszczelka pod głowicą lub sama głowica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokkonen

No to chyba uszczelka do wymiany... :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Jak wyglada olej???Jego barwa,konsytencja???Jezeli olej nie wyglada jak...olej to wtedy moga byc problemy!!!Jezeli jest ok!To byc moze pokonujesz male odleglosci i z tad maz w przewodach odp.!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek n

Na szabelce olej wyglada ok. nie jest sie czego czepic a co do jazdy to raczej jezdze dluzsze trasy. A jakby to byla uszczelka pod glowica to by mi plyn uciekal a tak sie nie dzieje. I teraz mam zagadke co to moze byc?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tem. bliskej zeró skrapla sie woda i jest to normalne zjawisko o tej porze roku. W 90 % to nie uszczelka, tym bardziej ze plynu ci nie ubywa i olej na bagnecie masz normalny. Nie ma sie czym martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Nie ma sie czym martwic.
O Wlasnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja mam zaskok... :rotfl:

 

Potwierdzam dwie ostatnie opinie.

Poza tym jakżesz często sprawdza się jej drożność. Prawdopodobnie zatykała się przez dłuższy czas i dopiero to zauważyłeś. Dobrze jest co jakiś czas ją wyczyścić, by nie wyrzucało oleju simmeringami wału głównego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik78

koledzy potrzebuje pomocy , w związku z tym ,że jestem lewy do mehaniki to powiedzcie mi jak to wygląda ta odma ? czy to jest sam wąż idący od czarnej skrzyneczki na pokrywie silnika ? czy to jest calość ? ta czarna skrzynka i dwa węże wychodzące z niej ? byłem dziś u mechanika i powiedzial mi żebym wymienił odme - do tego dodał że będzie mnie to kosztować 150 zl , no i klaps , kasy niema przed świętami .chce się do tego sam zabrać ,ale nie bardzo wiem od czego zacząć i czy faktycznie będzie mnie to tyle kosztować ????

mam silnik 2 litry 115 km "2e" 91 rok proszę pomocy !!!!! :orany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek n

Wielkie podziekowania za odpowiedzi

Kamien spadl mi z serca bo myslalem ze glowica do remontu.

 

Mam jeszcze jedno male pytanko.

Jakie sa skutki zatkanej odmy co sie dzieje z silnikiem? Czum to grozi?

 

 

Pozdrawiam

Passat 91r 2.0 E gaz (sedanik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci się zatka odma to olej wypchnie ci każdą możliwą szparą miałem to w golfie I a no i troszku na mocy straci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jezdzisz krotkie dystanse albo termostat otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafik78

dzięki Łukasz !!!!!! właśnie takie coś potrzebowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Mnie sie rozlazla jakis czas temu ta podwojna,laczona do odpowietrznika na pokrywie zaworów!!!Zapacilem w ASO okolo 70zl!!! :przestraszony: Gosc na allegro za dobra forse cala sprzedaje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek n

Panowie wielkie dzieki za odpowiedzi i za pomoc. :padam:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Ale na tej stronie z Allegro jest wystawiony sam wąż odmy (jaśli się mylę poprawcie), który jako tako się nie zużywa a jeśli jest zapchany wystarczy go wyczyścić. więc jeśli coś kupować to samą odmę. Odmę słyszałem że też czyszczą (niewiem z jakim skutkiem bo jeszcze nie zaglądałem do niej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

bodek82, Hmmm....rozjasnij troche to co napisales!!!Ja nie kumam :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Sprawa dla mnie jest prosta, na odmę składa się tzw. odstojnik i przewody podłączone do niego, odstojnik czasami znajduje się przy bloku silnika a czasami (jak u mnie) na górze silnika. Przewody się nie wymienia bo wystarczy je umyć i są jak nowe!!!, Wyminenia się (lub ewentualnie czyści) odstojnik który jest poto aby gromadzić zanieczyszczenia. Jeśli były zatkane przewody to świadczy to o tym (jak kolega wspomniał - Cristof) że silnik się nie nagrzewał wystarczająco, najczęściej z powodu wadliwego termostatu, jak również jeśli był stosowany lipny olej i żadko wymieniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewody też się wymienia bo pękają czasem zwłaszcza w silnikach AGG gdzie część jest plastikowa a część przewodu gumowa i ta plastikowa pod wpływem temp.i lat pęka :ok: guma z resztą też ale rzadziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności