Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Nurtuje mnie ostatnio temat przyciemniania szyb w przednich drzwiach b5 3bg. Co do oklejania to wiadomo, że teoretycznie nie wolno, ale jak przepisy odnoszą się do fabrycznie, piecowo przyciemnionych szyb, bo przecież przednie też przyciemniane były...? I przy okazji, czy fabrycznie szyby były przyciemniane tylko w jednym, zielonym kolorze?

 

Ależ nigdzie nie jest napisane, że nie wolno oklejać. Prawo mówi tylko, że przednie szyby muszą przepuszczać minimum 70% światła. Tak więc możesz sobie oklejać, przyciemniać piecowo, co tylko sobie wymyślisz, byleś miał taką przepuszczalność. A fabrycznie przyciemnione szyby z reguły już są w takim stopniu, że jak nałożysz cokolwiek, to przepuszczalność spadnie Ci poniżej tej magicznej granicy. Stad mówi się, że " nie wolno " przyciemniać przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zbyt uogólniłem temat...wiadomo że są pewne normy itd. Mi konkretnie chodzi o to, że ori przyciemnione szyby wyglądają na fotach w necie dość ciemno... Niestety na żywo nie miałem okazji zobaczyć. Mówią też, że te fabrycznie, piecowo ściemniane mają napis "TINTED". Ja mam autko z 2004 i taki napis na szybach mam, no ale żeby one jakoś szczególnie ciemne były - są to zwykłe szybki i tyle. Natomiast w serwisach aukcyjnych zdarzają się wyraźnie ciemniejsze sztuki - zielone bądź niebieskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No przypuszczam, że bez miernika przepuszczalności światła to nic nie zdziałasz i nie stwierdzisz. A robiłeś zdjęcie swojemu autku i patrzałeś ? czasami kompletnie co innego widzi Twoje oko a co innego aparat, może się okazać, że wzrokowo wydają Ci się, że nic nie przyciemnione a na zdjęciu będzie wyglądało, że jednak coś jest. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz na komendę albo do jakiegoś super zakładu ściemniającego i zbadaj przednie szyby albo dzwoń do ASO i pytaj - choć większość fachowców ściemni Ci przód na twoją odpowiedzialność :)

jak wyżej napisane ORI szyby już mają taka przepuszczalność że co byś nie zrobił to i tak przy kontroli miernikiem wyjdzie mniej jak 70%

więc najtaniej i na własną odpowiedzialność jest folia bo w razie W zrywasz przy kontroli i lecisz dalej :)

OKO widzi inaczej jak miernik ;) tym bardziej Policyjny

 

 

nawet w prospekcie reklamowym z paska b5fl z lat 2002 pisało oryginalnie ściemnione Zielone szyby wiec pewnie już norme wykorzystali w fabryce

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pass.jpg

Tak to mniej więcej wygląda . Tylne szyby oczywiście przyciemnione folią jeszcze za niemca ;) Przednie jak widać zbyt ciemne nie są, a napis tinted jest... no i nie wiem, czy to jest max jaki fabryka dała, czy były też ciemniejsze :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam passata b7 kombi i chciałem przyciemnic szyby tylne i i cały bagażnik ale chce to zrobić tak jak to robi vw w oryginale.Moje pytanie jest takie czy orientuje się może ktoś jak własnie wygląda to procentowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey w sprawie przyciemniania szyb w Pasku, do srebrnego B5 jakie przyciemnienie byście proponowali? Całkiem czarne szyby czy lustro weneckie? Może ktoś ma już zrobiony taki projekcik, chętnie podpatrzę :P chodzi mi o 5 tylnych szyb w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecieli do b5 fl. Kolor czarna perła wokół szyb srebrne ramki. Teraz mam fabrycznie ściemnione. Maks czarne zrobić? Nie będzie ciemno w środku? Chę tylko tylne drzwi i tył ściemnić. Ewentualnie jak ktoś robił w krakowie to proszę o namiar na dobry zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam maks czarne. Wygląda bardzo fajnie. Lustra osobiście mi się nie podobają.

 

A pochwalisz się jakimś zdjęciem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam paska b5 99 w sedanie i. Chciałbym przyciemnic szyby boczne oraz tylna folia z allegro czy samemu można bo. Podobna tylna jest ciężka do. Takiej zabawy czy po jakimś czasie folia nie traci swojego koloru? 

Lub jaki byłby koszt przyciemnianie tylnej i bocznych tylnich szyb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy folia przyciemniająca z czasem traci "swój kolor", to odpowiedź jest jednoznaczna - TAK traci. Słońce robi z czasem swoje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności