Skocz do zawartości
wektor

Kontrolka długich-świeci za mocno

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odczucie,że ona jest zbyt jaskrawa, zwłaszcza w nocy i wali po oczach.Jest jakiś prosty sposób na jej przygaszenie? rezystor? Co na to kontrola CAN? Czy nie podlega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie swieci za mocno, tak to juz jest zrobione zebys wiedzial dobrze ze jedziesz na dlugich i ich za dlugo nie uzywal i napewno bys ich nie zapomnial wylaczyc zeby bylo bezpieczniej, wiec bez dramatu. Tak to ma byc. Kontrolka ustrzegawczo przypominajaca. I napewno mniej razi ciebie niz ty innych:) Po co w tym grzebac, jak masz taki czuly wzrok to po co wogole wlaczasz dlugie:)? -to zart:) A tak na marginesie jak cie irytuje to sobie cos naklej bys jej nie widzial i po sprawie:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam odczucie,że ona jest zbyt jaskrawa, zwłaszcza w nocy i wali po oczach.Jest jakiś prosty sposób na jej przygaszenie? rezystor? Co na to kontrola CAN? Czy nie podlega?

 

Racja!!!!! Masakra tak mocno świeci w lewe oko ze mam wrażenie ze czasem aż mnie boli. Musze sobie jakaś naklejkę tam nakleić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to z lekka głupi pomysł, ale z folii do przyciemniania szyby (takiej lekko przyciemnionej), wyciąć kawałek i go nakleić na szybce licznika w miejscu kontrolki i powinno ją trochę "przygasić" :D Proste, tanie i skuteczne :bry2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste,tanie i skuteczne, ale mało chlujne;)

Poza tym, gdyby to była kontrolka hamulców czy kierownicy, to ok-niech wali po oczach..Moze podczas wymiany spalonych kontrolek wlutować gdzieś rezystor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też irytuje ta waląca po oczach kontrolka. Wie ktoś jak rozebrać licznik żeby się do niej dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza ta kontrolka a dość często jeżdżę po nocach...

pytanie: nie możecie po prostu regulatorem co jest z lewej strony kierownicy ściemnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacją ściemnisz cyferblat, ale nie kontrolki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zirytowanych, chociaż i tak jest 10x lepiej niż w Golfie 5, tam to się w ogóle nie da jechać na długich bez zasłonięcia zegarów :/. Jednak raczej nie da się tego zwalczyć bez rozbierania zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie żarówki są w liczniku? Czy są tam diody?

Myślę żeby dostać się do żarówki długich i zamontować słabszą żarówkę lub założyć na nią gumowy kapturek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tam diody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wystarczy dopiąć mały rezystorek i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności