Skocz do zawartości
tomek_wa

100 000 km - podsumowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie stuknęło mi 100 tys. km.

Krótko przedstawię statystyki i problemy jakie wystąpiły:

Auto zużyło 6 744 l paliwa za 29 558 zł. - czyli średnie spalanie 6,75 l / 100 km.

Przeglądy mam co 30 tys. więc były 3.

Koszt przeglądów 3127 po 60 tys. wymiana oleju w skrzyni, przy 90 tys. klocki hamulcowe przod.

Klocki hamulcowe z tyłu jeszcze jeżdżą.

 

W czasie przejechanych 32 miesięcy miałem tylko jeden problem z samochodem: jakieś gryzonie uszkodziły mi wiązkę kabli (naprawa) i przewód podcisnieniowy od turbiny (wymiana) - koszt 305 zł.

 

Koszt przejechania 100 km (paliwo) to średnio 29,59 ale po podliczeniu wszystkich kosztów:

41,69 na 100 km

378,05 miesięcznie

4537 rocznie

 

niestety należałoby tu doliczyć spadek wartości. na dzień dzisiejszy myślę, że jest to minimum 35-40 tys. zł. Czyli koszt przejechania 100 km to moim zdaniem ok. 75-80 zł. Czyli poniżej kosztów oficjalnej kilometrówki :)

 

Auto ma pełne ubezpieczenie serwisowe na 5 lat, więc jeszcze 28 miesięcy spokoju.

 

Reasumując:

 

  • pewnie nie jest to auto moich marzeń ale skrzynia DSG daje dużo przyjemności w czasie jazdy
  • auto ma 160 KM więc w połączeniu ze sprawnością skrzyni biegów przy prędkościach do 140 km daje sobie radę
  • mogłoby lepiej się prowadzić, auto jest na zwykłym zawieszeniu i może to wina opon (205/55/16 - zima, 215/55/16 lato)
  • bagażnik stosunkowo duży i daje radę :)

 

 

Czy kupiłbym ponownie nowego Passata - nie wiem, czasami myślę, że to rozsądne rozwiązanie, czasami mam ochotę na auto z wyższej klasy ale zawsze musi być jakiś kompromis.

 

I jeszcze jedno benzyna czy diesel.

Gdybym miał auto benzynowe, średnie spalanie wyszłoby pewnie w granicach 9-10 l/100, gdy ja kupowałem auto różnica w cenie była 6 czy 7 tys. (aktualnie 9700) między 1,8TSI a 2.0TDI140KM

Obliczenia przy dzisiejszej cenie paliwa:

7*1000*5,5= 38500

9*1000*5,3= 47700 (9200)

10*1000*5,3= 53000 (14500)

Edytowane przez tomek_wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 9 - 10 ? Chyba jeżdżąc na III IV biegu, ale to już byłooo...

Fajne podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poczytać, bo mam ten sam silnik i te same nawet opony. Dzięki za podsumowanie, mam z czego wnioskowac na przyszłośc o moim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie podsumowałes ale nie wliczyłes do kosztów wiruska hihihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne podsumowanie. :) Że Ci się chciało to wszystko zapisywać, zliczać... :padam: I to przez taki okres czasu. Ja bym poległ chyba na trzecim tankowaniu... :haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ubezpieczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronos, ja dla przykładu prowadzę buchalterię swojego auta na stronie http://www.stacjebenzynowe.pl/

Ciekawa stronka i można zliczać praktycznie wszystko co dotyczy Twojego auta. Chociaż domyślam się, że tego rodzaju portali jest więcej, ale ten przypadł mi do gustu.

Moje statystyki od stycznia tego roku:

przebieg: 13405 km

paliwo: 4401,46 PLN

średnie zużycie: 5,996 l/100 km

serwis: 400,-

kosmetyka: 147,-

szeroko pojęty tuning: 2660,-

mandaty: 0,-!!!

i parę innych

Co ciekawe w styczniu 1 litr ON kosztował 4,49, a teraz 5,59 PLN. Czyli zdrożało o ok. 20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie podsumowałes ale nie wliczyłes do kosztów wiruska hihihi

To było w cenie zakupu.

Pozostałe koszty (ubezpieczenie, dodatkowa gwarancja) byłyby identyczne dla każdego Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gryzonie jest takie coś co wygląda jak kostka toaletowa i zawiesza się ja przy silniku. Ja to mam i nic mi nigdy niczego nie pogryzlo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tego typu rozwiązaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pomyślałem o tego typu rozwiązaniu :)

 

Problem jest wbrew pozorom znany i dotyka w największym stopniu właścicieli motocykli. Często jak na zime zostawiają swoje motory to latem wielki ZONK bo coś zeżarło wszystkie gumowe kable. A koszt takiego kabelka w motorze to może być fiu-fiu :)

 

Dlatego wiele firm ma w ofercie po prostu spraye które mają odstraszać gryzonie.

 

http://moto.allegro.pl/liqui-moly-1515-odstraszacz-gryzoni-szczury-k621y-i2232623977.html

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności