Skocz do zawartości
oliwier

plywajace auto

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po zalozeniu zimowek przod vredestein 205/55/16

tyl godyear ultra grip 7 205/55/16 auto plywa po drodze jak wsciekle lekki ruch kierownica i tyl leci

przod zreszta tez. godyeary byly poprzedniej zimy z przodu/ vredestein zalozylem bo chcialem sprobowac cos nowego/lato standart 215/55/16.cale zawieszenie nowiutkie oczywiscie kilka miesiecy temu wiec nie jest na cieplo ,geometria,zbieznosc, sprawdzanie cisnienia okey.nie pamietam aby poprzedniej zimy byla taka trgedia dlatego prosze o pomoc moze ktos wie oco chodzi

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to czas na nowe opony?? Jeżeli po zmianie wyszło coś takiego, to nie widzę innej opcji jak tylko zakup nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie juz bieznika malo dla zimowek to min 4mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony sa po jednym sezonie 35 tydzien2010 bieznik 8,5/9 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może żle przechowywane opony...? Straciły swoje wlaściwości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził czy dobrze dokręcone sa śruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwier ja mam prawie to samo, no moze nie az tak ze plywa po drodze jak wsciekly. W lato jezdze na 225/40R17 a w zime na 205/55R16. Letnie idealnie trzymaja na drodze i nie wyczuwam najmniejszych kolein na drodze a zimowe juz nie. Guma zimowa jest miekka i to chyba dlatego. Na kazdym zakrecie czulem ze ucieka na zewnetrzna i postanowilem troszke zwiekszyc cisnienie. Zrobilem wszedzie po 2,4 i jest roznica. Autko calkiem inaczej sie prowadzi i nie wyczuwa tak bardzo kolein...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przykleję się do tego wątku. po zmianie kół na zimowe auto zaczęło mi ściągać na prawo ( nie jest tak, żeby nie dało się jeździć ale jednak) . felgi są w bardzo dobrym stanie, opony zupełnie nowe, całe koła wyważone. po kolei sprawdziłem: ciśnienie, przymocowanie kół, zamieniłem koła, w końcu w warsztacie sprawdziłem zbieżność i geometrię. okazało się, że zbieżność trzeba ustawić, geo ok. jednak po ustawieniu zbieżności problem pozostał. co dalej....??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki hamulcowe się nie zapiekły i cofają się jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba sam sie rozwiązał. Lekkie ściąganie prawdopodobnie spowodowane jest konstrukcja opon zimowych i konstrukcji jezdni. Na pasie pochylonym w lewo auto lekko ściąga w lewo. Usłyszałem ze po prostu jestem przewrazliwiony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez takie cos zauważyłem ale tylko na zimowym ogumieniu wiec widze ze to wina opon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem taką akcję, jak mi źle "przykleili" oponę do felgi po wymianie na zimówki. Stopniowo schodziło powietrze z tego koła, a co za tym idzie - samochód coraz bardziej ściągał.

 

Ogólnie zimówki się tak dalece różnią od letnich, że nawet dźwięki toczenia samochód wydaje inne. ;) I nie mam na myśli np. większego szumu z racji miększych opon, ale inne dźwięki np. uderzeń o muldy, czy dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tym pływaniem samochodu po wymianie opon na zimowe szczególnie z 17 letnich na 16 zimowe (różnica w wysokości opony). Już tu padła rada - zwiększyć ciśnienie i mnij pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam u siebie ten problem, że auto pływa. Wrażenie jest takie jak by było za mało powietrza w tylnych kołach. Ciśnienie jest wszędzie takie samo czyli 2,4. Zbieżność była ustawiana w sierpniu po remoncie przedniego zawieszenia. Jeden z moich znajomych podrzucił mi pomysł, że winne mogą być te gumowe obejmy trzymające tylny stabilizator. Co o tym myślicie.

Opony Uniroyal RainExpert 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały komplet nowych opon został założony w sierpniu b.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wybite gumy w wahaczu...wymiana pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo myslalem, że to wina opon ale po zmianie na inne w tym samym rozmiarze (205/55/16) i daniu ciśnienia na 2,5 było tak samo. Okazało się, że miałem delikatniw wybite gumy wahacza jak pisze kolega CargoHS. Mały luz na nich i auto już pływało.

A ogólnie moim zdaniem guma 205 jest za wąska dla paska i jego masywnej budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję to szczególnie na autostradzie przy prędkościach ok 120- 140 km/h. Muszę kontrować kierownicą non stop jakbym jechał jakimś Żukiem albo Nyską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zmieniałem oponki z 17` na 16` zimówki. Tyle że waliłem ciśnienie 2,7 a nie 2,5. Nie widzę żadnej różnicy w prowadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję to szczególnie na autostradzie przy prędkościach ok 120- 140 km/h. Muszę kontrować kierownicą non stop jakbym jechał jakimś Żukiem albo Nyską

 

A może coś z oponami jest nie tak bo wystarczy,że jeden drut na boku peknie i już lipa będzie. Zamień przód na tył i zobacz jak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności