Skocz do zawartości
piero28

OBRYSÓWKI

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zgodnie z naszymi przepisami założyć sobie obrysówki, np. tak jak oryginalnie ma założone volvo V40? Co otym mówią przepisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ

 

 

z dnia 7 września 1999 r.

 

 

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych.

 

(Dz. U. z dnia 13 października 1999 r.)

WYKAZ CZYNNOŚCI KONTROLNYCH ORAZ METODY I KRYTERIA OCENY STANU TECHNICZNEGO POJAZDU

3.14

4.Umieszczone na innym pojeździe niż pojazd samochodowy i przyczepa, których szerokość przekracza 1,8 m.

 

Jeśli seryjnie w samochodzie są obrysówki to policjanci nie powinni się tego czepiać, ale mogą. Z jednej strony mamy homologacja na obrysówke, ale przepisy w/w mówią inaczej-są słabo sprecyzowane przez Pana ministra.

 

Sprawa ma się inaczej w dokładanych. Jeśli Twój samochód nie spełnia warunków w/w to trudno się mówi i jeździ na własnie ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dnia 7 września 1999 r.
z dniem kiedy polska weszła do UE to wiele przepisów się zmieniło, np zniesienie zezwoleń na CB radio! i właśnie zmiany dotyczą także świateł obrysowych pojazdu! nie podam linku do żdnych straon, ale siedzę w temacie ciężarówek i dawniej obrysóaka nie mogła być bliżej niż 1,5m, teraz może być jedna koło drugiej i policjant nic ci nie zrobi! (czytałem artykuł gdzie koleś pisał do casopisma POLSKI TRAKER i na ten temat wypowiadał się INSPEKTOR TRANSPORTU DROGOWEGO). Tak więć możesz zakładać;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydam się pewnie jako laik, ale co to są obrysówki? :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to są obrysówki?

Takie małe pomarańczowe światełka wzdłuż i w poprzek samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że i ty dziś spać nie możesz, dzięki, teraz wiem już o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę że i ty dziś spać nie możesz, dzięki, teraz wiem już o co chodzi

Marcin raczej jest nocnym markiem-zastępuje gajdusa :D

149602169pq5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z dnia 7 września 1999 r.
z dniem kiedy polska weszła do UE to wiele przepisów się zmieniło, np zniesienie zezwoleń na CB radio! i właśnie zmiany dotyczą także świateł obrysowych pojazdu! nie podam linku do żdnych straon, ale siedzę w temacie ciężarówek i dawniej obrysóaka nie mogła być bliżej niż 1,5m, teraz może być jedna koło drugiej i policjant nic ci nie zrobi! (czytałem artykuł gdzie koleś pisał do casopisma POLSKI TRAKER i na ten temat wypowiadał się INSPEKTOR TRANSPORTU DROGOWEGO). Tak więć możesz zakładać;-)

 

czyli jak rozumiem....z dniem kiedy Polska weszła do UE .......to jaki kodeks drogowy nas obowiązuje.....i inne ustawy i rozporządzenia....?????

 

te z UE....???

czy te nasze...????

 

a UE ma wogóle jakiś kodeks drogowy...?????? :D :D :D

 

 

 

 

ps: wystarczy poszukać ciut w necie.......

o warunkach technicznych pojazdów....

i wszystko będzie jasne.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps: wystarczy poszukać ciut w necie.......

o warunkach technicznych pojazdów....

i wszystko będzie jasne.........

Czyli mam racje?? :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam racje?? :niepewny:

 

 

Pawełku....ja tam się nie znam....... :cwaniak:

ale choćby w googlach .....można wyszukać wiele rzeczy ...i poczytać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, nie mogę nigdzie znaleźć obrysówek do B6. Są tylko B5 i niższe. Czy w B6 nie ma obrysówek? Bardzo chętnie sprawiłbym sobie Ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys widzialem jak strażnik wiejski sie dowalil do kierowcy takiego volva osobowego o obrysówki, nie wiem jak to sie skonczylo bo nie mialem czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys widzialem jak strażnik wiejski sie dowalil do kierowcy takiego volva osobowego o obrysówki, nie wiem jak to sie skonczylo bo nie mialem czasu

Niema nic do tego bo są homologowane w Volvo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalny człowiek wie o co chodzi, a jak sie trafi debil to sie doczepi, jak to mowią jak chce sie psa uderzyc to sie zawsze kija znajdzie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalny człowiek wie o co chodzi, a jak sie trafi debil to sie doczepi, jak to mowią jak chce sie psa uderzyc to sie zawsze kija znajdzie ;p

miałem raz kontrolę policyjną i nic się nie czepiali

a na rejestracji 3 razy byłem z obrysami to 2 razy ( w różnych miejscach) coś tam mruczeli o przepisach ale zawsze podbijali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności