Skocz do zawartości
mar0100

Ile kosztował was ostatni remont zawieszenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj byłem naprawić zawieszenie w Boshu. Jak przyszło do wymiany to okazało się że pół przodu wymienili (wahacz lewy, drążki reakcyjne, wachacz dolny x 2 itd.) Z wymianą oleju wyszło ok. 1800 zł, czyli 1/10 wartości auta. Dodam że przed remntem waliło niemiłosierenie na nierównościach poprzecznych i nawierzchni nieutwardzonej. Po remoncie jeszcze doszło ustawianie zawieszenia... W zeszłym roku wymieniałem tylko odboje, ale zima jaka była każdy pamięta...

Czy u was też tak się sypie, czy to tylko kwestia dróg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1800zł masz komplet całego przedniego zawieszenia (lemforder) + olej i filtr oleju!

 

każdy domorosły mechanik poradzi sobie z wymianą - koszt wymiany myślę że z 100-200zł

 

więc moim zdaniem przepłaciłeś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszt wymiany myślę że z 100-200zł

 

100 zł to CZASAMI ja biore jak kogos znam. Normalna cena wymiany zawiechy to 300-400 zl.

 

Jakiej firmy jest to zawieszenie tez by duzo pomoglo przy wycenie. Ja sam bym nie kupił lemfordera bo maja zbyt wysoką cene do nędznej ostatnio jakosci. Gorzej jak wsadzili ci jakiej mejle, bejle lub kto wieco jeszcze za te 1800 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300-400zł to niezła cena jak za parę godzin pracy. Przecież przy tej wymianie nie ma nic trudnego, jak by się mar0100 postarał to i sam by to zrobił...

 

Lem jest dobry, ale ten oryginalny a nie z Turcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni remont u mnie to wymiana z prawej strony dwóch wachaczy górnych i dolnego tylnego

graty kosztowały około 430 ( lemforder zakupiony na forum ) + 80 za wymianę

moim zadaniem bardzo przepłaciłeś

dobry olej + filtr + wymiana to okolo 200

więc dałeś 1600 za zrobienie zawiechy a można było spokojnie za połowę tej kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież przy tej wymianie nie ma nic trudnego,

 

A robiles to kiedys? Do wymiany jednego z gornych wachaczy musisz wyciagac McPersona a z kolei do dolnego dlugiego (tego bez amortyzatora) musisz opuszczac lawe. Dodajac do tego zapieczone sruby gornych wachaczy troche czasu nadtym idzie spedzic. wiadomo, mozna puscic bosza w ruch i miec to gleboko w d.. i skasowac klienta za nowe sruby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jak właściwie wyglądają aktualnie koszty wymiany zawiechy? Myślę o czymś w miarę dobrym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile tą zawiechę kupujesz. Bo można kupić Master Sporta za 560, Rouvillea za 950, Febi za 1200 i Lemfordera za 1450. Do tego dolicz 300 zł w zakładzie za wymianę. Ewentualnie jak sam wymieniasz, to zaoszczędzisz te 3 stówy :D

Ja kupuję teraz Rouvillea i w sobotę sam chyba będę wymieniał. zbędną resztę z kompletu - do sprzedania i już dodatkowo jakaś kasa się wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ja mam jeszcze całe zawieszenie oryginalne jak wyszło z fabryki i nic nie stuka ani nie puka a jeżdżę na 18" :-).

Przebieg około 185.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzisz na 18 ale moze ostroznie jezdzisz jak droga nie pozwala na szybsza jazde to nie pedzisz jak szalony i zawieszenie sie mniej zużywa "jak się dba tak się ma "

 

ps. chyba że się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przebieg około 185.000

 

Za jakies 15tys powinno sie wysypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ws11111

ja wymieniałem 6 wahaczy i zapłaciłem z robocizną ok 450 zł.Mam koło Wołomina mechanika, który regeneruje wahacze, są trrwalsze niż niejeden zamiennik, dostałem namiar na warsztat od znajomego taksówkarza, bo wielu tam jeździ z zawieszeniem (różne auta) brat w swoim pasku tez tam robił zawieszenie, koszty niewielkie a solidna robota. Kumpel zaniedbał lekkie stuki w zawieszeniu i położyło mu się koło, nie można tego zaniedbywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podaj jakiś adres i telefon do tego zakładu. Wysyłkowo też regenerują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Mam koło Wołomina mechanika, który regeneruje wahacze, są trrwalsze niż niejeden zamiennik, ...

 

Fajnie, może ktoś zna takiego MECHANIKA w okolicach Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub Opola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wymieniłem całą zawiechę na MS - cena 630 zł. Wymieniłem w Elblągu, chyba w całkiem porządnym warsztacie. Robocizna z ustawieniem zbiezności 350 zł. Auto chodzi jak marzenie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robiles to kiedys? Do wymiany jednego z gornych wachaczy musisz wyciagac McPersona a z kolei do dolnego dlugiego (tego bez amortyzatora) musisz opuszczac lawe. Dodajac do tego zapieczone sruby gornych wachaczy troche czasu nadtym idzie spedzic. wiadomo, mozna puscic bosza w ruch i miec to gleboko w d.. i skasowac klienta za nowe sruby.

 

w tym naprawdę nie ma nic trudnego, a kasowanie 300-400zł i to jeszcze na starych zapieczonych śrubach to moim zdaniem naciąganie klienta.

 

Często śruby od górnych wahaczy nie da się odkręcić i pozostaje palnik lub flex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często śruby od górnych wahaczy nie da się odkręcić i pozostaje palnik lub flex

Bo wystarczy pomyśleć i na około 4 dni przed planowaną wymianą zawiechy, trzeba ze 2 razy dziennie popsikać śruby WD-40 :D W dniu demontażu ja swoje wykręciłem w niecałe 4 minuty i bez żadnych oporów. Wystarczyło na koniec - po odkręceniu nakrętki - puknięcie w śrubę i wyszła bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A robiles to kiedys?

t aniedawno sobie robiłem to.. sanki opuszczasz 10cm.. nic wielkiego... wszystko można zrobić samemu wystarczy kanał albo wysoki podnosnik... a jak robisz sobie to i śruby mozna pociąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto na 15 felgach, 300tyś na blacie ponad 110 tyś km zrobione po PL przeze mnie, do tej pory wymienione dwie tuleje od bananów 3 lata temu, wymieniony wahacz lewy górny prosty(150zł) rok temu, w tym roku wymieniony lewy górny tylni(150zł) i lewy banan(250zł) plus końcówki drążków(2x105zł). Wszystko LEMFÖRDER, stare części były ori fabryczne ponabijana data produkcji 2003r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności