Skocz do zawartości
kruszek

Listwy boczne- jak zdjąć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Naszła mnie wielka chęć do ręcznego pomalowania listew bocznych, przednich i tylnich na kolor jaki ma mój pasacik. Tylko jest problem jak je zdjąć żeby nie popsuć? Czy jest to możliwe? Jeśli tak proszę o podpowiedź. A jak się trafi ktoś kto odlepiał znaczek VW na tylnej klapie i przylepił go tam z powrotem będe również bardzo wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listwy odrywasz, przymocowane sa na takiej piance samoprzylepnej, sa tez takie otworki w drzwiach gdzie wchodza bolce z listwy do drzwi ale one tylko ja "ukierunkowuja" aby byla prosto i w zaden sposob nie stawiaja oporu przy wyciaganiu, najprawdopodobniej oderwiesz listwe a klej z pianka zostanie na drzwiach. Listwa jest bardzo elastyczna ale radze robic to z wyczuciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas demontażu, podgrzewaj np. suszarką do włosów,dobra jest też opalarka ale używając jej musisz być b.ostrożny aby nie przypalić podgrzewanych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej odradzam odrywanie jeśli chesz tę listwę ponownie przykleić. Opalarki do podgrzewania nie stosowałem.

Wystarczy mocna nić np. plecionka i tniesz nią taśmę którą przyklejona jest listwa. Delikatnie podginasz listwę jak dojdziesz do bolca który siedzi w drzwiach i tniesz dalej. Potem trochę benzyny ekstrakcyjnej i resztki taśmy schodzą z listwy i drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy mocna nić np. plecionka i tniesz nią taśmę którą przyklejona jest listwa.

Dokładnie, ja nicią szwalniczą (nylonową) bez problemu wyciąłem listwy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałości po starym kleju na drzwiach i innych elementach zmyjesz benzyną ekstrakcyjna. Rozejrzyj się za dobrą taśmą dwustronną żebyś mógł przykleić ponownie listwy. Z tego co pamiętam jak zdejmowałem u siebie to listwa po odklejeniu wygięła się i już nie chciała się przykleić. Ale może tobie się uda. Musisz uważać bo łatwo można ją uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to miałem nadzieję że będzie to łatwiejsze zadanie....a polakierować na aucie??? Naszło mnie to bardzo mocno.Dzięki za wszystkie podpowiedzi! Miliona kilometrow dla wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie na aucie to tylko u lakiernika. Oni mają na to sposoby bo sam to możesz tylko zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pianką nie pójdzie tak łatwo jak masz przyklejone fabrycznie.

Do tego najlepsza jest gumka na wkrętarkę, która skula taśmę.

 

Z taśmą też nie jest łatwo.

Kiedyś wziąłem najdroższą z alle, firmy 3M, szeroką na 5mm, żeby nie ciąć i po jakichś 3 latach odkleiła się...

 

Mam nadzieję, że wiesz, że czarne listwy to co innego niż te przygotowane do lakierowania.

Jak nie użyjesz specjalnych podkładów to zostanie ta struktura skórki od cytryny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie od której strony zacząć ściąganie tylnej listwy w sedanie?czy ma to znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przodu poszło gładko ale z tyłem mam problem..macie jakieś swoje sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to samym ostrzem Stanleya. Delikatnie, żeby nie uszkadzać listwy i lakieru. Odrywasz chrom czy czarną listwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarną listwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiłem to samym ostrzem Stanleya

Hardcorowo. :lol

 

Gruba, silna nić stylonowa zawinięta o palce na 2 razy.

Wsuwasz ją pod listwę i wycinając piankę ruchem ,,lewo-prawo,, równocześnie podciągasz nić do siebie. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hardcorowo.

Hardcorowo, ale lakieru nie uszkodziłem, a jeżeli nawet wciąłem się, gdzie niegdzie w listwę, to i tak nic się nie stało, gdyż odrywałem czarną, a miałem już gotowy chrom do założenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja listwy oderwalem recznie bez zadnej nici itp. Fakt trzeba to robic uwaznie, powoli. Listwy oczyscilem od wewnetrznej strony z tej tasmy samoprzylepnej dwustronnej za pomoca srubokreta-nozyka-benzyny ekstrakcyjnej. Drzwi tylko benzyna ekstrakcyjna, troche "szorowania" bo oryginalna tasma ciezko schodzila. Drzwi oczyscilem, odtluscilem. Na listwe nakleilem tasme dwustronna i przykleilem na drzwi. Polecam robic to w dosc plusowej temp. chyba ze mamy do dyspozycji suszarke. Wtedy najlepiej podgrzewac klej na listwie i naklejac ;) U mnie bylo tak ze jedna strone listew nakleilem w temp zew +20 a druga strone w ok +8 moze mniej..klej niby zalapal ale po krotkim czasie stwierdzilem ze te naklejane z nizszej temp puszczaja :/ niestety za pozno...jedna listwa odpadla gdzies na drodze :/

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te boczne listy są na tylko taśmę czy jeszcze jakieś haczyki mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają takie bolczyki do prowadzenia, ale one nie trzymają listwy, tylko są przydatne podczas przyklejania, żeby naprowadzić listwę na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed przyklejeniem listwy dobrze jest ją później porządnie oczyścić z pozostałości pianki, ja robiłem to wkrętarką z założonym kamieniem szlifierskim;dd 5 minut i listwa czysta;d i później np spryskać tył podkladem podczas malowania albo czymś innym zwiększającym przyczepność żeby klej miał się czego chwycić, a później wszystko podgrzać podczas przyklejania np suszarką żeby jeszcze lepiej przywarło;d męczyłem się z tym kilka razy i rozwiązanie mi pomogło a używałem wielu taśm do klejenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności