Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Chciałem wszystkich uprzejmie przywitać. Trafiłem na te forum gdyż dosyć mocno poruszany jest tu temat RNS 510 

Co prawda nie mam Passata, ale mam VW TOUAREG 2008 

Ostatnio wpadl mi w rece kabelek i VCDS i wlaczylem sobie ukryte menu - nastepnie zczytalem wersje systemu i mapy i chyba sa baaaaardzo stare :) nie robilem nic przy nich od nowosci. 

Czy jest tu ktos uprzejmy aby podac mi instrukcje oraz pliki zrodlowe do tego aby: 

1. WGRAC POLSKI JEZYK 

2. WGRAC NAJNOWSZA MAPE Z LEKTOREM PL 

co do pkt. 1 - nie wiem czy to ma byc dogranie do tego softu czy moze pelen upgrafe firmware'u wraz z PL jezykiem wbudowanym w ten firmware. 

A teraz ponizej zdjecia serca: 

 

unnamed (1).jpg

unnamed (2).jpg

unnamed (3).jpg

unnamed (4).jpg

unnamed (5).jpg

unnamed (6).jpg

unnamed.jpg

 

 

Edytowane przez turek81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kilka razy robiłem upgrade softu i map i nigdy nie miałem problemu, aż do dziś :(

Wersja 80H mam/miałem SW 4120 podnosiłem do AU_FW_5238_90_5_5.iso pobrane z oficjalnej strony VW

Map już nie zdążyłem zaktualizować 8348->8515

Po wciśnięciu SETUP+EJECT+* po 30 sek lekko przygasa i nic się nie dzieje, nie chce oddać płytki CD... złośliwiec

Co robić?

Pozdrawiam Sil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogole dotykales ten soft co miałeś wiesz że lepsze jest wrogiem dobrego przywroc soft który miałeś i wtedy zainstaluj mapy soft który wgrywales ma zły podział partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejsc w ukryte menu, wybrac opcje zezwalaja na instalacje starszej wersji oprogramowania, wrzuc plyte ze starszym softem i instaluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Proszę o pomoc, po updacie software do 5238 znikły mapy, próbowałem je wgrać zaraz po updacie z oryginalnej płyty V. 14  ale radio nie widzi dvd. Kiedy zaladuję płytę wyskakuje komunikat abym zaladował płytę  z mapą. Próbowałem resetować radio i wciąż nic. 

Za pomoc z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z oryginalnej tez kicha to nie wrozy to niczego dobrego, laser powoli "wyciaga kopyta"

inne plyty czyta?(muzyka filmy dvd)

sproboj go potraktowac izopropanolem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, ElNinijo said:

jak z oryginalnej tez kicha to nie wrozy to niczego dobrego, laser powoli "wyciaga kopyta"

inne plyty czyta?(muzyka filmy dvd)

sproboj go potraktowac izopropanolem

 

Muzykę czyta a filmy jeszcze nie sprawdzałem. 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie wersji softu w moim rns510 czy jest możliwość instalacji najnowszych map, tak na prawdę nic z tego nie rozumiem mógł by mi ktoś to w skrócie wytłumaczyć co mam za wersję i jaka najlepiej zainstalować... 

20180316_174121.jpg

20180316_174052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wersję softu 4120. 

Możesz bez problemu instalować mapy w wersji v15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dzięki za szybka odpowiedź, czy jest w tym wątku jakaś w miarę dostępna instrukcja jak to zrobić i z kad mógł bym taka wersje dostać? Wiem że może i gdzieś w tym wątku jest odpowiedź na moje pytanie Hmm tylko gdzie... Szukałem dość już po innych forum ale Każdy tylko Google.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka musisz szukać...

Natomiast wgrywanie wkładasz płytę i dostaniesz pytanie czy zainstalować czy używać.... Instalacja powoduje wgranie na dysk... a używanie to działa w locie z płyty...

Jest to banalne. Tylko raczej nie nagrasz na pierwszej lepszej nagrywarce tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pliki mogę szukać na chomiku widzę że trochę tego jest tylko czy to bezpieczne w miarę? A jaka to musi być nagrywarka... 

 

A co panowie myślicie o tym czy nie lepiej zakupić coś takiego i mieć święty spokój... 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7231547387

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja kupiłem dzisiaj na Ebay,oryginalne mapy b15 plus płyta z najnowszym softem. Wszystko nowe VW za 30 euro. Tylko nie wiem czy będzie j.polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co czytałem nie wiem czy wszystkie softy mają pl lektor ją mam obecnie 4120 i też z sumie nie wiem czy jest lektor pl bo jechałem na navi parę razy i szczerze to nic nie gadała dlatego nie wiem co jest grane czy to gdzieś w ustawieniach się ustawia czy jak?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wyciszonego lektora-musisz sprawdzić w ustawieniach.

W 4120 na bank jes polski lektor i jest on już poprawiony w stosunku do starszych wersji, nie myli języków podczas jazdy po rondzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2018 o 18:40, Krawcol82 napisał:

Może masz wyciszonego lektora-musisz sprawdzić w ustawieniach.

W 4120 na bank jes polski lektor i jest on już poprawiony w stosunku do starszych wersji, nie myli języków podczas jazdy po rondzie.

A kolega może mi jeszcze powie czy jest w ustawieniach opcja Hmm tzn bo jak załaduje jakaś trasę to mi wyświetla na mfa+ a chciałbym też aby było normalnie na rns... Nie wiem czy do końca mnie zrozumiesz... 

 

Może inaczej spróbuję wytłumaczyć, ładuje trasę i wyświetla mi na mfa tak jak na fotce a na rns jest widoczne tak jak na drugiej fotce. A mi chodzi o to żeby było widoczne tak jak na ostatniej fotce.

Screenshot_20180318-193437.png

Screenshot_20180318-193601.png

Screenshot_20180318-194525.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz widok 3D i wciskasz klawisz EXTRAS.

Poszukaj sobie instrukcji w sieci do RNS510, jest na stronie Skody w pliku pdf.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/18/2018 at 7:47 PM, nico851 said:

Może inaczej spróbuję wytłumaczyć, ładuje trasę i wyświetla mi na mfa tak jak na fotce a na rns jest widoczne tak jak na drugiej fotce. A mi chodzi o to żeby było widoczne tak jak na ostatniej fotce.

Screenshot_20180318-193437.png

Screenshot_20180318-193601.png

Screenshot_20180318-194525.png

A wcisnąłeś po raz drugi klawisz map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności