Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

prześledziłem cały temat i wersji jest mnóstwo więc zapytam konkretnie:

delivery part number 1T0035680F

HW H06

SW 3970

obecna wersja mapy 7919

pojemności dysku niestety nie znam. w tej chwili mam dostępne 19 giga i pokazuje, że to jest 100%.

dostęp do menu serwisowego jest, i co ciekawe rzeczy typu kompas itp przewidziane dla 4120 są też u mnie.

auto z czerwca 2011. jaki polecacie wgrać sofcik, żeby dziąłała mapa v13?

obszukałem trochę i jest sporo linków ale w częściach po 100 mega...ma może ktoś w pełni scalony obraz mapy? mógłbym podać swojego ftp gdyby był ktoś tak życzliwy i zrobił mi up tego obrazu...

Edytowane przez kasfalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiło się info, ze mapa v14 jest juz u dealerow VW.

 

Wysłane z Note5

Ooop ciekawe co to za mapy. Mam nadzieje, ze jakies lepsze od poprzednich.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzielę się swoimi spostrzeżeniami z aktualizacji rnsa oraz instalacji map, pomagał mi kolega ElNinijo dziękuję mu bardzo za pomoc ale niestety soft który od niego dostałem 4120 nie ruszył na mojej navi. Poddałem się już ponieważ zużyłem kilkanaście płyt, użyłem do tego 4 nagrywarek w stacjonarkach i dwóch laptopów, ściągnąłem też inną wersję 4120 z chomika nagrałem na jednej płytce i też lipa nie poszło. Po kilku dniach ciągle mnie to męczyło więc ściągnąłem jeszcze pierwszą lepszą wersję 5238 którą nagrałem na laptopie na którym wcześniej próbowałem i ku mojemu zaskoczeniu ruszyło, oczywiście nie bez problemów bo między czasie wywalało błąd swl ale instalacja dobiegła końca, wszystko działało dobrze kodowanie było okej ale zachciało mi się robić reset trzema klawiszami i ją wywaliło uruchomiła się z komunikatem o braku swl, wgrałem ponownie ten soft 5230 wstała normalnie wszystkie funkcje działają, sterowanie z kiery tak samo tylko wysypało mi kodowanie, w długim wszystko zakodowałem ale cały czas mi wywala brak kodowania muszę to ogarnąć.

A co do map zrobiłem opcję z kartą sd bo nie chciało mi się męczyć z głupimi płytami jedną nagrałem wcześniej przed wgraniem nowego softu ale nadawała się do kosza bo oczywiście nie wstała. A co do karty wszystko ruszyło od strzała tylko musiałem zrobić znów reset trzema klawiszami mówię pewnie znowu ją wywali ale na szczęście nie i cieszę się wersją map V13 oraz softem 5230

Dziwne tylko czemu akurat ten soft 4120 nie chce wstać w żaden sposób na mojej navi i z tego co czytam po forach większość osób na nim próbuje i ma problemy, każdy dostaje odpowiedz że to wina źle nagranej płyty a moim zdaniem(mogę się mylić) nie skoro nagrałem tyle płyt a wersja 5238 poszła od strzała w ten sam sposób nagrana. Jeszcze tylko nie sprawdziłem tego co kolega ElNinijo mówił iż na tym sofcie nie będzie mi działał obraz na ekranie dodatkowym.

 

IMG_0368.JPG

IMG_0368.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 1 wersje RNSA i tam nie ma cudów soft 4120 musi dzialac, sam jestem zaskoczony dlaczego u Ciebie to nie ruszylo, na roznych wersjach juz instalowalem ten soft (nie tylko ja) i dzialal, no ale grunt ze masz to co chciales miec, nie wazna jest droga wazny jest skutek, z tym ze obawiam sie ze zewnetrzne ekrany nie rusza CI na sofcie ktory masz chyba ze jest cos o czym nie wiem (tak tez moze byc)

 

instalacja map z karty no to kazdy ma swoj sposob, ja uzywam plyt klasycznie, bo wiem ze po instalacji z plyty zawsze system wstaje, po instalacji z karty juz tak wesolo nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cały czas mi wywala brak kodowania muszę to ogarnąć.

Jak ogarniesz to daj znać, bo mam ten sam problem. Po aktualizacji na 4120 wywala brak kodowania i przez to nie mogę zmienić koloru ekranu. Poza tym wszystko działa jak należy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

[ATTACH=CONFIG]147975[/ATTACH]

a do czego Ty te navi zakładasz apropo ?

Bo mam Touarega i ta navi tylko w nim dziala, załozyłem kiedys na próbę 1T i zegary głupiały.... podobnie załozyłem 7L6 do Passata i tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zapytam jeszcze raz...czy według Was do instalacji mapy v13 z wolnym miejscem na dysku 20 giga niezbędna jest upgrade softu z 3970? jeśli tak to jaki? widzę, że 4120 jest ok chyba, że 5xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz 1 wersje RNSA i tam nie ma cudów soft 4120 musi dzialac, sam jestem zaskoczony dlaczego u Ciebie to nie ruszylo, na roznych wersjach juz instalowalem ten soft (nie tylko ja) i dzialal

Moim zdaniem należało:

1. Zapakować 4120A

3.Wyczyścić laser w navi.

 

Po kłopotach z płytami, czyszczenie lasera pomogło natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mial ode mnie 4120A, dodatkowo poszlo mu 5238 jak pewnie czytales a nie poszlo 4120A wiec to jest dziwne

 

czy laser w tej kwestii ma tu jakis wply gdy jeden firmware sie instaluje a drugi nie?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie może zapytam jeszcze raz...czy według Was do instalacji mapy v13 z wolnym miejscem na dysku 20 giga niezbędna jest upgrade softu z 3970? jeśli tak to jaki? widzę, że 4120 jest ok chyba, że 5xxx?

 

soft 3xxx ma do dupy lektora, wersja 4xxx ma poprawionego lektora

byly wogole dyski 20GB, najmniejsze to o ile pamietam 30 pozniej byly 40

musisz zainstalwoac wersje 4xxx ktora podzieli CI dysk w odpowiednich proporcjach inaczej mapa v13 nie wejdzie

 

soft 4120A (ale odpowiednia wersja) sprawe zalatwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

wielkie dzięki wszystkim za pomoc. dziś z powodzeniem zaktualizowałem firmware na 4120A i do tego instalacja mapy v13 z karty SD.

wszystko działa poprawnie.

jeśli ktoś potrzebuje wyżej wymienione pliki to proszę pisać, mogę je udostępnić na swoim prywatnym ftp lub podesłać linki gdzie można wszystko ściągnąć w częściach.

dziękuję też wszystkim, którzy odpowiedzieli mi na PW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten, który przysłałeś mi na PW. odziwo nic mi się nie usunęło z dysku nawet w navi moje ustawienia zostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra robota

 

grunt ze masz to co chciales miec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. wielkie dzięki. zostawię wsjo dla potomności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko. Przywróciłem mojego RNSa 510 wersja B z 2008r do żywych dałem mu soft 4120 i mapę V13 Wszystko ładnie działa. W aucie mam czujniki parkowania przednie i tylne. Niestety ani jedne ani drugie nie działają. Dodam że mam skrzynie DSG. Czy to ma coś wspólnego z radiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wczoraj udało mi sie zaktualizować mapy V13 Europa zachodnia na moim RNS 510 soft 4120 polskie menu auto jest kupione w Polsce VW CC 2012 słyszałem że można dograć Europę wschodnią na kartę i działa proszę o podpowiedż co i jak pozdrawiam proszę o mapę v13 EU wschodnia na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanko. Przywróciłem mojego RNSa 510 wersja B z 2008r do żywych dałem mu soft 4120 i mapę V13 Wszystko ładnie działa. W aucie mam czujniki parkowania przednie i tylne. Niestety ani jedne ani drugie nie działają. Dodam że mam skrzynie DSG. Czy to ma coś wspólnego z radiem?

 

Zrób kodowanie vcds i po sprawie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do czego Ty te navi zakładasz apropo ?

Bo mam Touarega i ta navi tylko w nim dziala, załozyłem kiedys na próbę 1T i zegary głupiały.... podobnie załozyłem 7L6 do Passata i tak samo.

 

Dokładnie mam ją w touaregu, a z tym softem od kolegi ElNinijo też dziwne jak wszystkim rusza i tu raczej na pewno nie wina płyt ani lasera bo wersja nowsza ruszyła od strzała, dziwne ważne że ruszyło, a z ekranami własnie nie ma problemu wszystko działa tzn ja mam tylko jeden ekran na suficie ale to bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum. :blink

Występuje do was z pomocą w doborze oprogramowania z językiem PL do RNS510. Do tej pory próbowałem na własną rękę dograć nowe oprogramowanie ponieważ występują różne inne języki poza polskim, ale nic z tego nie wyszło poza tym, że chyba po nieudanej próbie wgrania rozładowało mi akumulator do zera. Posiadam RNS510 w Caddy Maxi Life 2008r., urządzenie działa tylko po przekręceniu stacyjki w pozycje 1, bez kluczyka w stacyjce nie działa.

 

dane z urządzenia:

Delivery part number 1T0035680C

HW-Version H03

SW-Version 1300

SV SW-Version C_EU_9.242._t560

HW Vehicle 0xC201

Edytowane przez imperialdragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności