Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

No ja na razie poległem, mój laptop nie ogarnie nagrania, w weekend będę miał dostęp do nowszych laptopów to tam zainstaluję iburna i może uda mi się przełączyć na innym napędzie na dvdrom i ruszyć dalej z tematem. Co do długości instalacji to pamiętam że jak wgrywała się V12 to doszło do końca i zaczęło od początku, doszło kolejny raz do połowy i nagle samo skończyło. Działa do dziś tzn. do momentu jak nie zacznę wciskać jej V13 heh . A mam pytanko, jak nie pójdzie mi z V13 to mogę włożyć płytę z V12 i wgrać ją od nowa? Wszystko wróci do stanu sprzed wgrywania V13? Ogólnie to się przygotowałem, nakupiłem tych 8.5 DVD+R DL kilka marek, do tego izopropanol w buteleczce i kudłatą płytę a poległem przy laptopie he he he Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem płytę TDK DVD +R DL imgburn ustawiając ja jak DVD ROM prędkość 4x bo to była najmniejsza. Wszystko poszło raczej ok bo nawigacja mi działa z płyty wszystko jest ok ale cholernie długo wygrywała z jakies trochę po as godzinę łącznie prawie 3 pełne paski progresu i zmuszony byłem przerwać pytanie czy to tak długo ma trwać czy cos u mnie nie tak.

 

Próbowałem wgrać orginalna V9 ktora mam płyty o tez dość długo chyba to zajmie. Mam nadzieje ze ktoś mnie jeszcze uspokoi ze tak ma byc i trochę to trwa. W weekend pomęczę dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prcoes instalacji mapy trwa okolo 30-40 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał ElNinjo, trwa to 30-40 minut. Problemy typu "dochodzi prawie do końca i zaczyna od nowa" spowodowane są najczęściej brudnym laserem (prawdopodobnie przy przejściu na drugą warstwę) lub zbyt małą partycją na mapy (dyski 30GB podzielone standardowo 50-25-25). Czasami pomaga nagranie na nośniku innej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1T0035680F z 40 GB dyskiem soft 4020, nie mam pojeciac jak mam podzielony dysk na partycje jesli mam byc szczery. Wczesniej mialem zainstalowane originalne V9 West wiec chyba teoretycznie miejsce jest ( jesli sie myle to prosze poprawcie mnie )

 

Co do czystosci lasera hmm czyszczenie przez rozebranie RNSa odpada bo na bank cos popsuje albo nie złoże do kupy i zostaną przysłowiowe śrubki. Co innego możecie polecic? plyta czyszczaca z płynem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 1T0035680F z 40 GB dyskiem soft 4020, nie mam pojeciac jak mam podzielony dysk na partycje jesli mam byc szczery. Wczesniej mialem zainstalowane originalne V9 West wiec chyba teoretycznie miejsce jest ( jesli sie myle to prosze poprawcie mnie )

 

Co do czystosci lasera hmm czyszczenie przez rozebranie RNSa odpada bo na bank cos popsuje albo nie złoże do kupy i zostaną przysłowiowe śrubki. Co innego możecie polecic? plyta czyszczaca z płynem ?

 

w pierwszej kolejnosc to walnij soft 4120A z odpowiednim podziałem na partycje lub 5238A od kolegi pab567 te softy maja podział na partycje taki ktory pozwala instalowac najnowsze mapy (V9 to prehistoria), V13 rozmiarowo sie troche rozni od v13 co moze powodowac ze jak masz za male partycje to sie proces zapetla

 

wyczyszczenie navi nie jest tak straszne jak piszesz tym bardziej ze na forum masz poradnik krok po kroku jak to ogarnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 4120A probowalem i był problem ze nie działa mi ori kamera cofania dlatego wrocilem do 4020 bo tu wszystko dziala. gdzie mozna sprawdzic jaki ma sie podzial na partycjie?

 

Edit: z tego co wygooglowlem moge miec : 70/25/5

 

Edit 2 : spróbuje wgrac 5235A by Josi 60-35-5, teraz pytanie moje czy na CD czy na DVD ? czy trzeba tez cos ustawiac jesli chodzi o typ ksiegi ? itp? czy po prostu wypalic ISO imgburnem, czy bedzie wymagane potem kodowanie ?

 

i ostatnie pytanie moze glupie ale trudno: czy jak cos by sie spieprzylo przy instalce to czy wroci mi do poprzedniej wersji czyli 4020?

[h=3][/h]

Edytowane przez Sebastiann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz tutaj kilka razy pisalismy jest masa roznych softow równiez tych 4120 i 4020

w sofcie widac tylko ile masz partycji nie widac podziału wielkosciowego

 

bierz soft 4120A (jak chcesz linka to sie zglos na pm) lub soft od kolegi pab5238 i bedziesz mial pewnosc ze dysk jest podzileony wlasciwie czyli mapy v13 jak sa dobrze nagrane musze sie zainstalwoac, jezeli w dalszym stopniu sie nie beda instalwoac wtedy:

 

a) zle nagrana plyta - wystepuje dosyc czesto

b) burdny laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dziwna rzecz bo juz zabierac sie mialem za wgranie za wasza rada 4120A i probowac dalej z inna plyta V13 a potem w ostatecznosci laser... a tu nagralem jeszcze raz V13 na TDK dokladnie tak samo jak poprzednio i pasek progresu bardzo szybko skoczyl do 2/3 dlugosci ( tak jakby juz wczesniej udalo sie jednak cos zgrac ) i w ciagu 10 min lacznie bylo wszystko po - plyta do wysuniecia i mapy wgrane na HDD

 

IMG_3081.jpg

IMG_3082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem nie raz i nie dwa że warto próbować na różnych nośnikach. Fajnie że się udalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki i tak wielkie za pomoc panowie i tu i na priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,ja nagrałem płytę z mapami V13 i przy próbie wgrania po chwili wyskoczył komunikat o błędzie

moja nawi jest nowa (roczna) więc laser na bank czysty to ponownie wsadziłem tą samą płytę i znowu komunikat o błędzie ,miałem nagrać kolejną płytę ale dalej próbowałem wgrać i zaś komunikat o błędzie wgrywania więc ponownie i po chwili sukces !!!!

tak że czasem warto popróbować kilka razy nim się ktoś zdecyduje na czyszczenie lu nagrywanie nowych płyt

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mi również się udało, choć nie bez problemów. Nagrałem jednak swoim starym lapkiem asusem, nowsze acery do których miałem dostęp nie miały możliwości zaznaczenia DVD ROM. Pierwsze nagranie na esperanzie i w trakcie nagrywania kilka alertów na temat bufora. Następna płytka verbatim i grzebanie w ustawieniach imgburna (trzeba zwiększyć bufory odczytu itp. opis na necie jak się wklei dany alert w google) i poszła bez problemów. Do radia wkładam płytę , pomieszało i pytanie czy na dysk czy z płyty, zaznaczyłem kopiuj. Poczekałem 35 minut i komunikat że skopiowało i ok. Jak zacznie kopiować to wróciło mi do wyświetlania radia, nacisnąłem wysuń płytę i pokazało się dopiero okno że kopiuje z paskiem postępu i żeby nie wyciągać płyty. Jak ekran zgaśnie po 15 czy 20 minutach to można przyciskiem włączania (pokrętło głośności) ponownie włączyć ekran kopiowania. Po wszystkim sprawdziłem w ukrytym jaka jest mapa i była nowa. Chciałem wgrać od nowa poi ale widzę że zostały wszystkie które były wcześniej wgrane. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie sytuacja wygląda następująco RNS 1T0035680P HW version H64 ,SW version 5269 map vwrsion HDD 7894 radio z 2012c r .Czy coś lepszego da się tu wgrać (bo już doczytałem że 5269 )to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście nowe mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym ,że jestem w tym temacie całkiem zielony i nie wiem czy sam dam radę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum... Youtube... Masz pełno źródeł... Odwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie ale wolę poszukać kogoś kumatego w temacie bo naczytałem się o tylu problemach , że się tego nie podejmę . Tak przy okazji może jest jaki uczynny forumowicz ,który mógłby pomóc w temacie . Chętnie podjadę jak by było gdzieś niedaleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie FW jest proste. Gorzej pozniej mapy wgrac. Ja od ponad tygodnia nie daje rady, wina plyt czy czort wie czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności