Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje, to ktore mapy jesli nie v13? A jak fw podniose do 5xxx to wtedy v13 wejda?

Edytowane przez ravenpoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych innych niz v13 nie instaluj, jak podniesiesz firmware to bedziesz mogl instawowac wszystkie najnowsze mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Max 5274 :)

 

Są jakieś wyższe softy? Jeśli są to gdzie je można znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwyższy do tego radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, za info, to teraz szukam :) ewentualnie na priv poproszę info gdzie.

 

edit: znalazłem, a czym się różni wersja "zwykła" od modyfikowanej?

 

edit2: w pliku version.txt nie ma wpisu 1T0 035 680 C, są inne ale tego brak, czy to nie problem? czy mogę aktualizować bezpośrednio do tej 5274 czy jakoś pośrednio?

 

dzięki!

Edytowane przez ravenpoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednią wersję znajdziesz na moim chomiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam już dawno trafiłem tylko poproszę wejście :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

"Można używać TYLKO I WYŁĄCZNIE w wersjach C6/C10/C12 VW RNS510" jak poznać czy moja spełnia wymagania jw.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ukrytym menu. Znajdź : HW Vehicle: 0xC... poniżej masz co jest co:

HW Vehicle: 0xC001 - 1T0 035 680 A (C3/C4A)

HW Vehicle: 0xC201 - 1T0 035 680 B (C6/C7)

HW Vehicle: 0xC801 - 1T0 035 680 C (C8/C9)

HW Vehicle: 0xC801 - 1T0 035 680 D/F/G/H/J (C10/C11/C12)

HW Vehicle: 0xCA01 - 1T0 035 680 D/H/J (C12)

HW Vehicle: 0xCC01 - 1T0 035 680 D/H/J (C12)

HW Vehicle: 0xCC01 - 1T0 035 680 L/P/Q (C12)

HW Vehicle: 0xCE01 - 1T0 035 680 T/R/S (C14)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) kolejne z serii dziwnych pytań... po aktualizacji mam 1T0035680L (1T0 035 680 L), H06, SW-VERSION 5238, 0XC801, czyli teraz mam szukać updateu do 1T0 035 680 L? czy cały czas to jest pierwotna wersja 1T0 035 680 C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzętowo C, programowo L. ZAWSZE szukasz do sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuję za info :) Prośbę mam, czy jest ktoś z Poznania lub okolic i wgrał by mi najnowsze mapy? lub może ktoś za przysłowiowe piwo i płytę by mi nagrał i przysłał? W ciągu dwóch dni, ztyrałem 4 szt. Verbatimów DL, dwie różne nagrywarki, book type na DVD-ROM, speed na 2 lub 3 i nadal nic. RNS nie wykrywa. Firmware zassał więc napęd sprawny.

Help?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij sobie west, polska na West wyglada lepiej (zrodlo map jest ok), z tym ze nie kazda nagrywarka nagrasz poprawnie plyte z mapami

 

ja uzywam takiej konfiguracji:

system: archlinuxs

soft: wine + imageburn/k3b

nagrywarka lg

płyty: verbatim +/- R DL lub Emtec

 

w takim konfigu plyty mi nagrywa poprawnie

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poprawcie mnie jak się mylę. Ściągam te 23 części V13, kilka części z jednego linku kilka z innego bo na poprzednim pisało ze brakuje miejsca itp. Ściągnę te 23 części, poskładam do kupy i jednego folderu, wypakuje, nagram na jakąś płytę i do radia. Poszukam w miedzy czasie jakiejś dokładnej instrukcji jak rozpakować lub czym rozpakować, jakim programem nagrać i na jaką płytę, przeleciałem na szybko od 50 strony i każdy podawał programy, płyty itd. To z czasem jakoś znajdę, tylko o radio się rozchodzi czy zmieszczę wszystko. Mam teraz bodajże 4120A , jak sprawdzam w ukrytym to jest 4120 bez A. Dysk mam 30........ , volume mam 14898....... i 3 partycje. Wgraną mam v12 i czy to oznacza że podział dysku mam ok? Zmieszczę V13? Wcześniej napisano ze jak jest V12 to i V13 wejdzie. Z VIMem sobie poradziłem za którymś razem i działa bo w sofcie nie było. Może ktoś kojarzy stronę na której opisane jest dokładnie to rozpakowywanie (nie kojarzę czy po rozpakowaniu wszystkiego robimy z tego obraz płyty itp) i nagrywanie na płytę, ale na spokojnie, jak trzeba będzie to przeczytam od pierwszego postu, pamiętam ze kiedyś w którymś ktoś pisał dokładnie a zapomniałem zapisać strony na dysku żeby ją odczytać nawet w garażu bez neta (zawsze tak robię jak przeczytam coś ciekawego żeby w kółko nie pytać o to samo) Ps. VIM nagrywałem programem ultraiso i faktycznie kilka płyt poszło, rozumiem że tu też trzeba będzie posiedzieć nad programami i płytami jak u większości. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagasz wszystkie party (częsci), rozpakowaujesz winrarem czy co tam masz pod reka

nagrywanie mapy to juz inna bajka nie na kazdej nagrywarce dasz rade to ogarnac:

ja uzywam nastapujacego konfigu:

archlinux + wine + imageburn/k3b

płyty verbatim +/- r dl lub emtec

nagrywarka lg

prędkość najwolniej jak sie da

 

i ten zestaw spisuje sie u mnie dobrze, bo mapy nagrywa ktore pozniej da sie zainstalowac

w zadnym sofcie modyfikowanym nie masz literki A w menu

soft masz dobry i podział dysku tez, jak weszła v12 to v13 tez wejdzie pod warunkiem ze jest poprawnie nagrana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat dysk ma 30GB podzielone prawdopodobnie 50-25-15 więc MOŻE (nie musi - bo jak napisałeś jak V12 wlazły to i 13 powinny) sprawiać problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat dysk ma 30GB podzielone prawdopodobnie 50-25-15 więc MOŻE (nie musi - bo jak napisałeś jak V12 wlazły to i 13 powinny) sprawiać problemy.

 

gdzieś Ci uciekło 10%.............. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwus koledzy

 

Czytam, czytam i możliwe ze mi to gdzieś umknęło ( możecie mnie zjechać albo pomóc ) więc:

 

Mam RNS 510 Wersja F ( soft 4020 ) z mapami V9 (7920) czy da sie zainstalować mapy Europa West V13 (8348)- chcialbym zwrocic uwage ze nie chce zmieniac softu 4020 gdyz pod moje auto jest optymalne

 

Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś Ci uciekło 10%.............. ;)

Oczywiście miało być 50-25-25 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie mam inne pytanie...

 

wstepem: nagralem v13 west na dvd , wszystko poszlo ok - wkladam do napedu rns , widzi ze to plyta z nawigacja, pyta sie czy wgrac na dysk i strasznie dlugo wgrywa , pasek postepu sie konczy i od nowa i tak caly czas ( lacznie z 3 razy juz bylo ) - mapa dziala bo w nawigacji pokazuje mi ( w dodatku w opisie w ukrytym menu pokazuje mi ze wersja z plyty jest wlasnie aktywna 8348.

 

pytanie ile trwa wam wgranie mapy na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności