Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja est v 13 program imgburn nagrywarka ihs 124 po usb płyta dl verbatim poszła za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły. Częściej zależy od nośnika i nagrywarki niż od softu użytego do wypalania. Jeśli płyta po nagraniu przechodzi weryfikację a mimo to nie chce się wgrać to moim zdaniem po kolei:

1. Wielkość partycji - dotyczy dysków 30GB z podziałem 50-25-25. Trzeba wgrać soft który zrobi około 10GB na mapy - ja używam podziału 60-35-5.

2. Wyczyścić laser w czytniku RNS510 - najczęściej wystarczy płyta czyszcząca z izopropanolem. Ja używam Vivanco.

3. Zmienić nośnik. Ja używam tylko DVD+R - moim zdaniem rzadziej stwarzają problemy niż DVD-R. Oczywiście jedne i drugie DL (Dual Layer). Jak z nośnika firmy X nie wchodzi to zmienić - ja mam zawsze po sztuce Verbatim i TDK.

4. Użyć innej nagrywarki.

5. Użyć innego softu do nagrywania.

6. Jeśli nadal jest problem spróbować wgrać z SD przy czym obraz wypalać na CD-R.

7. Jeśli po wgraniu z SD nie widzi map włożyć płytę DVD z nagranym obrazem map - część plików się nie skopiowała z SD i musi zostać dograna z DVD.

8. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się restartuje wgrać jeszcze raz Soft.

9. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się w ogóle nie uruchamia bądź uruchamia się z białym lub z czarnym ekranem to płyta główna została uszkodzona - być może da się ją naprawić poprzez wgranie wsadu do Flashy. Koszt - kilkaset zł. Jak nie pomoże to płyta główna do wymiany - koszt od 1000 zł w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam najświeższych POI, jest tylko zestaw ten ostatni.

 

A masz link, bo (szczególnie teraz) w tej powodzi V13 uciekło...

 

Wgrywałem u kumpla mapę z karty, wszystko poszło bez problemu tylko nie potrzebował doczytać danych z płyty po wgraniu z karty. Soft w navi 4120. To taka informacja odnośnie tego że u jednych potrzeba dograć dane jeszcze z DVD a u niektórych już nie. Chyba zależy to od softu.

 

5269. Do wgrywania z SD musiałem włączyć opcję downgrade FW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma reguły. Częściej zależy od nośnika i nagrywarki niż od softu użytego do wypalania. Jeśli płyta po nagraniu przechodzi weryfikację a mimo to nie chce się wgrać to moim zdaniem po kolei:

1. Wielkość partycji - dotyczy dysków 30GB z podziałem 50-25-25. Trzeba wgrać soft który zrobi około 10GB na mapy - ja używam podziału 60-35-5.

2. Wyczyścić laser w czytniku RNS510 - najczęściej wystarczy płyta czyszcząca z izopropanolem. Ja używam Vivanco.

3. Zmienić nośnik. Ja używam tylko DVD+R - moim zdaniem rzadziej stwarzają problemy niż DVD-R. Oczywiście jedne i drugie DL (Dual Layer). Jak z nośnika firmy X nie wchodzi to zmienić - ja mam zawsze po sztuce Verbatim i TDK.

4. Użyć innej nagrywarki.

5. Użyć innego softu do nagrywania.

6. Jeśli nadal jest problem spróbować wgrać z SD przy czym obraz wypalać na CD-R.

7. Jeśli po wgraniu z SD nie widzi map włożyć płytę DVD z nagranym obrazem map - część plików się nie skopiowała z SD i musi zostać dograna z DVD.

8. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się restartuje wgrać jeszcze raz Soft.

9. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się w ogóle nie uruchamia bądź uruchamia się z białym lub z czarnym ekranem to płyta główna została uszkodzona - być może da się ją naprawić poprzez wgranie wsadu do Flashy. Koszt - kilkaset zł. Jak nie pomoże to płyta główna do wymiany - koszt od 1000 zł w górę.

 

pab567

Czy to znaczy, że nawet dla kogoś, kto wgrywał wcześniej mapy z karty SD, to też może podczas drugiego wgrywania coś uwalić? Bo ja mam wgraną mapę V10 WEST właśnie z karty SD. Jak jadę do kraju którego nie ma na WEST wkładam płytę EAST i jadę na niej. Bo mam stary laser i nie czyta płyt DL. EAST mam na jednowarstwowej więc czyta bez problemu. I teraz chciałbym wgrać na HDD V13 WEST, tylko się boję, bo piszesz, że można coś uwalić. Dlatego wolę się dopytać, czy jeżeli już wcześniej wgrałem mapę z SD, to czy kolejnym razem nie będzie też problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Znam taki przypadek dlatego przestrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalka dzisiaj na świeżo:

RNS - wersja B

soft - 4120A

Nagrywanie map:

system: Archlinux

program do nagrywania: wine+imageburn/k3b

nagrywarka: LG

płyta: verbatim dvd+r dl

efekt: DSC_0101.jpg

 

gdyby ktos mial problemy z instalacja map z plyty a nie chcial sie bawic z kartami sd i instalacja z karty to służe pomocą (do konca tygodnia jestem w wlkp - rejon ostrowa wlkp, później opole)

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja pozbyłem sie własnie v12 ale 13 nie mam. laser wyczysciłem, od tego zacząłem, z płyty zapętla mi sie tak gdzies od polowy paska a z sd nie dało rady, cały czas wyrzuca mi bład cd/dvd. zresetuje sie radio, przejdzie taki zielony pasek, zresetuje sie jeszcze raz i wyskakuje komunikat bład cd i tak w kółko a wypalilem już 10 płyt na różnych programach i cały czas to samo. nawet posiadam płyte co w zimie wgrywałem v12 z sd i na tym nośniku tez resetuje sie przechodzi zielony pasek i wywala że bład cd dvd a ostatnio poszło za pierwszym strzalem, soft 4120a. jesyt ktos może na podkarpaciu co zrobił to u siebie i ma pewne plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś przyzwoity serwis co naprawia RNSy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej elektrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalka dzisiaj na świeżo:

RNS - wersja B

soft - 4120A

Nagrywanie map:

system: Archlinux

program do nagrywania: wine+imageburn/k3b

nagrywarka: LG

płyta: verbatim dvd+r dl

efekt:

 

gdyby ktos mial problemy z instalacja map z plyty a nie chcial sie bawic z kartami sd i instalacja z karty to służe pomocą (do konca tygodnia jestem w wlkp - rejon ostrowa wlkp, później opole)

 

Rozumiem że poszło z płyty bez zapetlania za pierwszym razem . Czy instalowałeś z SD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko plyta, nie uznaje wynalazkow typu map tools itd

 

Rozumiem że poszło z płyty bez zapetlania za pierwszym razem . Czy instalowałeś z SD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma reguły. Częściej zależy od nośnika i nagrywarki niż od softu użytego do wypalania. Jeśli płyta po nagraniu przechodzi weryfikację a mimo to nie chce się wgrać to moim zdaniem po kolei:

1. Wielkość partycji - dotyczy dysków 30GB z podziałem 50-25-25. Trzeba wgrać soft który zrobi około 10GB na mapy - ja używam podziału 60-35-5.

2. Wyczyścić laser w czytniku RNS510 - najczęściej wystarczy płyta czyszcząca z izopropanolem. Ja używam Vivanco.

3. Zmienić nośnik. Ja używam tylko DVD+R - moim zdaniem rzadziej stwarzają problemy niż DVD-R. Oczywiście jedne i drugie DL (Dual Layer). Jak z nośnika firmy X nie wchodzi to zmienić - ja mam zawsze po sztuce Verbatim i TDK.

4. Użyć innej nagrywarki.

5. Użyć innego softu do nagrywania.

6. Jeśli nadal jest problem spróbować wgrać z SD przy czym obraz wypalać na CD-R.

7. Jeśli po wgraniu z SD nie widzi map włożyć płytę DVD z nagranym obrazem map - część plików się nie skopiowała z SD i musi zostać dograna z DVD.

8. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się restartuje wgrać jeszcze raz Soft.

9. Jeśli po wgraniu z SD nawigacja się w ogóle nie uruchamia bądź uruchamia się z białym lub z czarnym ekranem to płyta główna została uszkodzona - być może da się ją naprawić poprzez wgranie wsadu do Flashy. Koszt - kilkaset zł. Jak nie pomoże to płyta główna do wymiany - koszt od 1000 zł w górę.

 

@pab567 - dzięki za pomoc i konsultacje, prawdziwy fachowiec z Ciebie :ok

 

W końcu poszło, podstawowy problem to rozmiary partycji, wiec upgrade oprogramowania. Czyszczenie lasera swoja droga profilaktycznie, ale przy przejściu na drugą warstwę z trzech różnych nośników tak czy owak zapętlenie i od nowa. Poszło z SD (2.1.0) i dogranie pojedynczych plików z CD. Nie jest to podobno najzdrowsza metoda, ale działa.

 

Wg mnie maptool sprawdza pojemność partycji i jeżeli jest za mała to nie podejmuje się kopiowania. Przy 30 GB dyskach standardowe partycje nie mieszczą V13. Ciekawe jak serwisy VW to ogarniają.... Po zmianie softu od pierwszego przyłożenia poszło z tej samej płyty i karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, szukając informacji na temat radia rns510 wpadłem do Was na forum, od 5 dni jestem posiadaczem vw scirocco z wczesniej wymienionym radiem, z informacji od sprzedającego dowiedziałem się ze ostatnio wgrywali nowe mapy z 2015 roku tylko że komunikaty są wygłaszane po angielsku i z tym nie ma problemy, problemem jest głownie brak możliwości korzystania z plyt cd w radio, obojętnienie jakiej bym płyty nie wsadził wyskakuje "błąd odczytu cd/dvd" czy to może być wina softu? Po włączeniu "ukrytego menu mam tylko dwie opcje "FM" i "AM"? Byłby ktoś ze śląska okolice katowic kto jest w miarę ogarnięty z tym radiem?

Z góry dziękuję za odpowiedz! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw użyj płyty czyszczącej z izopropanolem. Potem wgraj Soft 5238 z podziałem 50-25-25. Zaraz wystawie go na chomika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca dobrze Ci poradziłem. Masz prawdopodobnie tak stary Soft że są tam tylko dwie partycje więc wgranie softu który poleciłem wywali Ci w kosmos i muzykę i mapy. Chyba musisz znaleźć kogoś z VCDS żeby sprawdzić co tak naprawdę siedzi w twojej Navi.

Edytowane przez pab567
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca dobrze Ci poradziłem. Masz prawdopodobnie tak stary Soft że są tam tylko dwie partycje więc wgranie softu który poleciłem wywali Ci w kosmos i muzykę i mapy. Chyba musisz znaleźć kogoś z VCDS żeby sprawdzić co tak naprawdę siedzi w twojej Navi.

 

więc jeśli mam passata z 09r z RNS510 to mam nie wgrywać softu 5328A? czy to tyczy sie tylko jego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

West v13 na Nero Expres najwolniejszy tryb Verbatim DL za pierwszym razem soft 3970 (polecacie może wymianę na jakiś inny ?) a jak ktoś chcę płytkę oddam za czystą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5238 możesz wgrać tylko wywali Ci muzę i mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5238 możesz wgrać tylko wywali Ci muzę i mapy

 

A jest jeszcze soft 5269 teoretycznie nowszy patrząc po numerze czy coś Ci wiadomo na temat tego softu moje radio jest w wersji H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności