Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

i wszystko w temacie :)

Też kedyś kupowałem części gdzie popadło i tak było , od 4 lat kupuje części w hurtowni Mareks i części są na najwyższym poziomie, kiedyś tutaj na forum kupiłem tarcze i klocki ATE do Passata , to nie chce mówić co się z nimi stało po roku czasu....

 

Tak samo osłone przegubu kupiłem z Spidana za 24zł z pobliskim sklepie , popękała po 1,5roku , potem kupiłem w Inter-carsie w Krakowie dałem 44zł i jeżdże do dziś.

 

Kupowałem na tym forum kilka razy.Części sprawują się bez zarzutu.Nie dam złego słowa powiedzieć na kolegę Marcina bo jak byłem w potrzebie to doradził mi w sprawie części tak że do dzisiaj wszystko hula.Potrzebowałem części na zaraz i na drugi dzień do południa wszystko było u mnie . Co do Textara to mam na tyle,kupiłem u kolegi "elemenateur" i jest super,ochrona antykorozyjna jest bardzo dobra i nic nie piszczy a tarcze prawie po roku wyglądają jak nowe. Na przodzie mam TRW,przyrdzewiałe i lubią popiskiwać(zakupione w sklepie w ZG zresztą do dzisiaj żałuję,dałem 500 zł z klockami.). Swoją drogą ciekawe kto z rodziny robi w tej hurtowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek textar w Polsce idzie cały od Pana Przymuszały(textarowego szefa wszystkich szefów) i niezależnie u którego dystrybutora zostanie zakupiony przechodzi przez tego Pana. Czy kupiony u nas czy gdziekolwiek. Proszę Cię zatem Szczupak byś nie pisał głupot a już na pewno byś nie oczerniał. Jeśli chcesz to możesz wpaść do nas do firmy, jeśli znajdziesz choć jedną podróbkę lemfordera textara motula knechta manna czegokolwiek to kupuje Ci nowego passata a jeśli nie to Ty kupujesz mi :) Daj znać kiedy będziesz to podam Ci jaki kolor ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też pracowałem w hurtowaniach i to prędzej się trafi w tanim zamienniku że w środku org , ale nie odwrotnie . Dużo z asortymentu Hans Pries Topran a w opakowaniu oem vw , ale nie ma że coś z grupy mocnych części i bubel . Jak ktoś źle użytkuje , albo nie właściwie montuje to nie problem . Nawet Textara zajechać po 1 tys km . Zmiana klocków i tarcz nie polega tylko na zrzuceniu starych i założeniu nowych . Za te czynności i skuteczność hamowania i żywotności układu ciernego odpowiada wiele czynników takich jak tłoczki prowadnice czy też stan płynu . I jak te czynności nie sprawdzimy to OEM hamulce zaczna bić piszczeć czy zrobią się fioletowe po dwóch dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z hamulcami to głównie wariacje za kierownicą. Ja jeżdżę spokojnie i najtańszy zestaw z allegro działa bez zastrzeżeń - nie piszczy, nie szura, nie bije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek textar w Polsce idzie cały od Pana Przymuszały(textarowego szefa wszystkich szefów) i niezależnie u którego dystrybutora zostanie zakupiony przechodzi przez tego Pana. Czy kupiony u nas czy gdziekolwiek. Proszę Cię zatem Szczupak byś nie pisał głupot a już na pewno byś nie oczerniał. Jeśli chcesz to możesz wpaść do nas do firmy, jeśli znajdziesz choć jedną podróbkę lemfordera textara motula knechta manna czegokolwiek to kupuje Ci nowego passata a jeśli nie to Ty kupujesz mi :) Daj znać kiedy będziesz to podam Ci jaki kolor ma być :)

No właśnie od ciebie miałem zestaw ATE , po roku poszły na szrot, tarcze miały rowki na 2 mm, klocków połowy nie było .Kupiłem TEXTAR i autko śmiga do dziś bez jakichkolwiek problemów typu piski, pylenie , nadmierne zużycie tarcz itp itd......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie od ciebie miałem zestaw ATE , po roku poszły na szrot, tarcze miały rowki na 2 mm, klocków połowy nie było .Kupiłem TEXTAR i autko śmiga do dziś bez jakichkolwiek problemów typu piski, pylenie , nadmierne zużycie tarcz itp itd......

 

I nie reklamowałeś? Wyrzuciłeś na śmietnik parę stów i tak po prostu kupiłeś inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto mi uzna reklamacje? sam wiesz jak teraz jest z reklamacjami.......powiedzą że z mojej winy itp , itd

Szkoda zdrowia i nerwów na spór z nimi.Przejechałem się raz i mi starczy ......jak to mówią " raz się lisu ogon utnie , ale drugim razem już nie ma co.

Mam teraz cały zestaw TEXTAR i tarcze jak nowe a hamulce MEGA,nie kupuje już po allegro i od nieznajomych , bo to wszystko podróby oryginałów, te ATE co zakładałem nie miały hologramu i to mi już dało do myślenia .....

Od poczatku te hamulce nie były takie jak powinny być , po 1000km powinny być już ułożone a tu dalej był słaby hamulec , a zaciski i tłok chodził lekko i dodatkowo zawsze prowadnice zacisku smaruje smarem miedzianym by się nie zapiekały, czyli wszystko było ok, potem po założeniu TEXTAR po kilkudziesieciu kilometrach hamulec stawał się taki jak powinien delikatny nacisk na hamulec i auto czuć było że hamowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jaka jest cena takiego zestawu na dzien dzisiejszy? ZIMMERMAN sport + FERODO DS + MOTUL 5.1

U mnie hamulce z przodu umarly. Auto jak w opisie. Mysle rowniez nad Ate PD+ceramika, Textary, zimmermann czytalem ze duzo reklamacji jest i nie do konca zadowoleni klienci. Nie wiem co wybrać. Chce cos co bedzie bezpieczne i dobrze hamowac. Nie ma czasu na eksperymenty i reklamacje.

Poleci cos ktos. Wiem ze temat walkowany przez prawie 100 stron ale jakosc materialow zmienia sie bardzo szybko i nie zawsze z korzysciä dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brembo + ferodo , ate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok...

A teraz z innej beczki. Polecany jest również zestaw Steinhof i Rotinger. Cena zestawu:tarcze,klocki,sensor,pasta to 300zł plus przesyłka.

Wyczailem przy okazji ze jest rowniez "sportowy" zestaw STEINHOF SM628/1-N + wentylowane tarcze hamulcowe ROTINGER Tuning RT 2088/T5 za 416zł plus przesyłka. Ma ktos jakäs opinie o tym zestawie? Wygläda ciekawie i nie drogo ale opini brak....

Jak sie nic nie dowiem to chyba wezne standardowy zestaw Steinhof i Rotinger....chyba bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz kupować gówno ? Nie można już normalnie kupić tarcz textar i klocków ferodo DS ? Na hamulcach się nie oszczędza ani nie kupuje się wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę chcesz kupować gówno ? Nie można już normalnie kupić tarcz textar i klocków ferodo DS ? Na hamulcach się nie oszczędza ani nie kupuje się wynalazków.

Kolego używam Steinhofa na codzień i jestem pozytywnie zaskoczony.

Założyłem z ciekawosci do służbowego Ducato 3.0, bo mi zaproponowali w ASO.

Wleciał caly komplet (4x tarcza + klocki), auto wozi ciągle około 1300kg, i delikatnie tez nie jeżdżę, bo silnik ten pozwala na ostrą jazdę. I złego słowa nie powiem. Siła hamowania jest super, w niczym nie odbiega od ori, a fading jest nawet chyba mniejszy niz na ori. Dodam ze nie byłem jakoś super przekonany do marki przy montażu. Zrobiłem na zestawie około 20kkm w 3 miesiace i nie ma zadnych niepokojacych objawów, bicia czy czegokolwiek.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhof i Rotinger za tą cenę jest dobry ale raczej za słaby na taką masę jaka ma passat 1600kg wiem bo mam i często trzeba go zdrowo deptac w podłogę...Alu 16 i lubię dynamicznie się poruszać tyle z doświadczenia przez 2lata na takim zestawie no i jeszcze to że jak mam ładne aluski to strasznie brudza aż do znudzenia i wtedy się żałuję tych oszczędności,

Aczkolwiek te minusy nie dyskwalifikuja tego zestawu bo jak jeździsz spokojnie i masz np zwykle fele stalowe to jak znalazł komplet dla ciebie :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw waży prawie 3400 (więc trochę więcej jak passat) i nie odczuwam, żeby zbyt słabo hamowały.

Z drugiej strony seryjne hamulce passata nawet na dobrych tarczach do zbyt mocnych nie należą w moim odczuciu ;-)

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kaszanka. Mam na lato alu 17. Juz raz mialem klocki w aucie z tyłu NO NAME. I final byl taki ze tylne felgi byly wiecznie czarne od pylu a przod lekko zapylony a powinno byc na odwrót. Kumpel sie smial ze rysiki z ołówkow zalozylem.

No tak. Passat ciezkie auto. Podróżuje najczesciej w 5 osob i bagaznik zarypany po dach wiec hamulec musi byc ok. To podstawa.

Na niemieckim forum znalazlem przypadkiem jak ludkowie skarzä sie na tarcze EBC bo sie pokrzywily a iini ze auto gorzej hamuje jak na serii....

Sam juz nie wiem o co chodzi. Praktycznie kazdy produkt każda firma ma wpadki i tego sie boje ze sie wykosztuje i bedzie lipa.

Dodam ze jestem w niemczech i tu ceny to kosmos. W Polsce wychodzi taniej. Zaczynam myslec o ate pd +ceramika....cena 150 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pd nie możesz ceramiki. Do ceramiki musisz gładkie tarcze mieć.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to sä komplety z ATE tak sprzedawane. Kiedys mialem w pasku na tyle ate pd z ceramikä. Wiec chyba Ate wie co sprzedaje albo. Gdyby nie.moglo tak byc to by sobie nie pozwolili na takä wpadke....albo sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak sprzedają, ale nie powinno się tak stosowac.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslaem ze w ate pd ceramika powoduje jeszcze lepsze hamowanie. Czyli co najlepiej ate pd w normalnych klockach i bedzie gitara? A podrzuci ktos z doswiadczenia jak z pyleniem tego zestawu? Czy w tej cenie dostane cos lepszego ? Chociaż wydaje mi się ze to dobry zestaw za rozsądne pieniądze. Jest ktos zaufany na naszym forum co mogl bym sie do niego zglosic w celu zakupu hebelkòw w dobrej cenie? Widziałem na alletego ze tarcze Zimera S to jakies 280zl a klocki Ferka ds 550...myślałem ze to tarcze sä droższe....

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz często myć felg to załóż zwykle tarcze i ceramike i będziesz zadowolony. Nie bedzie to gorszy zestaw niż pd + zwykle klocki.

 

Wytapane z 1+3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności