Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to i to, to Bosch, a więc co ma być lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, pardon!

Poprawiłem linka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie klocki na przod powinienem zakupic do swojego modelu Passat 1.9 tdi 90km AHU. Bylbym wdzieczny za jakies linki do aukcji. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych:

w aso vw jest teraz jakaś promocja wiosenna na wybrane produkty i rzuciło mi się w oczy w folderze reklamowym, że tarcze przednie do b5 są w cenie 250pln.

w/g mnie niezła cena, jak za oryginały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak za oryginały

 

Które są gorszej jakości niż renomowane zamienniki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat: Napisał Desper

jak za oryginały

 

Które są gorszej jakości niż renomowane zamienniki

no ale niektórym wystarcza myśl że ori to najlepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuciło mi się w oczy, to podaję info DLA ZAINTERESOWANYCH :)

nikt nikogo do niczego nie namawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem się delikatnie przypomnieć z prośbą o doradzenie w sprawie poniższych klocków, które będę zakładał do 1.9 tdi. 2003r.

 

1. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228332.html

2. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228176.html

 

Bardzo proszę o podpowiedź

Pozdr

Artur

Edytowane przez zefir
dokończenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć monetą co wyjdzie kup. Jakość jak i cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki panie Łysy :dobrze, tylko znajde jakiś bilon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem za ciebie - bierz Tekstara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy dzięki, ale chcę jeszcze jedno ustalić :hmm - rzucałeś 2 zylami czy 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Witam, muszę wymienić tarcze i klocki przód w passacie b5 fl. rok prod. 2003. Mam ten samochód w sumie od nie dawna. Poczytałem forum i postanowiłem poszukać czegoś odpowiedniego do mojego auta typu tarcze Brembo, klocki Ferodo lub Ate. Ale mam mały problem, znalazłem tylko te części do b5 rok produkcji do 2000 a później to już sa tylko do b6 a nie mogłem znaleźć do b5 fl rok prod. do 2005 ponieważ jestem laikiem w tych sprawach proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które są gorszej jakości niż renomowane zamienniki

zajebis...y tekst tylko szkoda że życie mówi coś innego, bo posilanie się zamiennikami nic nie mówi, a jedyna tarcza która umie dojeździć 150 tyś bez wyczuwalnego bicia to jedynie oryginał, czy to zrobiony przez ATE czy TRW i który chyba ma mało wspólnego z ATE i TRW z wolnego rynku. Jeśli posilamy się textarami, brembo, czy zimmermanem to dobre pod warunkiem że nie bierzemy serii i tylko np. nacinane i hola co 10 tyś mamy ucztę w czyszczeniu nacięć.

 

no ale niektórym wystarcza myśl że ori to najlepsze

to sobie kolega reklamę robi zwłaszcza z tym podpisem, to może jeszcze wyjaśni kolega które lepsze wahacze lemforder czy oryginalny lemforder, czy man czy oryginalny man, czy knecht czy oryginalny knecht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, muszę wymienić tarcze i klocki przód w passacie b5 fl. rok prod. 2003. Mam ten samochód w sumie od nie dawna. Poczytałem forum i postanowiłem poszukać czegoś odpowiedniego do mojego auta typu tarcze Brembo, klocki Ferodo lub Ate. Ale mam mały problem, znalazłem tylko te części do b5 rok produkcji do 2000 a później to już sa tylko do b6 a nie mogłem znaleźć do b5 fl rok prod. do 2005 ponieważ jestem laikiem w tych sprawach proszę o pomoc.

pisz do mnie PW i coś ci znajdę w dobrych cenach. Jako że jesteś z Wawy to do Piaseczna nie masz daleko :)

Jak się domyślam masz tarcze 288 mm ;) klocki z czujnikami. Odradzam Ferodo bo strasznie piszczą (bynajmniej mi ;) )

Aaaa, z racji tego, że mam urlopa to to trzeb wziąć poprawkę na jakiś tydzień w realizacji zamówienia :) a dokładniej do 20tego:)

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

a jedyna tarcza która umie dojeździć 150 tyś bez wyczuwalnego bicia to jedynie oryginał, czy to zrobiony przez ATE czy TRW i który chyba ma mało wspólnego z ATE i TRW z wolnego rynku.

wszystko zależy jak jeździsz poza tym trzeba uważać na ATE gdzie jest robione, nawet power dyski potrafią się krzywić!!!! zanim qpisz ATE sprawdź czy robione w DE!!!

 

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:13 ----------

 

Koledzy chciałem się delikatnie przypomnieć z prośbą o doradzenie w sprawie poniższych klocków, które będę zakładał do 1.9 tdi. 2003r.

 

1. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228332.html

2. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228176.html

 

Bardzo proszę o podpowiedź

Pozdr

Artur

Jak chcesz miękkie to bierz boscha (małe prawdopodobieństwo piszczenia), jak chcesz lepsze textara :)

U mnie textar za 130 pln pisz PW :)

Tyle, że realizacja od 20tego bo jestem na urlopie

 

---------- Post added at 22:33 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

 

Panowie którzy już użytkują zestaw tarcze brembo i klocki ferodo mogą się wypowiedzieć czy ten zestaw piszczy ??

http://moto.allegro.pl/tarcze-brembo...568775894.html

U mnie nie piszczy :) poza tym zestawik mogę mieć za 190 zł + wysyłka :)

 

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

 

dla zainteresowanych:

w aso vw jest teraz jakaś promocja wiosenna na wybrane produkty i rzuciło mi się w oczy w folderze reklamowym, że tarcze przednie do b5 są w cenie 250pln.

w/g mnie niezła cena, jak za oryginały

Ale to cena za szt. czy kpt?? Jak oryginały to masz na myśli ATE. Musisz wziąć pod uwagę, że aso podkupuje zamienniki (bynajmniej ode mnie ASO kupuje np. (ATE, Brembo TRW) i czy na pewno cena 250 to za oryginał?? No i oczywiście jaki rozmiar masz tarcz :)

 

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

 

Koledzy pomóżcie bo już nie wiem, przejrzałem katalogi Ferodo i znalazłem że powinienem kupić klocki FDB 1788 i znalazłem je na allegro http://moto.allegro.pl/klocki-tyl-vw...571225627.html , ale w opisie nie jest napisane że do paska, na allegro na wszystkich aukcjach co widziałem podają, że pasują klocki FDB 1083, a w katalogu ferodo że to do citroena. Jakie w końcu maja być ktoś wie ?

Klocki ( jedne i drugie) są dedykowane pod grupę VAG mają ten sam rozmiar i grubość klocka (17 mm) i są zamiennikiem TRW 1330 :) z czego FDB 1083 są tańsze i właśnie mają opis że są z francuza.

Podsumowując powinny podpasywać jedne i drugie, ale sprzedawca zaproponuje Ci FDB1788 ;) np u mnie katalog pokazuje FDB1788, a z kolei już FDS1083(sportowe) wymiarowo to to samo co FDB1083 oczywiście inny klocek jakościowo!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, muszę wymienić tarcze i klocki przód w passacie b5 fl. rok prod. 2003. Mam ten samochód w sumie od nie dawna. Poczytałem forum i postanowiłem poszukać czegoś odpowiedniego do mojego auta typu tarcze Brembo, klocki Ferodo lub Ate
pisz do mnie PW i coś ci znajdę w dobrych cenach. Jako że jesteś z Wawy to do Piaseczna nie masz daleko

Jak się domyślam masz tarcze 288 mm klocki z czujnikami. Odradzam Ferodo bo strasznie piszczą (bynajmniej mi )

Aaaa, z racji tego, że mam urlopa to to trzeb wziąć poprawkę na jakiś tydzień w realizacji zamówienia a dokładniej do 20tego

 

Panowie którzy już użytkują zestaw tarcze brembo i klocki ferodo mogą się wypowiedzieć czy ten zestaw piszczy ??

http://moto.allegro.pl/tarcze-brembo...568775894.html

U mnie nie piszczy

To się zastanów lepiej czy ten zestaw piszczy, czy może jednak nie piszczy. A jak już będziesz wiedział to wtedy napisz jak to jest.

 

pisz do mnie PW i coś ci znajdę w dobrych cenach.
U mnie textar za 130 pln pisz PW
poza tym zestawik mogę mieć za 190 zł + wysyłka
(bynajmniej ode mnie ASO kupuje

A takie teksty to raczej nadają się do giełdy, dział techniczny to nie jest słup ogłoszeń!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się zastanów lepiej czy ten zestaw piszczy, czy może jednak nie piszczy. A jak już będziesz wiedział to wtedy napisz jak to jest.

No masz rację masło maślane wyszło i małe zamieszanie ;), nie sprecyzowałem jeśli chodzi o przód mam tarcze i klocki Ferodo i taki zestaw piszczy, co do tyłu jest cichutko klocki ferodo na tarczach brembo

A takie teksty to raczej nadają się do giełdy, dział techniczny to nie jest słup ogłoszeń!

nie występują same, są przy okazji od odpowiedzi na zapytanie. coby nie było masz rację giełda to giełda - czekam na potwierdzenie wątku przez moderatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych tarcz w aso - być może już po jabłkach, bo folder "oferta specjalna" był na miesiące kwiecień, maj.

ale wyglądało to tak.

100_6914.jpg

100_6915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał zefir Zobacz post

Koledzy chciałem się delikatnie przypomnieć z prośbą o doradzenie w sprawie poniższych klocków, które będę zakładał do 1.9 tdi. 2003r.

 

1. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228332.html

2. http://allegro.pl/klocki-przod-vw-pa...638228176.html

 

Bardzo proszę o podpowiedź

Pozdr

Artur

Jak chcesz miękkie to bierz boscha (małe prawdopodobieństwo piszczenia), jak chcesz lepsze textara

U mnie textar za 130 pln pisz PW

Tyle, że realizacja od 20tego bo jestem na urlopie

 

 

 

Mariorally wielkie dzięki, już zakupiłem za taką samą cenę w mojej okolicy.

Pozdrav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że zamienniki są lepsze niż oryginały, szkoda tylko, że na oryginalnych przejechałem 240tyś i się skrzywiły, a na nowych ATE niecałe 3 tys i już kierownica się trzęsie po hamowaniu. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności