Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

obie tarcze są wysokiej jakośći, powłoka antykorozyjna w textarze duużo lepsza ale tarcze obie do polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No logicznie rzecz biorąc, to może i tył hamuje sporo słabiej, ale jednak. Więc wtedy 100% hamowania odbywa się przodem. Ja jak miałem lejące się zaciski z tyłu, to bardzo źle się jeździło i myślę, że byś zauważył zmianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam tarcze hamulcowe ate nacinane a także do tego klocki hamulcowe ferodo z których jestem naprawdę zadowolony.Wiadomo trzeba dopłacić trochę więcej ale się to opłaci na właściwościach jezdnych.Polecam taki komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elemenateur Polecacie klocki ceramiczne Texstara do tych podstawowych tarcz 92082303? czy lepiej zwykłe klocki 2313101?

 

BTW, odezwij się proszę do mnie na PW czy posiadacie jakieś napinacze nr org: 038903315F, bo na stronie u Was mi nie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stoję przed faktem wymiany tarcz i klocków z przodu w moim B5 fl AVF. Zamierzam zakupić komplet Texara z tym, że są dostępne dwa modele kloców. Ktoś by coś podpowiedział czym się różną i które wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj parę stron wstecz. Było wyjaśnione czym się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Stoję przed faktem wymiany tarcz i klocków z przodu w moim B5 fl AVF. Zamierzam zakupić komplet Texara z tym, że są dostępne dwa modele kloców. Ktoś by coś podpowiedział czym się różną i które wybrać?

 

te normalne Ci stykną, chyba że zależy Ci na czystej feldze i masz do wydania więcej pieniążków wtedy epad.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@elemenateur Polecacie klocki ceramiczne Texstara do tych podstawowych tarcz 92082303? czy lepiej zwykłe klocki 2313101?

 

BTW, odezwij się proszę do mnie na PW czy posiadacie jakieś napinacze nr org: 038903315F, bo na stronie u Was mi nie znajduje.

 

 

 

w wolnej chwili dzwoń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio masa problemów z moim autem. Aktualnie do wymiany tarcze i klocki z przodu. Jaki rozmiar będzie pasował do mojego samochodu? Jakie tarcze polecacie i jakie koszty zestawu tarcz i klocków.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer vin to WVWZZZ3BZ1E230983

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja tarcza to 312mm 4B0 615 301 C

klocki podstawowe Andrzeju. W razie czego pisz na pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zamierzam zakupić komplet tarcz i klocków na tylną i przednią oś. Moje auto to B5 FL 2001 AVF 130 KM. Jaki rozmiar tarcz muszę szukać? Przód 288, a tył 245 ?

1ZC, 1BA, 1AT

 

Tak to wygląda?

 

Przód: 288mm, TH:25mm, THmin:23mm - wentylowane

Tył: 245mm, TH:10mm, THmin:8mm - pełne

 

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Ten zestaw będzie dobry?

http://allegro.pl/tarcze-klocki-bosch-przod-tyl-passat-b5-a6-c5-288m-i5325563014.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ate, brembo + ferodo , zimmerman , textar tylko nie bosch ,(bedzie dobry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ate, brembo + ferodo , zimmerman , textar tylko nie bosch ,(bedzie dobry)

 

Serdeczne dzięki :) Czyli coś takiego będzie w porządku? Rozmiar jest ok?

http://allegro.pl/textar-tarcze-klocki-p-t-passat-b5-fl-1-9-tdi-288m-i5232234464.html

 

Czy ATE?

http://allegro.pl/tarcze-klocki-ate-przod-tyl-passat-b5-b5fl-1-9-i5724238344.html

Edytowane przez lukaszop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tarcze Brembo i klocki Remsa mam taki zestaw i mega robotę robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elemenateur - łukasz napisz do kolegi z forum - dobierze ci i doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elemenateur - łukasz napisz do kolegi z forum - dobierze ci i doradzi

Serdeczne dzięki :) Już pisałem :) Prawdopodobnie wezmę ATE z powyższego linku :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zestaw Textar (tarcze i klocki). Mam u siebie. Hamuje bdb, a przy tym nie pyli prawie w ogóle. Pisz do Marcina tak jak chłopaki piszą. Zrobi Ci dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz moja kolej,

Wymieniałem klocki jakieś 20kkm temu i są w znakomitym stanie (mam teraz ferodo), za jakiś czas pora wymienić tarcze bo mają już poniżej 20mm, poza tym przy niskich prędkościach strasznie piszczą (60% pokonywanej drogi to miasto więc piszczenie występuje na każdym dojeżdzaniu do świateł) i irytuje mnie to do tego stopnia, że chce wymienić komplet na przód.

Z wlepki wyczytałem że hamulce - 1ZJ HAMULCE TARCZOWE, PRZEDNIE (GEOMET D) \ BAV

I teraz pytanie do was, szukam dobrego zestawu (nie wiem czy brać tej samej firmy klocki i tarcze), nie potrzebuje jakichś super ekstra części i chce zamknąć się w całości w 500zł. Oczywiście im mniej tym lepiej ale nie chcę za bardzo zaoszczędzić kosztem bezpieczeństwa i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności