Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczone przez lancer83

Koledzy a co powiecie na taki zestaw http://www.sklepmartec.pl/p10739,tar...996-2005r.html

Zakładał to ktoś ? Jak tak to jak to się sprawuje ?

Polecam za te pieniądze lepszych nie ma.

Przed wymianą też się zastanawiałem nad Steinhofem ale jak mi mechanik powiedział (o ile to prawda), że sam Steinhof do swojej Q5 zakłada inne niż swoje to skorzystałem z tej sugestii. Nie wiem czy słusznie chociaż już od roku jeżdżę na Ferodo (przód) i TRW (tył) i nie narzekam. Na początku lekko popiskiwały ale może to kwestia docierania a teraz już spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jednym z powodów tego że Steinhof nie zakłada swoich tarcz do Q5 może być to, że takich nie ma w ofercie :ok

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam tarcze Mikody na przodzie i tyle i są super. Klocki montowałem steinhoffy, ale nie polecam. Piszczą, pylą i dodatkowo zauważyłem pęknięcia. Zmieniłem na TRW i jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś sprawdzić jakie mam tarcze VIN : WVWZZZ3BZ2P450205 Z góry dziękuje*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów!!!

wiem, że temat rzeka i z czasem wszystko się zmienia wiec ja z pytaniem, jakie tarcze i klocki do mojego paska 1,9 2002 rok, 130km.

w zeszłym roku wymieniłem na komplet boscha koszt koło 600 i podczas zmian kół na zimówki wypadł mi idealny "dystans" z jednej tarczy tak jak ktoś by go od tarczy perfekcujnie odciął...

mysle nad zestawami:

http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-przod-passat-b5-a4-a6-288mm-i5026881140.html

http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki-ferodo-passat-b5-a4-a6-c5-288-i5752530582.html

z innej beczki powiedzcie mi czy do tego modelu motowane były tak zwane duże przeguby zew. jestem w tej chwili za granica i muszę coś kupić na dniach...

z góry dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jest to kombiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów!!!

wiem, że temat rzeka i z czasem wszystko się zmienia wiec ja z pytaniem, jakie tarcze i klocki do mojego paska 1,9 2002 rok, 130km.

w zeszłym roku wymieniłem na komplet boscha koszt koło 600 i podczas zmian kół na zimówki wypadł mi idealny "dystans" z jednej tarczy tak jak ktoś by go od tarczy perfekcujnie odciął...

mysle nad zestawami:

http://allegro.pl/ate-tarcze-klocki-przod-passat-b5-a4-a6-288mm-i5026881140.html

http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki-ferodo-passat-b5-a4-a6-c5-288-i5752530582.html

z innej beczki powiedzcie mi czy do tego modelu motowane były tak zwane duże przeguby zew. jestem w tej chwili za granica i muszę coś kupić na dniach...

z góry dzieki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jest to kombiak

 

Dlaczego kupujesz przez alledrogo?Polecam kolegę "elemenateur" z forum,na pewno dobierze jakiś super zestaw z ekspresową wysyłką.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuję tylko podaję przykładowe komplety, napisałem do niego i czekam na wiadomośc... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Ty masz duze Przeguby

Małe były np w AVB ;)

JW tylko Marcin ;)

Sory za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi mi ktoś jakąś wycenę zestawu na przód do passata 321x30, zacisk hp-2 (4 klocki na stronę)

Nie koniecznie coś taniego, zalezy mi żeby był to zestaw już z wyższej półki, a fajnych parametrach. Zimmerman?? Ate??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć mi proszę dane co i jak na pw :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku,Dzisiaj podczas zmiany kół na zimówki skontrolowałem stan tarcz hamulcowych.Muszę powiedzieć że jak na niecały rok użytkowania to jest nieciekawie,Tarcze posiadają dość duże"rowki" i już jest mocno wyczuwalny rant.Tarcze i klocki firmy TRW.Pytanie czy taki stan jest efektem zbyt twardych klocków?dodam że podczas hamowania dość mocno popiskuje.Zaciski chodzą lekko,podczas zmiany tarcz wszystko czyszczone i smarowane.Jakie klocki byście polecili na przód?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas nie jest tu wyznacznikiem, lepiej jakbyś podał przebieg. Ja mam taki zestaw u siebie i złego słowa powiedzieć nie mogę, skuteczność, zużycie ok. Nigdy też nie usłyszałem pisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ok 20000km.Za klocki dałem 190zł i jestem załamany bo wstyd zatrzymać się przed przejściem.Jak kupiłem tarcze to uważałem żeby nie przegrzać,nie hamowałem ostro,zaciski wyczyściłem,jednym słowem zrobiłem żeby wszystko grało.Może jakaś wadliwa partia klocków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy podobnym przebiegu mam bardzo niewielkie zużycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła,w sobotę zmieniam klocki a stare zostawię na dotarcie przed wymianą tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kończą mi się tarcze hamulcowe, klocka jeszcze sporo ale i tak trzeba wymienić. Klocki mam TRW, mają przejechane ponad 100 tys km i jeszcze jest dużo ''mięsa'' tak więc klocki tej firmy mógłbym polecić. Czy tarcze TRW są równie solidne jak ich klocki? W hurtowni z lepszych tarcz mają Boscha i Brembo ale nie jestem przekonany do tych firm. Słyszał ktoś o firmie Breck i Lumag? Bo gorąco polecają tarcze Breck, natomiast klocki Lumag założył mi mechanik w innym aucie na tylnej osi i mówił że to dobra polska firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wolałbym Brembo. To jest porządna włoska firma zajmująca się od wielu lat układami hamulcowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności