Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

ja zaraz będę zmieniać tarcze i klocki na ATE - tarcze gładkie, a klocki Ceramic. Zależy mi na niskim pyleniu i niezłej sile. Textary pylą bardzo mocno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakieś doświadczenia z ferodo? Znajomy ekspert od hebli strasznie chwali, klocki podobno super, tarcze made in china ale dają radę? Jakieś Wasze opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jakieś doświadczenia z ferodo? Znajomy ekspert od hebli strasznie chwali, klocki podobno super, tarcze made in china ale dają radę? Jakieś Wasze opinie?

 

Miałem styczność z tymi klockami. Ogólnie zarzygane gróbą warswą farby która trzeba usuwać w miejscach styku klocka z jarzmem nie wspominając o miejscu styku klocka z zaciskiem, jak taki klocek ma dobrze współpracować z zaciskiem?

Osobiście wole klocki Steinhof, pare groszy tańsze a po za tym w miejscu styku klocka z zaciskiem jest zabezpieczone dodatkową folią i nie ma tyle tej farbo-gumy, taki klocek napewno lepiej układa się w zacisku co wpływa na zużycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jakieś doświadczenia z ferodo? Znajomy ekspert od hebli strasznie chwali, klocki podobno super, tarcze made in china ale dają radę? Jakieś Wasze opinie?

 

mam ferrodo ds performance i też jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam założone tarcze Mayle i klocki Lucasa.Nie wiem co to za firma te Mayle.Jak ktoś wie,to niech się podzieli opinią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie mam założone tarcze Mayle i klocki Lucasa.Nie wiem co to za firma te Mayle.Jak ktoś wie,to niech się podzieli opinią.

do zwykłej jazdy wystarcza te tarcze, chociaż jakas rewelacyjna firma to nie jest:), ale pewnie kupiłes w dobrych pieniądzach także śmiało jeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w dobrych czy w niedobrych,ale koszt ok.250zł same tarcze.Za inne wołali w sklepie 250zł za jedną,tylko nie wiem co za firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams ja obstawiam że ferodo i ferodo ds to jednak dwa światy, linii ferodo masz także kilka więc tańsze są pewnie typową średnią półką.

Ja osobiście pomykałem na dsie, wielu naszych klientów także i zero zastrzeżeń(poza piskiem) a hebel klasa!

Co innego zwykłe premiery czy sl-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomykam dosyć często na ferodo premier w samochodzie brata, obecnie już drugi komplet na tarczach brembo. Klocki dosyć szybko się zużyły (jazda bardziej z naciskiem na agresywną) i trochę dużo pylą, ale hamulce są rewelacyjne jeżeli chodzi o skuteczność. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń, brat kazał zakładać dokładnie takie klocki jak były wcześniej więc o czymś to świadczy. Oczywiście nigdy nie usłyszałem pisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu założyłem na tył ATE Power Disc + klocki ATE cena tarcze 210 + klocki 90 póki co rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
które z tych?

Tarcze Roper klocki Steinhof :http://www.sklepmartec.pl/p20087,tar...996-2000r.html

 

Tarcze Rotinger klocki Steinhof, bardzo polecany komplet:

http://www.sklepmartec.pl/p10734,tar...996-2005r.html

 

W zasadzie każdy komplet z zaproponowanego na naszej stronie internetowej będzie się dobrze spisywał, zestawy są sprawdzane prze tysiące użytkowników. Wysyłane sprzedawane na miejscu, jeszcze nam tutaj nikt głowy nie urwał. :)

Osobiście polecam Rotinger + Steinhof, części produkowane u nas na miejscu.

 

 

ATE i BOSCH'a nie mam zamiaru montować
Całe szczęści, mając części innych producentów jak w/w nie sprzedajemy tarcz oraz klocków tych producentów, jakość przez ostatnie 2 lata poleciała totalnie. Bosch produkowany w CHRL jak i ATE nie mają już nic wspólnego z tym co było kiedyś. Jako tańszy zestaw dobrze się spisuje Rotinger + Steinhof, jeżeli chcesz coś markowego aktualnie tylko TEXTAR, MINTEX, PAGID, i najlepszy niestety aktualnie wycofany całkowicie z Polskiego rynku DON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wyrzuciłem textara po 20tys na śmietnik. Tarcze dostały wżerów, klocki przypominają drewno. Ciągle uczucie gumy pod pedałem i słaby hamulec. Od kilku dni zamontowany jest zestaw ATE (tarcze zwykłe, klocki ceramic) i hamulec zrobił się twardszy i mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie wyrzuciłem textara po 20tys na śmietnik. Tarcze dostały wżerów, klocki przypominają drewno. Ciągle uczucie gumy pod pedałem i słaby hamulec. Od kilku dni zamontowany jest zestaw ATE (tarcze zwykłe, klocki ceramic) i hamulec zrobił się twardszy i mocniejszy.

sam użytkuję ATE i wsadziłem to samo siostrze i ojcu i żadnych problemów, także niedokońca zasadne są te opinie że się popsuło:), znajomi też jeżdżą na takich zestawach i poza pylenie klocków zwykłych żadnych innych wad nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie każdy komplet z zaproponowanego na naszej stronie internetowej będzie się dobrze spisywał, zestawy są sprawdzane prze tysiące użytkowników. Wysyłane sprzedawane na miejscu, jeszcze nam tutaj nikt głowy nie urwał. :)

Osobiście polecam Rotinger + Steinhof, części produkowane u nas na miejscu.

 

 

Całe szczęści, mając części innych producentów jak w/w nie sprzedajemy tarcz oraz klocków tych producentów, jakość przez ostatnie 2 lata poleciała totalnie. Bosch produkowany w CHRL jak i ATE nie mają już nic wspólnego z tym co było kiedyś. Jako tańszy zestaw dobrze się spisuje Rotinger + Steinhof, jeżeli chcesz coś markowego aktualnie tylko TEXTAR, MINTEX, PAGID, i najlepszy niestety aktualnie wycofany całkowicie z Polskiego rynku DON.

 

 

założone Rotinger i Steinhof...lepsze niż włożone tam poprzednie ATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać ile zrobisz km na tych rotingerach i steinhofach :)

porównywanie jednak tych firm do absolutnego potentata w heblach dla mnie to słaba sprawa, ale oby śmigały bo to dość sprawdzony budżetowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porównywanie jednak tych firm do absolutnego potentata w heblach dla mnie to słaba sprawa

 

Jak zapewne wiesz ATE w przypadku tarcz czy klocków to tylko marka, sami nie produkują ani tarcz ani klocków. Stąd właśnie tak zróżnicowane opinie na temat części z ich pudełek, jeden trafi na produkt dobrej jakości, hiszpańsk, włoski czy niemiecki (Zimmermann) i będzie towar chwalił a inny trafi na produkt chiński czy polski i już nie będzie tak zadowolony.

 

Poza tym prawda jest taka, że w 99% problemy z hamulcami typu bicie czy piszczenie to wina złego montażu a nie niskiej jakości towaru jak to się zazwyczaj czyta na forach internetowych.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym prawda jest taka, że w 99% problemy z hamulcami typu bicie czy piszczenie to wina złego montażu a nie niskiej jakości towaru jak to się zazwyczaj czyta na forach internetowych.

 

Nie jest tak do końca, najtańsze zamienniki są robione na słabych odlewach chińskich które nie są kontrolowane w żaden sposób pod względem jakości wykonania oraz co najważniejsze jakości samego materiału z jakiego zostały wykonane. Dlatego właśnie ostatnio pojawiły się spore reklamację na tarcze Bosch oraz ATE, praktycznie 100 % w przypadku. Jeżeli na pudełku pisze Taiwan itp. Jak trafisz na Boscha z Holandii Niemiec lub Hiszpani itp problem nie występuje.

 

daj znać ile zrobisz km na tych rotingerach i steinhofach

porównywanie jednak tych firm do absolutnego potentata w heblach dla mnie to słaba sprawa, ale oby śmigały bo to dość sprawdzony budżetowy zestaw.

 

Dokładnie tak jak piszesz, renoma producentów jest absolutnie bez porównania. Tylko jest druga strona medalu, producent mało znany Polski któremu zależy na klientach, stara się trzymać jakości itp żeby klientów pozyskać, nie może sobie pozwolić na wpadki internet szybko weryfikuje szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak do końca, najtańsze zamienniki są robione na słabych odlewach chińskich które nie są kontrolowane w żaden sposób pod względem jakości wykonania oraz co najważniejsze jakości samego materiału z jakiego zostały wykonane. Dlatego właśnie ostatnio pojawiły się spore reklamację na tarcze Bosch oraz ATE, praktycznie 100 % w przypadku. Jeżeli na pudełku pisze Taiwan itp. Jak trafisz na Boscha z Holandii Niemiec lub Hiszpani itp problem nie występuje.

 

No tu niewątpliwie masz racje. Ja po prostu nie biorę pod uwagę chińszczyzny bo od ponad 20 lat prowadzę serwis układów hamulcowych, klienci przyjeżdżają do nas z drugiego końca Polski bo nikt nie potrafi sobie poradzić z hamulcami w ich aucie a po wizycie u nas problemy znikają ;)

 

Ale przyjmując, że bierzemy pod uwagę tylko tarcze czy klocki minimum ze średniej półki to 99% przypadków to spaprany montaż lub docieranie a nie wadliwy towar czy niska jego jakość bo skrzywiły się po wjechaniu w kałużę.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zapewne wiesz ATE w przypadku tarcz czy klocków to tylko marka, sami nie produkują ani tarcz ani klocków. Stąd właśnie tak zróżnicowane opinie na temat części z ich pudełek, jeden trafi na produkt dobrej jakości, hiszpańsk, włoski czy niemiecki (Zimmermann) i będzie towar chwalił a inny trafi na produkt chiński czy polski i już nie będzie tak zadowolony.

 

Poza tym prawda jest taka, że w 99% problemy z hamulcami typu bicie czy piszczenie to wina złego montażu a nie niskiej jakości towaru jak to się zazwyczaj czyta na forach internetowych.

 

Pozdrawiam

Adam

 

 

zgadzam się że główny problem to wadliwy montaż,

ate jak każda inna firma, także chwalony przez Ciebie zimmermann w kwestii klocków nie robi wszystkiego sam. Pytanie tylko jakie standardy trzyma. Ja odpowiem w ten sposób - na kilkaset jeśli nie tysiąc kompletów mieliśmy góra 3-4 reklamacji z których większość wyszła od razu wina mechanika. Nie wiem tak naprawdę skąd bierze się tyle opinii negatywnych o ate. Nasi klienci ani my sami stosując to u siebie w życiu tego nie potwierdzimy.

 

Zimmermanna sprzedajemy dużo ale przy ate to nadal ułamek. Narazie zero zastrzeżeń.

 

 

Jeśli chodzi o rotingera lub steinhoffa to w mojej opinii może to być część przyzwoita ale porównywanie tego do potentatów to bezsens. Zupełnie jak z każdym innym towarem. Każda z tych firm celuje w innego klienta, z zupełnie innym budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ate jak każda inna firma, także chwalony przez Ciebie zimmermann w kwestii klocków nie robi wszystkiego sam.

 

Zimmermann na początku jak wprowadził do oferty klocki to przez pierwsze pół roku faktycznie nie były to ich klocki, na dzień dzisiejszy w stu procentach tarcze i klocki są produkowane przez nich. Dlatego też, że są producentem dostarczającym dla wielu marek na pierwszy montaż, między innymi dla Audi, BMW, Porsche, Mercedesa, od roku również dla Land Rovera, Kia no i w mniejszym stopniu dla innych.

 

Pytanie tylko jakie standardy trzyma. Ja odpowiem w ten sposób - na kilkaset jeśli nie tysiąc kompletów mieliśmy góra 3-4 reklamacji z których większość wyszła od razu wina mechanika.

 

No dokładnie, jeśli już trafi się reklamacja to wina montażu, zarówno jeśli chodzi o ATE jak i TRW czy Zimmermanna.

My jesteśmy dystrybutorem Zimmermanna na Polskę od 1995 roku, przeszło przez nasze ręce dziesiątki o ile nie setki tysięcy pudełek tarcz i jak sięgam pamięcią to jeden okazał się wadliwy (zapomnieli nawiercić otworów montażowych :zeco )

 

Nie wiem tak naprawdę skąd bierze się tyle opinii negatywnych o ate.

 

Dokładnie, również nie mam pojęcia skąd to się bierze, to samo tyczy się właśnie TRW i Zimmermanna.

 

 

Zimmermanna sprzedajemy dużo ale przy ate to nadal ułamek. Narazie zero zastrzeżeń.

 

No u nas jest odwrotnie ale to akurat wiadomo dlaczego :)

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności