Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

porównujesz Andrzeju klocek o zastosowaniu torowym - fds do textara czyli produktu oe. Tutaj chyba z góry wiadomo jak będzie?:)

Klocki FDS to zupełnie inne mieszanki, inne ceny i przede wszystkim oczekiwania od produktu.

Textar w stosunku do FDS w AAA to 1/3 ceny więc chyba zupełnie nie ta kategoria ;) i stosowanie FDS w typowym tdi AFN to lekki przerost formy nad treścią. Oczywiście to zależy od temperamentu kierowcy.

 

Marcinku !

Torowe klocki to DS2500 i DS3000. Zwykłe FDS trudno nazwać torowymi, raczej są to nieco wzmocnione klocki cywilne.

 

Typowy TDI w AFN ma 150km a zaraz będzie mieć powyżej 180 rumaków. Seryjne hamulce są w B5 naprawdę kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy AFN ma 110KM. ARL ma 150. AFN po mocach może mieć 150 ale to już nie jest typowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Piotrze że Andrzejkowi napisałeś :) dokładnie tak samo to rozumiem, fds to klocek tuningowy, cenowo kosztujący tyle ile komplet klocków i tarcz z textara na tą oś.

Dlatego porównanie jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. jakie są wymiary klocka na przodzie przy tarczy 288mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za 100 pkt. jakie są wymiary klocka na przodzie przy tarczy 288mm?

szer. 156,3mm, wys. 74mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Typowy AFN ma 110KM. ARL ma 150. AFN po mocach może mieć 150 ale to już nie jest typowy.

 

Po 28 godzinach pracy nie napisałem tego co chciałem. Mój AFN jest mniej typowy bo ma 150kuni, ale nawet na serii hamulce były zbyt słabe, nawet mimo wymiany wszystkich tarcz, klocków, przewodów i zacisków na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szer. 156,3mm, wys. 74mm

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje dobrych tarcz na tyl i klocokow dwa komplety moglby mi ktos cos polecic? tak do 300 zl ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tył sprawdzą się praktycznie każde nawet te budżetowe, a firmowe też nie zabijają ceną. Komplet ate, trw, brembo+ferodo, textar, zimmerman... w budżecie 300PLN za jeden kpl jest w czym wybrać wśród renomowanych firm, jeżeli to budżet na 2 komplety to pozostaje jedynie opcja budżetowa

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby to wygladalo w praktyce gdybym dal komplet tarczy na tyl Textar a klocki na przod i tyl Bosh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj watek parę stron do tyłu i będziesz miał odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek masz kilku sprzedawców na forum. Poproś o ofertę na pw czy e-mail i już. Podasz vin i tyle. Ja zamawiałem tarcze i klocki u Marcina (elemenateur). Profesjonalnie, szybko i bez najmniejszych problemów. Cena konkurencyjna więc nie widzę potrzeby korzystania z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka Grzesiek,

zestaw absolutnie 1 klasa, cena druga klasa ;) w razie czego odezwij się na pw.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję dobry zestaw na przód w kasie 300-350 max 400zł. Proszę o propozycje na PW, vin wyśle na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilkuset postów,postawiłem na TRW i muszę powiedzieć że hamulce są super ale piszczą klocki,nie zawsze ale lubią zapiszczeć.Tarcze wizualnie wyglądają nie za dobrze tzn pojawiły się drobne ryski a powinny być gładkie. Następne tarcze to na pewno nie będzie TRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z TRW to tylko klocki i to dałem na tył. Z tarcz tylko ufam zimerką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ile pojeżdżę na tych TRW,pytanko małe na przyszłość na temat zakupów na alledrogo a mianowicie czy kupować i jak z ewentualną gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej allegro. Zajrzyj do naszych komercyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,jak te się skończą na pewno poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności