Skocz do zawartości
Michal1980

Jak puscic kabel od GPS?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi oczywiscie o kabel od radia - trzeba zdejmowac cala podsufitke? Jest tam juz gotowy otwor na kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej ci bedzie kupic antene GPS na magnes i połozyc na belce. Puscisz kabel, nie umocujesz go, na dołkach bedzie ci pukał w podsufitke i bedziesz ku***** zuczał ze cos puka. Kabel nie idzie centralnie dachem, tylko bokami, ale i nawet puscic tedy trzeba troche zdjąc. Antena na magnes zaraz za radiem działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam po lewej stronie kolo bezpiecznikow i jak na razie ani razu nie zgubilo sygnalu GPS .

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale sęk w tym że kupię radio (rns300) to pewnie dostane odbiornik gps na kablu i nie mam pojęcia gdzie i jak to puścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie?

 

Jesus didn't tap.

(Sent from SGS2 using Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie wie?

 

Jesus didn't tap.

(Sent from SGS2 using Tapatalk)

 

Ten kabel ma być jak w oryginale?

Czy wersja ułatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak:

do radia dostalem antene GPS, ktora jest na magnes i tasme dwustronna.

Pierwotnie chcialbym ja umiescic pod pletwa, z tym ze nie wiem, czy ta antena sie tam zmiesci. Czytalem, ze nie wsyzstkie pletwy to GPS,a tylko antena od telefonu, wiec pewnie ja GPS tam nie mam. I jesli mam rozbierac cala podsufitke, to chyba spasuje - chyba, ze nie jest to skomplikowane i uwine sie z tym w pol godziny.

Podejrzewam, ze druga opcja, to puszczenie owej anteny gdzies pod szybe na przod - dobrze sie domyslam?

Jesli tak, to gdzie ja najlepiej umiejscowic i puscic - nie chcialbym, zeby jakies bakble mi sie tarzaly pod giramy czy przed oczyma...

 

Aha, jeszcze sie nie przygladalem dokladnie, ale zeby zamontowac radio, to jak zdjac caly ten palstikowy panel? Zaczepy? Sruby?

 

Ok już rozebralem i widzę takie coś.

Duża kostka wchodzi do radia, z tylu radia mam białe i niebieskie wyjście, a antena gps jest seledynowa , więc jak to podłączyć?

20111006144959.jpg

 

 

Ok, podlaczylem seledynowa wtyczke od GPS w niebieskie wejscie w radiu, i bialy do bialego - zolty zostal luzem. Antene przymagnesowalem do tylu radia - nawigacja wyswietla wszytsko tez w na MDFie, ale ku*** cos mu sie kierunki myla. Do stacji mam 500 metrow na wprost, a on pokazuje 500 metrow do tylu. sprobowalem dac antene na srodek deski pod szybe, ale jest to samo. Swoja droga, dlaczego jest tam magnes? Ktos mowil ze to tylko nawiew, a to wyglada na glosnik. Tak czy owak, co z tym fantem zrobic?

Edytowane przez Michal1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kombi to dostęp do płetwy nie jest trudny(przy limuzynie nie wiem). Nie musisz ściągać podsufitki tylko odpinasz jeden element (przy tylnej klapie) od podsufitki, odginasz główną część podsufitki i masz dostęp - sprawdź co masz w aucie (płetwy chyba najczęściej były montowane w wersji GPS+GSM). Poznasz to po wtyczkach fakra - niebieska GPS, bordowa GSM.

Jeżeli potrzebujesz nowej płetwy to Allegro lub http://masterantena.soteshop.pl/ (tam też zrobią Ci kabelki z fakrą jeżeli jakieś potrzebujesz). Osobiście polecam Tobie takie rozwiązanie, a nie "prowizorki". Kable sprowadzisz po tylnym słupku i pod plastikami do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacczyk, narazie daruję sobie tą pletwe bo nie mam tam raczej gps a tylko gsm (przy przeglądaniu wyposażenia auta, nie rzuciło mi się w oczy w każdym bądź razie). Antenę umiejscowie pod szyba, po środku na magnes albo lewo lub prawo na taśmę. Pozostaną mi tylko 2 problemy: wolna żółta wtyczką no i ten nieszczęsny, odwrotny kierunek jazdy.

Nie wiem, ale czy nie trzeba kalibrowac, ustawiać nawigacji za pierwszym razem? Czy nie trzeba jechać z nią kawałek, żeby sama się odnalazła? I ile satelit musi widzieć żeby sprawnie funkcjonowała?

Poza tym, jak klikam pozycja bieżącą to wyświetla mi długość i szerokość geograficzną a nie ulicę...

 

Jesus didn't tap.

(Sent from SGS2 using Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Michal1980.

Dla potomnych i innych czytających- http://masterantena.soteshop.pl/antena-gps-gsm-11.html - antena wygląda jak oryginalna i ma GPS+GSM - w sam raz do retrofit RNS lub MFD2 z modułem BT Premium.

Żeby GPS się odnalazł (pierwszy raz) potrzebuje kilka minut, ale żeby załapał orientację to po załapaniu satelit i pozycji potrzeba się przejechać kawałek. Do ustalenia pozycji (z wysokością) potrzeba widoczności min. 3 satelit.

Czy pozycja którą Ci wyświetla w stopniach to jest zgodna z Twoim położeniem (możesz to sobie odczytać dla kontroli na Google maps)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli umiejscowienie anteny za radiem na magnes, to zly pomysl, bo widzi wtedy 2-3 satelity.

Antene polozylem przy szybie i widzi 7 satelit, j rzeczywiscie jest tak jak piszesz - trzeba troche sie przejechac - czyli nawiguje bardzo dobrze.

Pozostaja dwie kwestie.

1) telefon strasznie cicho slychac (glosnomowiacy zestaw, orygonalny od vw). ustawiam nawet na max, a i tak ledwo co slychac.

2) Jak kabel pociagnac od radia do szyby? ani w prawo ani w lewo nie moge znalezc zadnego przejscia... Jest na to jakis patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporalem sie. Wszystko działa.

Jeden kabelek od anteny został luzem, on się przydaje tylko w radiach drugiej generacji (od 500ek).tym samym nie trzeba zmieniać gatewaya. antenę przykleilem z prawej strony pod szybą a kabel pociagnalem w lewo, przez bezpieczniki, pod kierownicą i do radia. Wszystko paluchami:-)

 

Jesus didn't tap.

(Sent from SGS2 using Tapatalk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał1980, masz jakieś fotki jak puściłeś ten kabel? po świętach będę miał ten sam problem bo navi już zamotowana tylko antena nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności