Skocz do zawartości
Gość MaTT_ZST

DPF + kopcenie na siwo.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wygląda na to, że DPF nagle postanowił przejść na emeryturę? Mam znajomego co w Touranie ma zrobione 230tyś i filtr nie wymieniany jeszcze

-i jest to calkiem mozliwe... !

Zapelnienie DPF-a sadza diesla jest uzaleznione od charakterystyki eksploatacji pojazdu (- jazda na krótkich, czy tez dlugich odcinkach, jakosc paliwa, jazda na zimnym/cieplym silniku, jazda w miescie/poza miastem/autostrady, srednia szybkosc jazdy, przyczepa/bez przyczepy i.t.p. ...) i podane przeze mnie kilometry to jedynie PRZYPUSZCZALNY limit zapelnienia DPF-a!

Dla Passata 3C maksymalnym limitem zapelnienia sadza DPF-a to 60 g. i jest on osiagany przy przebiegu ok.(!) 150-180 tys. km., przy "normalnej" eksploatacji samochodu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Nie cieszy mnie to... Spory koszt czeka mnie zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie cieszy mnie to... Spory koszt czeka mnie zapewne.

-w Niemczech wymiana DPF-a w Passacie kosztuje ok. 1500 Euro :zeco :debil :567: ... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

No super, czyli auto pójdzie albo na sprzedaż, albo do garażu, a będę jeździł starym poczciwym Focusem w którym nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie łatwiej pojechać do tunerów, którzy zarówno fizycznie wycinają DPF jak i wyłączają go w ECU ? koszt bardzo niski 1000~1200 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie łatwiej pojechać do tunerów, którzy zarówno fizycznie wycinają DPF jak i wyłączają go w ECU ? koszt bardzo niski 1000~1200 PLN

 

Dokładnie tak. A jakiś czas temu jeden z kolegów na forum napisał, że sam usunął dpf'a bez ingerencji w kompa i mimo tego nie pojawia mu sie żadne ostrzeżenie ani komunikat... Ciekawe czy do tej pory nie ma problemów :)

 

Ekologia, przed nią nie ma ucieczki. W perspektywie lat te tendencje będą raczej narastać, więc albo udoskonalą te rozwiązania albo wymyślą coś nowego.

 

Póki co, u sporej liczby polskich potencjalnych nabywców, słowo "auto z dpf'em" działa równie paraliżująco, jak "policja, otwierać!" :)

Mentalności zachodniej nie znam, więc się nie wypowiadam. Mogę jedynie przypuszczać, że np w Niemczech, auto z dpf'em nikogo nie dziwi tak samo, jak przebieg ok 180 tysięcy w niespełna dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę jedynie przypuszczać, że np w Niemczech, auto z dpf'em nikogo nie dziwi tak samo, jak przebieg ok 180 tysięcy w niespełna dwa lata.

Oczywiście, że nie dziwi, bo u nich to bardzo porządane wyposażenie auta. Na początku, kiedy nie było montowane seryjnie to klient często dopłacał, żeby je mieć. Wszystko przez ich przepisy ekologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Też o tym pomyślałem, aby go usunąć.

Dzwoniłem do V-techu w Szczecinie i mi powiedział, że grubo ponad 2tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co, u sporej liczby polskich potencjalnych nabywców, słowo "auto z dpf'em" działa równie paraliżująco, jak "policja, otwierać!"

 

dobry tekst - kupuję wątek :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry tekst - kupuję wątek :haha

 

Sławek, przykład z życia. Kupiłem paszczaka zeszłej jesieni, sąsiad przychodzi, patrzy, pyta o to i owo, i wreszcie konkluduje machając panicznie rękami: "uuuuuu, dpf... To będziesz musiał dużo jeździć"

 

No nie, pomyślałem sobie... Kupiłem przecież po to, żeby stał w garażu...

 

A tak w ogóle, to sorry za OT. Miało być o kopceniu... Tak jest w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też o tym pomyślałem, aby go usunąć.

Dzwoniłem do V-techu w Szczecinie i mi powiedział, że grubo ponad 2tys zł.

 

 

Strasznie dużo . W Warszawie 1000-1200 max....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

2250,00 dokładnie tyle :). Powiedział, że w B6 to dużo roboty.

 

Może ktoś tutaj może polecić kogoś w zachodniopomorskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2250 to raczej cena z wirusem a nie tylko wycięcie i wyłączenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po okresowym przeglądzie w ASO diagnoza brzmi - zapełnienie DPF'a 68g (dopuszczalna 60g). Przejechane 196 000km i jaką decyzję powinienem podjąc? Jeżdżę mało - przez 2,5 roku 65kkm (pół na pół maisto, trasa), paliwo verva. Poradzcie-wycinać czy wymieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń pod ten numer 501 502 503 tylko ze to w wawie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST
2250 to raczej cena z wirusem a nie tylko wycięcie i wyłączenie...

 

Faktycznie :D według tego co na stronie :P 1499zł . Gościu przez tel., pewnie też mówił o cenie z wirusem.

 

Jeżeli okaże się, że to faktycznie DPF jest do wymiany, to usuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co szukasz w zachodniopomorskim poszukaj takiej firmy w szczecinie V-tech ja jakis czas temu do nich dzwonilem i chcieli 1500 zl bo tez mialem problemy z dpf-em ale sam sobie z tym poradzilem opisywalem to dlokladnie na forum i koszt zamknal mi sie w 100 zl tylko ze sam wszystko wykonalem i dodam ze do dzis nie przechwalajac sie nie mam problemow z filtrem

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=99153

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1276243#post1276243

koledzy mozna samemu tyklo wielu zniecheca od tego bo im kasa ucieka :)

wiele bylo juz na temat dpf-u i problemow z nim opisywane wiec warto poczytac

Edytowane przez roziok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności