Skocz do zawartości
sojkis

Pojedynek używanych | Passat vs Avensis

Rekomendowane odpowiedzi

Passat musi być górą, bo przecież jest o niebo lepszy, no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wszystko jest jasne, wystarczyć zobaczyć na drogi ile jest pasków, na rondzie jest niekiedy mały spocik (bo stoi ich ok 5 szt), niekiedy jest to już troche nudne bo wszędzie jest tylko passat kombi lub sedan i głównie passat b5 i b5.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby wszystko jasne ale prowadzi toyota- 66%-34%, oczywiście że paszczadło jest lepsze!

 

ale za to jest reklama naszego forum:) - http://www.vw-passat.pl - bogate forum dyskusyjne, porady warsztatowe, newsy, linki do stron o Volkswagenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niby wszystko jasne ale prowadzi toyota- 66%-34%

 

bo wiekszosci polakow, jezdzacych zdezelowanymi pojazdami lub czyms jak dacia logan, zal dupe sciska jak widza vw a w szczegolnosci passata i golfa. wiec jak mogliby dopuscic do tego ze passat jest lepszy... gdyby zamiast avensis byl fiat panda to panda tez by wygrala :)

 

no coz, trza oddac glos i czekac az reszta uzytkownikow to zrobi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż za nienawistny punkt widzenia :rotfl:

 

"passtuch - jedno słowo a tak wiele znaczy

zaraz wam mechanik wszystko wytłumaczy

passtuch to jest perła, ideał dizajnu

rózni się nie wiele, ciutkę, od kombajnu

kultowa już buda, przed liftem i po

b5 się rozumie - prestiż to jest to!

czy to w tedeiku czy też jest w benzynie

zaszpanuje każdej, wiejskiej blond dziewczynie

sołtysowi z wólki morda już się cieszy

bo handlarz mu ciągnie, passacika z Rzeszy

będzie w tedeiku, po dziadku lekarzu

sołtys dumny chodzi, zamiata w garażu

dziewięć dziewięć rocznik (model dwa tysiące)

jeżdżony był tylko w słoneczne miesiące

pali trzy literki - cztery jak jest zima

jedyny mankament - do nabicia klima

rozrząd wymieniony, filtry, płyny, paski,

z zazdrości z burmistrzem wynikły niesnaski

szyby w oryginale, w elektryce cały

"czeki" bardzo rzadko się w nim zapalały

sto trzydzieści "koła" szafa pokazuje

przebieg oryginalny - z tym nie dyskutuje

czemu tak wytarty, mieszek i fajera?

poradzimy sobie - lśniąca czerń markera

passtuch znakomicie opał toleruje

chociaż ropy na wsi nigdy nie brakuje

przyspieszenie takie że aż w fotel wgniata

objadę każdego w japońcu wariata

to było największe, marzenie życiowe

by nabyć passtucha, można sprzedać krowę

już passtuch w garażu, można go oblewać

wieśniackie pokrowce szybko przyodziewać

by gnojem z gumowcy, środka nie pobrudzić

za fajerą passka nie można się nudzić

kredyt na passtucha wziąć było warto

bo passtuch to passtuch! Volkswagen DAS AUTO!"

 

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

 

Widzę że nie dopuszczacie do siebie myśli że toyota może być lepsza

 

a może ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nie dopuszczacie do siebie myśli że toyota może być lepsza
o co to to na pewno nie ,a swoją drogą to coś słabo idzie głosowanie na Passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli każdy kto jest zarejestrowany na forum oddałby tylko 1 głos to passek będzie górą

 

sojkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli każdy kto jest zarejestrowany na forum oddałby tylko 1 głos to passek będzie górą

Tylko po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej poszukać auta z silnikiem benzynowym

 

Przy obecnych cenach paliwa jeśli pasek nie ma LPG to nic innego tylko samobój moim zdaniem. Artykuł tendencyjny, nie ciekawy. Nie wiem jakie wnioski można po nim wyciągnąć. Po za tym ta Avensis jest strasznie brzydka.

 

witam

jeżeli każdy kto jest zarejestrowany na forum oddałby tylko 1 głos to passek będzie górą

 

sojkis

 

Tylko po co ? (bez obrazy Karol :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Avensisem, miałem taką - ale idiota których pełno na drogach skasował mi ją. Ponieważ bardzo trudno jest znaleźć avensiske z silnikiem 3S-FE byłem zmuszony kupić pospolitego passata... życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po za tym ta Avensis jest strasznie brzydka

 

dlatego jezdzimy lepszymi :D passatami. gdyby byla ladniejsza to mialbym avensis a wtedy glosowalbym inaczej. wiekszosc osob wybiera marki samochodow np vw, audi, bmw, toyota i z posrod nich wybiera te modele ktore sa po prostu ladne. gdy wyglad przechodzi dopiero sprawdzamy wady, zalety, itp. niestety przy wygladzie avensis odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś i taką avensis i takiego passata. Jedno i drugie w dizlu. Toyota cichsza, bardziej delikatna- taka jakaś bardziej kobieca. Wnętrze w toyocie jakieś takie bardziej skromne. Zdecydowanie lepiej jeździło mi się passatem.

Podejrzewam, że ci co głosują na toyotę, w przypadku kiedy musieli by kupić auto, a nie tylko głosować, i tak zdecydowali by się na passata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

wszystko jest jasne, wystarczyć zobaczyć na drogi ile jest pasków, na rondzie jest niekiedy mały spocik (bo stoi ich ok 5 szt), niekiedy jest to już troche nudne bo wszędzie jest tylko passat kombi lub sedan i głównie passat b5 i b5.5

 

Coś w tym jest, bo jak jadę do pracy, to codziennie mijam się lub jadę w jedną stronę z co najmniej pięcioma B6-tkami. :) I rzadko kiedy są to te same, co dzień lub kilka dni wcześniej.

 

Normalnie Passatów, jak mrówków. :-D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem dwa japonce, i nigdy więcej japończyka nie kupię, żebym miał rowerem jeździć albo chodzić na piechotę. To bardzo przereklamowane auta, blachy cieniutkie jak na puszcze od piwa, byle wykwit rdzy i momentalnie robi się dziura, podłoga to tragedia - prawie każdy japoniec powyżej 5-6 lat ma poważne problemy z korozją podłogi. Materiały wnętrza też pozostawiają wiele do życzenia, począwszy od tandetnych plastików które byle czym się rysują a skończywszy na elementach tapicerskich. Spory problem to nietypowe części gdzie jedyne miejsce zakupu to serwis no a tam w przeciwności do serwisu VW trzeba iść z grubym portfelem. Ja miałem to nieszczęście że w 2002 roku kupiłem od sąsiada Mitsubishi Lancera VI, auto zadbane nie bite wszystko robione na czas samochód był z 1998 roku i miał nalatane ponad 70 tyś. km. Przez pół roku nie powiem całkiem całkiem się sprawował, po pół roku odwalił mi numer bo urwał się wał korbowy (pękł tuż za kołem rozrządu), z uwagi na kosmiczne ceny uzywanego silnika sprzedałem auto za bezcen. Potem był Nissan Primera i notoryczne zawieszające się zawory (ponoć wada konstrukcyjna popychaczy - tak dowiedziałem się w serwisie) więc jak mi ktoś wynosi na tron japońce to mnie pusty śmiech ogarnia. Kiedyś słyszałem od jednego mechanika takie powiedzenie że japończyk to jednorazówka i jest bezawaryjny do końca okresu gwarancyjnego, a potem to już tylko kłopot na kołach. Co do Pasków miałem ze trzy B3, najstarszy miał 23 lata i z ciężkim sercem go na wiosnę sprzedałem, ale tak jak on się sprawował to wypada mi tylko życzyć aby te wszystkie japońskie badziewia tak wyglądały i tak jeździły w tym wieku, choć jak patrzę na tą japońską prowizorkę to szczerze wątpię czy te auta ten wiek w ogóle osiągną. Obecnie mam B5 i uważam że Toyota w konfrontacji z Passatem nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem za Avensisem, miałem taką - ale idiota których pełno na drogach skasował mi ją.
I to pewnie idiota jeżdżący passatem :D
Ponieważ bardzo trudno jest znaleźć avensiske z silnikiem 3S-FE byłem zmuszony kupić pospolitego passata... życie
Podobają mi się tacy ludzie, którzy logują się tylko po to aby napisać ten jeden post. ;)

Nie będę się powtarzał po kolegach ale na passka się zdecydowałem tylko ze względu na jego wygląd. No niestety Toyota nie grzeszy ładnym wyglądem.

 

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

 

Potem był Nissan Primera
Ja obserwuję primerę mojego szefa i szczerze jestem pełen podziwu dla japońców. Nic to że blacha cienka i że jeździ jak wóz drabiniasty ale silnik moim zdaniem to cudo konstrukcyjne. A dlaczego, ano dlatego że nie widziałem auta które by jeździło bez oleju tyle km. co ta primera. ;) Olej ma uzupełniany jak trafi do mechanika albo ja jestem zmuszony nią jeździć. Dzisiaj był taki dzień, jak wyciągnąłem bagnet to oleju było tylko na jego końcu (taka zasuszona kropelka, bardzo ciemna). Oleju wlałem 2,5 litra :eek: Jak te auto jeździ? Tego nie wie nikt. Ostatnio ktoś sugerował mi że może mieć wlany ceramizer. Tego też nikt nie wie. Głęboko się zastanawiam nad japońcem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując markę VW a np Toyotę czy Hondę to typowo japońskie wozy (czyli robione w Japonii) w zestawieniach Dekry, Adac itp to górują nad VW. VW może jest dobrze wykończony wewnątrz ale silniki umywają się do azjatów. A wiadomo- wnętrzem czy wyglądem się nie jeździ a silnikiem. To, że mamy i Passata i Golfa wynika z tego, że nie było innych aut godnych polecenia ale ja jak kupowałem Golfa to szukałem Mazdę 323/626, Toyotę Corolle bo te auta są po prostu lepsze od Golfa względem mechaniki. Era VW wg mnie skończyła się na TDI z silnikiem 110km, reszta to badziewie (pomijając 1.9 TDI 105km), jakieś akcje serwisowe itp. To jest niedorzeczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności