Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Coś na temat rdzy Passata20140625_155826.jpg

20140625_155131.jpg

20140625_155135.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś na temat rdzy Passata[ATTACH=CONFIG]120734[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120735[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]120736[/ATTACH]

 

Tylna klapa od środka u dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnętrzna krawędź drzwi od strony zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wewnętrzna krawędź drzwi od strony zamka

 

I niech mi ktoś powie gdzie tam jest ocynk... Masakra jakaś. Waldek jak ogarniesz temat to pokaż jak Ci wyszło :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: wewnętrzna krawedż drzwi od strony zamka- drzwi kierowcy, a dalej drzwi pasażera:

20140626_115604.jpg

ale już wysmarowane brunox-em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaką wymówkę powiedzieli by w ASO?

 

Nieprawidłowe używanie drzwi :krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale już wysmarowane brunox-em

 

Podobno Fertan lepszy na rdzę :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brunox-em wysmarowałem bo podobno zżera rdzę (tak go reklamują)

następnie chcę go usunąć, wymalować preparatami z firmy NOVOL, odtworzyć falc na łączeniu blach i jakąs wyprawkę pod kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rdzę jest jeszcze środek dinitrol rc 900. w poprzednim samochodzie miałem problem z łapami mocujacymi siedzenia do podłogi, rdza pojawiła sie na praktycznie wszystkich. wystarczyło trochę to oczyścić szczotka i zaaplikować sprayem po całości. W początkowej fazie miejsce zrobiło się fioletowe a po kilkunastu godzinach czarne. z zewnątrz rdza się nie powiększała ale pewnie i tak trzeba by było to wykonać ponownie po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem brunoxa i pare innych srodkow (w tm cos na F) rdza zawsze wracala, zawsze. Jedyny sporob to czyszczenie do golej blachy i odmalowywanie po kolei (czasem trzeba tez szpachlowac) ;) To jest wg mnie nierowna walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie doświadczeń prowadzonych na Oplu, mogę śmiało polecić podkład firmy Nobiles.

Osobiście starałem się czyścić do gołej blachy i na to malować podkładem - w moim przypadku czerwony tlenkowy.

Efekt jest o tyle znakomity, że nawet jeśli zastosujemy ten podkład na zewnątrz - czyli na przykład na spodzie lub rancie błotnika - to po zimie, jeśli zdarzy się odprysk lakieru, nie występuje zjawisko wchodzenia rdzy pod lakier naokoło odprysku. Jeśli odprysk będzie aż do blachy (o co jest ciężko przy tym podkładzie) to rdza nie rozchodzi się dalej. Mogę wstawić zdjęcie, jak wygląda Opel, który ma 17 lat - a tam nie ma ocynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy komuś pojawia się rdza na dachu przy relingach czy tylko u mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy komuś pojawia się rdza na dachu przy relingach czy tylko u mnie ?

 

żeby tylko dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pojawiła na dachu ale nie przy relingach a przy rancie od strony przedniej szyby, tam w rogu gdzie idzie uszczelka pionowa szyby. Jako że szyba była kiedyś wymieniana, to i uszczelkę ktoś kiedyś wg. mnie przykleił za wysoko i dotyka do rantu dachu i pewnie zaczęła "rysować" rant dachu i przetarło się do blachy. Ognisko jest wielkości połowy małego paznokcia. Orientujecie się czy żeby to zrobić, tj. polakierować dach, trzeba zdejmować relingi (w sumie warto by było, żeby zobaczyć co tam siedzi) i czy trzeba wyjąć przednią szybę? Czy może można to zrobić jakąś metodą Smart, żeby tylko punktowo pomalować i żeby nie było odcięcia - tak mi ASO zrobilo tylny błotnik (rdza na krawędzi z lampą), że nie widzę gdzie jest nowa farba, a gdzie stara, a cały słupek nie był lakierowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się pojawiła na dachu ale nie przy relingach a przy rancie od strony przedniej szyby, tam w rogu gdzie idzie uszczelka pionowa szyby. Jako że szyba była kiedyś wymieniana, to i uszczelkę ktoś kiedyś wg. mnie przykleił za wysoko i dotyka do rantu dachu i pewnie zaczęła "rysować" rant dachu i przetarło się do blachy. Ognisko jest wielkości połowy małego paznokcia. Orientujecie się czy żeby to zrobić, tj. polakierować dach, trzeba zdejmować relingi (w sumie warto by było, żeby zobaczyć co tam siedzi) i czy trzeba wyjąć przednią szybę? Czy może można to zrobić jakąś metodą Smart, żeby tylko punktowo pomalować i żeby nie było odcięcia - tak mi ASO zrobilo tylny błotnik (rdza na krawędzi z lampą), że nie widzę gdzie jest nowa farba, a gdzie stara, a cały słupek nie był lakierowany.

 

Macieju religni trzeba zdjąć i polakierować cały dach żeby jednolicie lakier leżał. Zrób to w miarę szybko żebyś się później nie musiał samochodu pozbywać z tego powodu. Szybka metoda usunięcia rdzy to polecam ten serwis z tym, że są drodzy.

http://www.s-plus.pl/s-plus-jab%C5%82onna

Jak chcesz to mogę Ci pomóc zdjąć podsufitkę bo już u siebie i w kilku B6 wyjmowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZy komuś pojawia się rdza na dachu przy relingach czy tylko u mnie ?

 

podjedź do ASo bo nie wiem czy czasem nie było na to akcji serwisowej.

mi pomalowali cały dach i wstawili jakieś usazczelki, które zaczęto montowac dopiero poźniej- ja miałem auto 2007 i nie było tych uszczelek.

 

Nie powiem ci na 100% ze była to akcja serwisowa bo mi tez tego nie chcieli w salonie powiedzieć.

dopiero przy innej rozmowie gdy powiedzialem ze mialem robiony u nich dach na gwarancji to ktos sie wygadał, że nie na gwarancji tylko akcja serwisowa.

sprawdź sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka odprysków na masce 4 maja nawet ok 5 mm (maska w oryginale ) malować czy porobić zaprawki czy może sa inne sposoby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka odprysków na masce 4 maja nawet ok 5 mm (maska w oryginale ) malować czy porobić zaprawki czy może sa inne sposoby ?

 

Odpryski na 5mm to już są spore no i widoczne. Sam na pewno dobrze tego nie zabezpieczysz przed powiększeniem także niech lakiernik to zobaczy i się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka odprysków na masce 4 maja nawet ok 5 mm (maska w oryginale ) malować czy porobić zaprawki czy może sa inne sposoby ?

 

Wiuesz to wszystko zalezy ile masz kasy.

Tak jak kolega napisał wcześniej. lepiej to zrobić bo 5mm to sporo.

 

Ale rozumiem że to są odpryski od kamyków a nie rdza wielkosci 5mm.

 

Wczesniej czy póxniej bedziesz i tak musiał to zrobić.

Jak zrobisz póxniej to i tak wydasz kase a jak wczesniej to wydasz kase i bedziesz sie cieszył ładnym autem.

 

Ja sugerował bym pomalowanie też zderzaka i lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam koledzy za podpowiedz już się zdecydował ze trzeba malować tym bardziej ze dach tez będę malował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności