Skocz do zawartości
romeo9999

Rdza na elementach nadwozia w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam się nie szarpałem (choć jeszcze decyzji VW nie ma;) ) kosztowo wyjdzie tak samo jakbym na rynku zlecił taką usługę.

 

No i wpiszą ci w historię auta malowanie i żaden Mirek auta nie kupi bo nie będzie już bezwypadkowe od niepalącej kobiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie jest, więc się nie przejmuję. Zresztą prędzej przyjdzie z miernikiem lakieru niż sprawdzi historię w ASO (bo taki Mirek raczej na forum nie zagląda, a w ASO mu nie powiedzą). A jakby co to auta z PL z pełną historią (nie zakończoną po upływie gwaranacji) schodzą dość szybko, niezależnie co miały robione, ważne że ASO. Druga sprawa jest taka, że ile można "urwać" na np. 10 letnim aucie z tytułu "bezwypadkowości", myślę że i tak może rozejść się "po rodzinie".

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tak nie jest, więc się nie przejmuję. Zresztą prędzej przyjdzie z miernikiem lakieru niż sprawdzi historię w ASO (bo taki Mirek raczej na forum nie zagląda, a w ASO mu nie powiedzą). A jakby co to auta z PL z pełną historią (nie zakończoną po upływie gwaranacji) schodzą dość szybko, niezależnie co miały robione, ważne że ASO. Druga sprawa jest taka, że ile można "urwać" na np. 10 letnim aucie z tytułu "bezwypadkowości", myślę że i tak może rozejść się "po rodzinie".

 

W zasadzie to przeciętny Mirek i tak uwierzy na słowo że auto bezwypadkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co myślicie o tym? http://prntscr.com/30fdgd Dzisiaj zauważyłem, no i niezbyt fajnie to wygląda. Tylko na drzwiach kierowcy jest taka rdza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a co myślicie o tym? http://prntscr.com/30fdgd Dzisiaj zauważyłem, no i niezbyt fajnie to wygląda. Tylko na drzwiach kierowcy jest taka rdza??

 

Masakra samochód z 2010r.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba standard, mam to samo u kierowcy i u pasażera ale to wynika z tego że tam dotyka do uszczelki, myślę że jakby odchylić drzwi to byłyby nieszczelne. Co prawda u mnie te elementy nie mają rdzy a gołą blachę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, no tak... z 2010r. po zimie to zauważyłem, wcześniej nie było, bo często oglądam autko. VW daje gwarancje na lakier 5 lat ? warto uderzać z tym do salonu i robić dymy ? ; ) Co dalej z tym robić ?

 

Czy to możliwe przez to, że auto garażowane? wcześniej w peugeocie też jakieś przejawy rdzy widziałem po tym jak zacząłem garażować ... ? dziwne, ale czy prawdopodobne ?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście nie chce się nawet tego zipa odpalać, zadaj sobie trochę trudu i wrzuć na wrzutnik i podlinkuj miniatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to możliwe przez to, że auto garażowane?

Nie ma żadnego znaczenia , kolega nie garażuje swojego paska i ruda go pożera.

 

warto uderzać z tym do salonu i robić dymy ? ; ) Co dalej z tym robić ?

 

Normalnie jedziesz do ASO z książką serwisową , robią oględziny i powinni jak w moim przypadku załatwić sprawę pozytywnie (wymiana drzwi LP i PP, oraz tylną klapę). Jeżeli odmówią jedziesz do następnego ASO, Ja robiłem w Świętochłowicach w Porche Polska (kiedyś Magro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że teraz chcą pokrycia kosztów w 25%, choć z tak młodym autem ledwo co po gwarancji to może się zreflektują i pokryją 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi osobiście nie chce się nawet tego zipa odpalać, zadaj sobie trochę trudu i wrzuć na wrzutnik i podlinkuj miniatury.

Kolego Nuttie, jak Ci się nie chce to trudno, ale zrobiłem to celowo w zipie bo wcześniejsze fotki już wrzuciłem na serwer z fotkami, ale musiałem pomniejszać bo fotki mają zbyt dużą rozdzielczość. W zipie lepiej widać.

 

Ok, jadę do salonu zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rok 2008 jestem drugim właścicielem, auto polskie ASO bezwypadkowy w 100% serwisowany do 2013 roku, a po tej zimie auto wygląda jak 15 letni opel ( bez obrazy dla opla ),

- klapa tył - wyskoczyły pęcherze przy prawej lampe, i masakryczne pęcherze przy narożniku tablicy rejestracyjnej. gdzie nie gdzie rudy nalot w zakamarkach klapy

- maska - rudy nalot na spodniej przedniej i spodniej tylnej stronie ( na zgrzewach )

- drzwi przód od strony kierowcy - rudy nalot na uszczelce dotykającej środkowy słupek auta

- drzwi przód od strony pasażera - pod drzwiami łuszczący się lakier.

- o dziwo cały spód auta bez widocznych oznak korozji nadwozia, elementów zawieszenia, wydechu itp.

 

Na tak młode auto oraz na taką markę jest to niewybaczalne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a po tej zimie auto wygląda jak 15 letni opel ( bez obrazy dla opla )

 

Moje Ople - nastoletnie przy sprzedaży - wyglądały tak, że się ludzie nie mogli nadziwić. Jak kto dba tak ma. A dzisiejsze auta to gniją na potęgę i to jest celowe. Ale z B6 koncern grubo przegiął. Jak czytam ten temat to mi oczy z orbit wychodzą :oszit Dobrze że jest internet bo wiem czego na pewno nie kupię po B5 :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem i koleś z WV który robi oględziny powiedział, że to jest osobny element, że nie jest to liczone jako lakier. To jest traktowane jak siedzenia, kierownica itp. :-/ drążyć temat dalej, dowiadywać się? koleś ma racje? gdzie to zweryfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B6 POLSKA z 2006 ASO do 2013 r. i na klapie 2 pecherze, przy klamce drzwi od kierowcy to samo, a czego nie widze to druga sprawa - boje sie nawet szukac dalej:P poprzednio mialem astre G z 2002 r. i ASO Opel nie mogl sie doszukac nawet mm rudego nalotu... Ale i tak nie zaluje zmiany, tylko motor trzeba nakrecic na 170 bo jednak ze 140 troche brakuje...

 

Mam rok 2008 jestem drugim właścicielem, auto polskie ASO bezwypadkowy w 100% serwisowany do 2013 roku, a po tej zimie auto wygląda jak 15 letni opel ( bez obrazy dla opla ),

- klapa tył - wyskoczyły pęcherze przy prawej lampe, i masakryczne pęcherze przy narożniku tablicy rejestracyjnej. gdzie nie gdzie rudy nalot w zakamarkach klapy

- maska - rudy nalot na spodniej przedniej i spodniej tylnej stronie ( na zgrzewach )

- drzwi przód od strony kierowcy - rudy nalot na uszczelce dotykającej środkowy słupek auta

- drzwi przód od strony pasażera - pod drzwiami łuszczący się lakier.

- o dziwo cały spód auta bez widocznych oznak korozji nadwozia, elementów zawieszenia, wydechu itp.

 

Na tak młode auto oraz na taką markę jest to niewybaczalne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zobaczyłem purchle przy klamce drzwi przednich pasażera, normalnie ręce opadają. W poniedziałek jestem umówiony w ASO na zdzieranie rdzy i wysłanie sprawy do VW Polska (drzwi lewy tył, błotnik lewy tył, klapa tylna (tu chcę wymianę), przednie drzwi pasażera). Ile elementów cieniują w przypadku przednich drzwi pasażera (błotnik i tylne drzwi?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile elementów cieniują w przypadku przednich drzwi pasażera (błotnik i tylne drzwi?)

W moim pasku jak wymieniali drzwi LP i PP oraz klapę to malowali do okoła wraz z słupkami i wnękami drzwi, nie malowali jedynie zderzaków.

Wyszło im to bardzo dobrze i byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś zobaczyłem purchle przy klamce drzwi przednich pasażera, normalnie ręce opadają. W poniedziałek jestem umówiony w ASO na zdzieranie rdzy i wysłanie sprawy do VW Polska (drzwi lewy tył, błotnik lewy tył, klapa tylna (tu chcę wymianę), przednie drzwi pasażera). Ile elementów cieniują w przypadku przednich drzwi pasażera (błotnik i tylne drzwi?)

 

U mnie cieniowali tylko błotnik i widać różnicę z tylnymi drzwiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam info z ASO, że rdzy przy klamkach VW Polska już nie uwzględnia w ramach dobrej woli, wiążą to z działaniem klamki (coż z tego że to wada w projekcie drzwi/klamki). No nic, czekam na info co do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności