Skocz do zawartości
Gość dario1111

Filtr przeciwpyłkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Na każdym filtrze kabinowym/przeciwpyłkowym są strzałki

 

Tylko na tych nie bylo , ale dzieki przy kolejnym razie bede na to zwracal uwage .

 

STA67219.JPG

 

STA67378.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na tych nie bylo

Zgadza się, bo w tym przypadku mamy filtr z jednej strony ścięty (skos) i inaczej go się nie wsadzi...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do FILTRA... Ostatnio będąc na przeglądzie, patrze jak to robi mój mechanik i zaczyna się śmiać... Wyciąga filtr oleju a tam FILTRON PL i znaczki VW, Audi, Skoda, Seat :D Czemu to nie niemiecki BOSCH? Jak tam u Was z tym filtrem było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w manie tez nie ma strzalek do filtra kupilem identiko co ze znaczkami vw audi a co do filtra to duzo firm robi do vw pod ich logiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B-4 żaden problem:-]

sciągasz osłone pod maska silnika i masz w miare dobry dostęp do filtra 5 minut roboty do odkręcenia 4 klipsy i wymiana wkładu ( koszt jakies 20 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale że to forum jest, niby czasami proste sprawy a okazuje się potem że nie wiemy jak to zrobić. Dziękuje kolegom za info na temat filtra. Szukałem go dokładnie w miejscu gdzie miał B5 :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ktos juz odgrzebal to ja sie przylacze do tematu.

mianowicie w lecie klima dziala słabo, tzn w aucie jest dośc cieplo mimo ze jest ustawione na 18 stopni.

jakos tak leniwie dmucha,

dodatkowym problemem jest to ze jak wlacze klime to po kilkunastu minutach boli mnie gardlo

klima byla czysczona wielokrotnie w ostatnim sezonie, odgrzybiana, filtr wymieniany a problem nadal jest .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro ktos juz odgrzebal to ja sie przylacze do tematu.

mianowicie w lecie klima dziala słabo, tzn w aucie jest dośc cieplo mimo ze jest ustawione na 18 stopni.

jakos tak leniwie dmucha,

dodatkowym problemem jest to ze jak wlacze klime to po kilkunastu minutach boli mnie gardlo

klima byla czysczona wielokrotnie w ostatnim sezonie, odgrzybiana, filtr wymieniany a problem nadal jest .....

 

Poki co to ja nie widze tu zadnego problemu. Napisz moze jeszcze przy jakiej zewn temp klima wg Ciebie slabo dziala przy ustawionych 18 stopniach, czy w ttym czasie swiecilo slonce czy nie. Zreszta 18 stopni to dla mnie np tez dosyc cieplo ;)

A to ze gardlo boli po jakims czasie to byc ustawiles za niska temp w stosunku do tej na zewn. Fachowcy mowia ze nie posinno sie ustawiac wiecej niz 4-5 stopni roznicy. Nawiewy miales ustawione na bezposrednio na siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 20-21 ustawiam w lato najlepiej 21 nie ma szoku takiego termicznego powinno sie ok 7 stopni mniej ustawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno sie ok 7 stopni mniej ustawiac

 

Powinno sie ustawiac ile komu pasuje jednak nie powinno byc roznicy wiekszej niz te powiedzmy 5 moze 6 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak kolega chce mieć te 18 to trzeba ustawić tryb auto. Niby oczywistość ale różnie może być.

Poza tym jeśli w aucie jest już schłodzone to dwuchawa nie będzie zbyt mocno pracować i niekoniecznie z kratek na wprost będzie mocno wiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli w aucie jest już schłodzone to dwuchawa nie będzie zbyt mocno pracować i niekoniecznie z kratek na wprost będzie mocno wiać

 

dokladnie, dlatego znaczenie na sile nadmuchu w auto ma tez to czy czujnik naslonecznienia "widzi" slonce czy tez nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wielkiej roznicy pomiedzy temp. zew a wew. clima nie zrobi i osiagalne jest te 6-7 sopni mniej . Ustawiac mozna jak sie chce ,wiadomo . Sa osoby "uczulone" na zimno wiejace na wprost , oraz sa mniej lub wiecej zachartowane gardla i organizmy. Na auto wieje gdzie uzna ,moze akurat wialo na nogi . Mozna spr. jeszcze temp na wylotach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki nie robcie ze mnie wariata :)

autem z klima jeżdze juz od 97 roku i wiem jak dmucha sprawna klima.

temperature ustawiam 21 i kazdy chyba czlowiek na swiecie ustawia podobnie.

a temperatury na zewnatrz rozne- okres letni, dni sloneczne.

z kratek leci zimne powietrze ale slabo zimne i slabo leci. musze ustawic na LOW i na max dmuchanie i wtedy cos niecos chlodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
temperature ustawiam 21 i kazdy chyba czlowiek na swiecie ustawia podobnie

 

Ja w tegoroczne upalu ustawialem nawet na 16 i gardlo ok.

 

Natomiast jak w ta zime bylo jeszcze lekko na plusie i tak w 5min chcialem clime przedmuchac ,co by nie smierdzialo latem na max to sie przeziebilem .

 

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

 

no najlepiej to na lato cabrio

 

Etam ,na glace wali slonce ,goronco jak na patelni i wszystkie syfy leca do srodka . Alergicy napewno sa innego zdania . Taka tam szpanerka i tyle .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopaki nie robcie ze mnie wariata :)

autem z klima jeżdze juz od 97 roku i wiem jak dmucha sprawna klima.

temperature ustawiam 21 i kazdy chyba czlowiek na swiecie ustawia podobnie.

a temperatury na zewnatrz rozne- okres letni, dni sloneczne.

z kratek leci zimne powietrze ale slabo zimne i slabo leci. musze ustawic na LOW i na max dmuchanie i wtedy cos niecos chlodzi.

 

W takim razie jedz na diagnostyke i niech sprawdza ile masz czynnika - prawdopodobnie bedzie malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję :plaza , przez pomyłkę przysłali mi filtr kabinowy zwykły :cenzura. Czy mogę taki zamontować do Passata z klimatyzacją ? Korzystał ktoś ze zwykłego ? Jeszcze pytanie będę chciał odświeżyć nawiewy granatem, czy jak wymontuję filtr to mam założyć z powrotem ten plastik pod filtrem czy zostawić lukę ? Wydaje mi się, że trzeba zamknąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności