Skocz do zawartości
Gość dario1111

Filtr przeciwpyłkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dario1111

Filtr przeciw pyłkowy... jak go wymienic?trzeba wykrecac wycieraczki?skoro tak to jak je zdjąć?po odkreceniu nakretek,chce sciagnac wycieraczki ale nie moge?! jak to zrobic?

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145

a w instrukcji obsługi nie ma wymiany filtra? nie musisz nic odkrecać filtr przeciwpyłkowy masz nad nogami pasazera pod schowkiem, jest osłonka na dwie plastikowe śrubki , odkrecasz je i oczom twym ukaże sie obudowa filtra , odsuwasz klapke tej obudowy i juz bedzie wszystko jasne

ps aby zdjąc wycieraczke musisz mieć ściągacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez muszę wymienić filtr pyłkowy

zobacze jutro czy rzyczywiscie jest tam gdzie kolega maly145 opisal ....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr przeciwpyłkowy masz nad nogami pasazera pod schowkiem

 

Potwierdzam w 100% wypowiedz kolegi maly145 sam go wymieniałem i jest dokładnie tak jak napisał maly145.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod nogami pasażera w B6 przesuwasz plastik i wymieniasz filtr, uważaj żeby zaczepów nie połamać.

Pozatym polecam zainwestować w dobry filtr z włóknem węglowym.

Zatrzymuje nieprzyjemne zapachy i pyłki co ważne jest dla alergików.

Niezapomnij przy okazji odgrzybić klimy przy wymianie filtra, kup droższy dobry preparat.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.filtron.pl/pl/

na tej stronie wybierasz sobie model samochodu rodzaj silnika, i wyświetla się katolog filtrów do twojego auta, po kliknięciu na wybrany filtr (kabinowy) na jego karcie jest instrukcja wymiany z obrazkami (pdf)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Filtr znajduję się od strony pasażera pod półką

Wystatczy wsadzić głowę pod półkę :)odkręcić dwie blokady które utrzymują materiałową tapicerkę , ściągnąć tapicerkę i dostajesz się do dolnej części filtra .

Tam znajduje się klapka którą musisz przesunąć ( nie szarpać nie posiada żadnych blokad do których trzeba używać narzędzi ) jak pamiętam w prawo i dostajesz się do filtra .

Osobiście nie odgrzybiam układu bo te środki powodują nalot w układzie który po pewnym czasie śmierdzi . Jedynym dobrym sposobem jest ozonowanie które robie każdego lata .

Jeśli wymieniasz filtr co 10000 km nie rzadziej niż raz na pół raku to z wentylatorów nie powinno capić .

No i najważniejsze tylko filtr węglowy i tylko Filtron ceno ok. 50-60 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega dym na stronie filtrona jest instrukcja z obrazkami

Instrukcja w załączniku, jeżeli ktoś nie potrafi jej znaleźć.

filtr przeciw py?kowy.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

a zna ktoś procedurę odgrzybiania? W poprzednim aucie robiłem to kilka razy... trzeba było wyjąć filtr, odkręcić wiatrak i dostac sie do parownika (wszystko znajdowało sie na podszybiu), oprócz tego spryskać przewody wentylacyjne.

A jak to jest w Pasku?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich jestem świeżym posiadaczem passata b6 więc przykleję się do wątka :) mam pytanie co do wentylacji - jak jest włączony wentylator i zamknę obieg zewnętrzny to wydobywa się przykry zapach :P tak jakby lekko zatęchły czy ktoś tak miał ?? może wiecie co z tym zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzyb klime i po sprawie no i ten filtr też by się wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też sobie tak myślałem ale jak się zastanowiłem to jak bym miał zagrzybioną klimę to by śmierdziało cały czas a co do filtra to jak się przełączy na obieg wewnętrzny to chyba nie przechodzi powietrze przez filtr a nawet to by też smierdziało na wewnętrznym jak i na zewnętrznym obiegu ??? no chyba że się mylę co Wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanów się nad tym co piszesz. Jeśli szkoda ci na pełny serwis kilimy max 300zł i sie do niczego nie dotykasz, lub 150zł i 30 min roboty, to się dalej zastanawiaj dlaczego tak śmierdzi a tak nie :/ Smrodek albo zdrowie wybór należy do Ciebie.

 

PS Nie lekceważcie niedomagań klimy, potrafi narobić problemów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się powtórzę. Czy ktoś zna procedurę odgrzybiania klimy w pasku? Co i gdzie się znajduje itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanów się nad tym co piszesz. Jeśli szkoda ci na pełny serwis kilimy

Tatanki a powiedz mi w którym miejscu ja napisałem że szkoda mi na serwis klimy ?? ja poprostu zastanawaim się co może być przyczyną, miałem kiedyś mondeo i jak zamykałem obieg zewnętrzny to czerpał powietrze z kabiny omijając filtr przeciwpyłkowy więc pomyślałem że jak jest tak samo w passku to przykry zpach nie wynika z zabrudzenia filra. Po drugie nie śmierdzi na obiegu zewnętrznym a wtedy powietrze przelatuje przez filtr - stąd moje przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy weglowym nie beda parowaly Ci szybki bo pochlania wilgoc higroskopijna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu tylko filtr filtrona?

Nie mam pojęcia skąd takie stwierdzenie… Kupujesz sobie filtr jaki chcesz może być filtrona, jak Cię stać to kupujesz w ASO itd… Ja używam filtrów firmy KNECHT, MANN, BOSCH

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Panowie,

a zna ktoś procedurę odgrzybiania?

 

Podpinam sie pod to pytanie .

 

Zapytam was jeszcze czy srodkiem piankowym nie zamoczy sie tam czegos , czy lepiej srodkiem lotnym nie piankowym .

 

Mam jeszcze pytanie co lepsze ozonowanie czy odgrzybianie i czy jest sens robic to za jednym zamachem i w jakiej kolejnosci ?

 

Pzd i dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpinam sie pod to pytanie .

 

Zapytam was jeszcze czy srodkiem piankowym nie zamoczy sie tam czegos , czy lepiej srodkiem lotnym nie piankowym .

 

Mam jeszcze pytanie co lepsze ozonowanie czy odgrzybianie i czy jest sens robic to za jednym zamachem i w jakiej kolejnosci ?

 

Pzd i dzieki za odpowiedzi.

Kolego to odgrzybianie lepiej zrobić sposobem ozonowania niż metodą piankową. Ozonowanie jest bardziej skuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności