Skocz do zawartości
sebek79

pompa wody jaką kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem bo moja pompa wody ma juz raczej dosyć bo strasznie chrabocze i chce ja wymienić tylko nie mam pojęcia jaka ma być mam passata b4 z silnikiem 2.0 oznaczenie 2E benzyna 115km może ktos z was wie jaką trzeba kupić? czekam na pomocną odpowiedż pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruville 65430

hepu P512

febi 01286

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam - DOLTZ lub GRAF ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naapewno nie z plastikowymi łopatkami :) już Ci to mówiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko juz wiem tylko czy przy wymianie pompy trzeba wyciągać rozrząd bo słyszałem że tak bo jakaś blacha wadzi i przez nią nie da rady wyciągnąć pompy dajcie znać jak jest naprawde z góry dzięki pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya

 

Dwa lata temu chrobotała mi pompa i założyłem SKF.

Z rozrządem to jest tak, że teoretycznie raz zdjętego paska nie powinno się już zakładać.

żeby nie mieć tego kłopotu dostałem się do pompy od góry, czyli zdjąłem alternator, kompresor klimy-bez rozszczelniania układu, tylko zdjąć z mocowań, następnie aluminowa łapa trzymająca oba powyższe elementy do bloku i pompa jest na wierzchu. Nie pamiętam dokładnie ale musiałem chyba zluzować jeszcze mocowanie pompy wspomagania. W sumie roboty wbrew pozorom nie było dużo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko juz wiem tylko czy przy wymianie pompy trzeba wyciągać rozrząd bo słyszałem że tak bo jakaś blacha wadzi i przez nią nie da rady wyciągnąć pompy dajcie znać jak jest naprawde z góry dzięki pzdr

Rozrządu nie trzeba rozpinać, jest na forum opis, nawet jakieś fotki wklejałem.

EDIT: okazuje się że założyłem DOLZ, kilkadziesiąt kkm zrobione i się kręci ;)

Znalazłem mój opis: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=669549&postcount=20

Edytowane przez The_Saint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w TDI-ku ponoć nie dało się bez rozbierania rozrządu bo coś na dole zawadzało. Ale widocznie w PB da radę.

Co do pompy to zakładałem Febi i jak na razie ok 5 tys km zrobiła.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Tą pompę "ruville 65430 " to sobie odpuść dołóż parę złotych więcej i kup HEPU lub SKF naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się w TDI bez ruszania rozrządu pompę wody wymienić. Tak jak wyżej kolega opisał: wyjęcie alternatora, tej łapy całej, poluzowanie pompy wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, choć z nieco innym pytaniem:

 

Czym różnią się pompy silników KR, 9A od pozostałych?

ETKA podaje jeden nr. dla KR, 9A i inny dla pozostałych a rysunek ten sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam że niczym, kliknij 2x na nią i pewnie będzie jako wycofana, a zamiennik dla obu ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawiam że niczym

 

Wychodzi na to, że masz rację - pompy kpl. mają inne nr. ale "pokrywa czołowa z wirnikiem" jest jedna (czyli ta część o której potocznie mówi się pompa)

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności