Skocz do zawartości
Gość

Dodatkowe ogrzewanie elektryczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu bawiłem się ustawieniami bo ogrzewanie zaczynało działać po około 3-4 km i co się okazało, jak ustawiłem temperaturę na HI, klapy manualnie na tułów i nogi a do tego zamknę obieg to ciepłe powietrze leci po około 1 km a po 4 muszę już obniżać temperaturę bo robi się gorąco, przedtem zostawiałem na auto i temperaturę ok 25 stopni i był problem z zagrzaniem wnętrza w tak krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od jakiegoś czasu bawiłem się ustawieniami bo ogrzewanie zaczynało działać po około 3-4 km i co się okazało, jak ustawiłem temperaturę na HI, klapy manualnie na tułów i nogi a do tego zamknę obieg to ciepłe powietrze leci po około 1 km a po 4 muszę już obniżać temperaturę bo robi się gorąco, przedtem zostawiałem na auto i temperaturę ok 25 stopni i był problem z zagrzaniem wnętrza w tak krótkim czasie.

 

Ja testuje codziennie rano i fakt że tylko w ręcznym ustawieniu na HI i reszcie obojętnie czy na szybę/nogi/tułów---szybko się nagrzewa,tak że trzeba zmniejszać ciepłe po ok 1km na trasie,aaaa i obieg otwarty zostawiam a jak będzie mróz,to potestuje na zamkniętym. Przy ustawieniu obojętnie jakiej temp. oprócz HI nagrzewa się w środku znacznie dłużej (tak jakby grzałka nie śmigała pełną parą :hmm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ja też stanąłem przed problemem tej przeklętej grzałki. Poszperałem trochę po zagranicznych forach i znalazłem tylko:

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=113468

Opis dotyczy sposobu instalacji tej grzałki i to na dodatek w Golfie, ale może to trochę rozjaśni temat.

 

Koledzy którzy wymienili tą grzałkę - uprzejmie proszę o zamieszczanie opis "krok po kroku" + ewentualne zdjęcia. Jak się uda to by może jakiś poradnik do działu warsztat zapodał :)

 

Czy ktoś może mi zaznaczyć w którym miejscu jest ta grzałka na załączonym zdjęciu?

IMG_3861.jpg

Edytowane przez maystero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a powiedzcie jak sie włącza dodatkowe ogrzewanie elektryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a powiedzcie jak sie włącza dodatkowe ogrzewanie elektryczne
Musi być poniżej zera stopni (tu co do temperatury nie jestem pewien) włączyć klime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być mrozu. Nie wiem dokładnie poniżej ilu stopni, ale na pewno w plusie grzałka się włącza. Jak masz panel klimy z przyciskiem ECON, to wystarczy aby ten tryb był wyłączony. Albo AUTO albo "nic". No i temperatura ustawiona na 16st lub więcej.

Grzałka grzeje do około 70-80st na piecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi być poniżej zera stopni (tu co do temperatury nie jestem pewien) włączyć klime.

Nie trzeba włączać klimy :) Może być ustawienie na ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba włączać klimy Może być ustawienie na ECON.

Trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowszy panel z przyciskiem AC. Zimą jest wyłączony (światełko nie świeci), a dogrzewacz chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzejemy, na wstępie uprzedzę Kolegów że czytałem wątki na forum:

http://forum.vw-passat.pl/threads/97070-%28b6-bkc%2900361-heater-element-for-auxiliary-heater%28z35%29

i ten też http://forum.vw-passat.pl/threads/41655-Auxiliary-Heater-co-to-jest?highlight=00361, wiem od czego ten błąd, lecz nurtuje mnie kod 014-wadliwy w poniższym logu, co on oznacza? ciekawi mnie czy grzałka całkiem padła czy tylko jeden stopień

 

Adres 7D: Dogrzew.wnętrza Plik etykiet: 1K0-963-235.lbl

Oznaczenie elementu SW: 1K0 963 235 E HW: 1K0 963 235 E

Komponent: PTC-Element 0404

Weryfikacja: 00800000 Numer seryjny:

Kod serwisu: WSC 00000 000 00000

VCID: 2D5B7225B44F4A70BAA

 

Znaleziono 1 błąd:

00361 - Element grzejny dodatkowego ogrzewania (Z35)

014 - wadliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi byc klima wlaczona czy nie zeby dogrzewacz chodzil??? Mam klimatronik dwustrefowy z pzryciskiem ECON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się to to dołożyć jeżeli nie ma z fabryki? Dużo roboty? Możliwe w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A da się to to dołożyć jeżeli nie ma z fabryki? Dużo roboty? Możliwe w ogóle?

a jesteś pewien że nie masz tego w standardzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem, ale nie dziala raczej, a potwierdzenia w vin tez nie znalazlem. Prosty vcds nie mogl sie placzy, ale z wiekszoscia rzeczy nie mogl sie polaczycwiec to tez nie dowod.

 

Co trzeba zdjac, zeby sie minimalnie narobic, a naocznie stwierdzic obecnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubę od koła zapasowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowix czy ty nie mylisz dogrzewacza elektrycznego z webasto??

dogrzewacz działa na zasadzie temperatura poniżej 5 włączamy auto i po chwili z nawiewów leci ciepłe powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glowix czy ty nie mylisz dogrzewacza elektrycznego z webasto??

dogrzewacz działa na zasadzie temperatura poniżej 5 włączamy auto i po chwili z nawiewów leci ciepłe powietrze

 

No wlasnie o ten dogrzewacz mi chodzi, nie webasto, dogrzewacz... :-)

I dzis np. 0.5 stopnia rano, nagrzewanie na HI i nie powiem, zeby to co dmuchalo to było cieple, ani nawet letnie.

 

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

też jestem na tropie dogrzewacza u siebie (raczej hobbystycznie bo mam garaż). Wg VIN jest. I z tego ustaliłem grzebiąc po różnych forach (naprostujcie jeśli błądzę):

1) Są dwa typy dogrzewacza elektrycznego: starszy, który widać w VCDS jako osobne urządzenie i nowszy, do którego trzeba się dogrzebać w szczegółach silnika/climatronica

2) Weryfikacji czy jest zamontowany można dokonać po występowaniu bezpieczników, ale:

w poszukiwaniu informacji utrudnia mylenie elektrycznego dogrzewacza z pełnym webasto (wszystko auxiliary heater, dogrzewacz nazywany również PTC), istnienie jego dwóch rodzajów oraz zmiana układu bezpieczników w 2008 roku.

 

W sieci znalazlem opis jak dołożyć w Superb, więc można zobaczyć jakie części dochodzą:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/59721777/PTC%20Install%203T%20Superb.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I dzis np. 0.5 stopnia rano, nagrzewanie na HI i nie powiem, zeby to co dmuchalo to było cieple, ani nawet letnie

a ile odczekałeś?? U Mnie tak po ok 2-3 min czuć dopiero ciepłe jeśli nie to może bezpiecznik padł

Nie jestem pewny ale wszystkie Paski diesle po 2008 raczej mają to

Może sprawdz bezpieczniki po VCDS-em na pewno go nie znajdziesz bo on nie jest po Can-ie

w Autach od MY 2008 są już bez can-a

 

też jestem na tropie dogrzewacza u siebie (raczej hobbystycznie bo mam garaż). Wg VIN jest. I z tego ustaliłem grzebiąc po różnych forach (naprostujcie jeśli błądzę):

TY masz ten Nowszy typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passatb61.905

Witam Mam passka b6 1.9 2005 105 km i mi wogole cieplo nie wjeje ani na minutke ja go mialem pod kompem u znajomego i wykryl ze grzalka nagrzwnicy nie dziala ale tez nie jest pewny czy to jst do wymiany czy termostat czy tylko czujnik moze juz ktos mial taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności