Skocz do zawartości
tysszek

Subwoofer pod zabudowe b5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

a to dobry patent jest z tym wzmacniaczem:ok na to bym nie wpadł;) mam jeszcze drugi wzmacniacz do założenia i chyba juz wiem gdzie on będzie;) nie grzeje ci się on za bardzo tam? ten wzmacniacz mieści sie w kole cz koło wywaliłeś?

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko się mieści wszystko jest tam sporo miejsca i koło normalne 16 cali i nic się nie grzeje

i jeszcze zostaje troche miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś z Was skrzynie od tej firmy: http://allegro.pl/obudowa-pod-subwoofer-do-vw-passat-b5-basser-i1909031911.html

 

Mają minimalnie atrakcyjniejszą cenę od konkurencji, ale czy pod względem wykonania jest w porządku??

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kilka osób od nas z forum brało obudowy tego typu i nikt nie narzekał... Jedynym mankamentem jest to że ma gołe ścianki - ja bym to wytłumił watoliną. A jakiego suba chcesz w tą obudowę wpakować ?? Nie lepiej dorzucić 200 zł i kupić taka skrzynkę w zestawie np. z subem JL Audio 10WX do tego wytłumioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do skrzyni wrzucę Powerbass'a S-10. Cały czas jeździ w bagażniku tylko potrzebuję go ładnie umieścić w boczek właśnie. Zastanowię się od którego sprzedawcy kupię skrzynie, ale na pewno lepiej jak będzie wygłuszona tą watoliną.

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam głośnik tylko w obudowie trapezowej z watoliną w środku. Robiłem odsłuch bez watoliny -i z watoliną - różnica jest bardzo duża, dlatego ja mam u siebie wytłumioną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupowałem gotowej tylko sam skleciłem swoją. Koszt całkowity wyszedł w okolicach 100 zł.

 

zdjcie0449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie kupowałem gotowej tylko sam skleciłem swoją. Koszt całkowity wyszedł w okolicach

 

Jak ktoś ma trochę chęci i narzędzia do wykonania tekiej obudowy to jak najbardziej popieram. A tak na marginesie to głośnik mogłeś trochę lepszy wsadzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w końcu skrzynie w boczek do B5 Kombi. Ale mam takie pytanie co będzie lepsze: Powerbass S-10 czy JBL GT5-10 ??

 

W moim odczuciu w formie wizualnej ładniej i ciekawie wykonany jest JBL. Ale PB ma membranę z bardziej szlachetnego materiału, a nie tak jak JBL z "plastyku". Według specyfikacji trochę lepszy jest PB. Nie miałem czasu już dziś dokłądnie posłuchać tego JBL'a. Z PowerBassem jeżdżę cały czas ale wraz ze skrzynią w boczek był głośnik JBL to więc zebrałem całość (opłacało się).

 

Raczej PB S-10 dalej zostanie ze mną ale chciałem dowiedzieć się co nie co od innych lepiej znających się na CAR AUDIO.

 

Aaa zasilał głośnik będzie CARPOWER HPB-602.

 

Czekam na odpowiedzi.

 

Pozdro...

Edytowane przez zAwAdA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam takie pytanie co będzie lepsze: Powerbass S-10 czy JBL GT5-10

 

Zdecydowanie PB S-10 przede wszystkim na skuteczność ...

 

Możesz jeszcze zerknąż na FOCAL 25A1 w podobnej cenie i ten przebija PB i JBL'a. Co do wzmaka to podpasuje pod każdego suba z w/w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego KFAS mógłbyś napisać z czego Ty stworzyłeś ta zabudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego KFAS mógłbyś napisać z czego Ty stworzyłeś ta zabudowe?

 

Z powodu chwilowego braku jakiegoś małego arkusza MDF w hurtowni u mnie w mieście zbudowałem to ze sklejki 15 albo 19... nie pamiętam już teraz dokładnie której, bo robiłem to jeszcze w wakacje. Do środka tak jak w tych oferowanych na alledrogo poszła gąbka akustyczna. Wymiary praktycznie przeniosłem też z tych gotowych skrzynek, łącznie z tymi załamaniami tylnej części.

Co do głośnika to może i mógłby być lepszy, ale budżet był ograniczony a na bardzo silnym basie mi nie zależało. W poprzednim aucie też miałem magnata i grał bardzo przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie kupowałem gotowej tylko sam skleciłem swoją. Koszt całkowity wyszedł w okolicach 100 zł.

 

 

No ja tez myślę nas zrobieniem drugiej sam ale w prawy boczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul ma racje, że głośnik nie bogaty ale wykonanie zabudowy mi się podoba. może sam się do tego zabiorę ale jakoś mam obawy, że mi nie wyjdzie zbyt ładnie i będę sie potem wstydził bagażnika otworzyć przy znajomych:)

u Ciebie jest to w miarę gładkie i zaokrąglone a ja jakoś nie mam pomysłu jak to wizualnie wykończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cinul ma racje, że głośnik nie bogaty ale wykonanie zabudowy mi się podoba. może sam się do tego zabiorę ale jakoś mam obawy, że mi nie wyjdzie zbyt ładnie i będę sie potem wstydził bagażnika otworzyć przy znajomych:)

u Ciebie jest to w miarę gładkie i zaokrąglone a ja jakoś nie mam pomysłu jak to wizualnie wykończyć.

 

Nie mam niestety zdjęć z fazy produkcyjnej. Za dużo było pyłu i nie chciałem brać aparatu ze sobą. Powiem tylko, że front, który jest zaokrąglony był robiony na kwadratowo, potem na szlifierkę i obrabiałem to aż do uzyskania zadowalającego efektu.

 

No ja tez myślę nas zrobieniem drugiej sam ale w prawy boczek

 

Pamiętaj tylko, że prawy boczek jest płytszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może sam się do tego zabiorę ale jakoś mam obawy, że mi nie wyjdzie zbyt ładnie i będę sie potem wstydził bagażnika otworzyć przy znajomych

u Ciebie jest to w miarę gładkie i zaokrąglone a ja jakoś nie mam pomysłu jak to wizualnie wykończyć.

mdf bardzo przyjemnie się obrabia, także jeżeli masz dostęp do podstawowych narzędzi to śmiało próbuj, dlatego nie polecają płyt wiórowych gorsze w obróbce od mdf-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam moze ktoś wymiary jakie ma ta skrzynka pod zabudowę wnękę bagażnika za lewym nadkolem jakiś rysunek techniczny albo coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos ma ktos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos ma ktos

 

a można prosić o podzielenie się informacja chce wykonać taka skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o cos takiego jak jest u mnie od niedawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności