Skocz do zawartości
tysszek

Subwoofer pod zabudowe b5 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku przepraszam jeśli taki temat był ale przeszukałem forum i nie znalazłem a wiem że podobny temat już gdzieś widziałem.

Nie dawno urodził mi się synek a z racji z tego że już mam córeczkę więc komplet jest :)

Żona strasznie mnie męczy żeby opróżnić bagażnik bo wózek chce wozić a mnie męczy ciągłe wyciąganie subwoofera więc pomyślałem sobie o czymś takim jak w linku poniżej.

Czy ktoś coś podobnego ma i może mi powiedzieć jak by się to spisywało?

Jest to idealne rozwiązanie dla mnie :) Tylko ten wzmacniacz jest kurewsko wielki ale to już jakoś bym przeżył :)

 

 

http://allegro.pl/passat-b5-kombi-zabudowa-monoblok-rockford-wroclaw-i1655527093.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś coś podobnego ma i może mi powiedzieć jak by się to spisywało

 

Jak najbardziej zdaje egzamin, choć osobiście powiem że nie testowałem ale ktoś z naszego forum właśnie zachwalał taką zabudowę.

 

Jest to idealne rozwiązanie dla mnie

 

Osobiście polecałbym inną konfigurację z innym głośnikiem - czyli coś takiego

 

http://allegro.pl/subwoofer-obudowa-vw-passat-b5-jl-audio-10wx-i1640655973.html

 

Tylko ten wzmacniacz jest kurewsko wielki ale to już jakoś bym przeżył

 

I oczywiście zmiana wzmaka z monoblocka na stereo - kilka do wyboru :)

 

http://allegro.pl/u-dimension-u-glow-2075v-2-kurier-gratis-dabrowa-i1675656180.html

http://allegro.pl/ground-zero-gzia-2125hpx-gratisy-sklep-dabrowa-g-i1658150836.html

http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1673829361.html

 

Chyba, że chcesz 4 kanałówkę to wówczas zasilisz sobie przód o ile masz warunki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tamta konfiguracja to lipa?

hmm teraz to mi zabiłeś klina.

Martwi mnie tylko fakt że wszystkie są czarne a ja mam siwą tapicerkę ale to i bym przeżył. Ważne że miejsca w bagaju by nie ubyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu widziałem właśnie siwe, ale patrzę że na chwilę obecną nic nie ma tylko same czarne.

Co do konfiguracji to jak najbardziej ok - nie mówię, że lipa. Tylko biorę pod uwagę przede wszystkim, jakość, moc, cenę - skuteczność akurat mają taką samą. Natomiast jeśli chodzi o JL to potrzebuje 25 W mniej mocy ze wzmaka niż Rockford. To w zasadzie niewiele ale zawsze coś. Zazwyczaj w takich sytuacjach postępuje się zupełnie odwrotnie, czyli szuka się większych mocy. Biorąc pod uwagę, że masz dwa maluszki :) te min. 125 W w zupełności ci wystarczy, zwłaszcza że koncentrujesz się teraz na jakości JL Audio vs. Rockford - ten pierwszy wypada dużo lepiej. Co do wzmaka to już piszę dlaczego zamiana z monoblocka na stereo. Przede wszystkim dlatego abyś mógł korzystać z różnych konfiguracji, np. jak znudzi ci się subwoofer w bagażniku, to zawsze możesz zastosować wzmak do przedniego zestawu. Z monoblockiem niestety to już odpada. Ewentualnie inwestujesz we wzmak 4 kanałowy i możesz już wykorzystać 2 kanały na zestaw przedni i kolejne 2 na mostku na suba. To tylko takie porady z mojej strony ale i tak zrobisz jak zechcesz. Ten zestaw co przedstawiłeś jest jak najbardziej ok, tylko ten monoblock mnie trochę razi w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej konfiguracji też mam monoblocka :)

Oczywista jest oczywistość że przy maluszkach muzyki słuchać się głośno nie da ale w innym wypadku jak najbardziej ma to grać dobrze.

Więc chodzi mi o fakt też jak to by grało. Bo jak szału nie ma zostaje zakup suba który zmieści mi się razem z wózkiem w bagażniku.

Sprawa wzmaka na przód to termin jak na razie odległy i jak coś to wolę upchać drugi z przodu niż ciągnąć znowu kable z tyłu do przodu:)

Tak więc fakt monoblocku mi nie przeszkadza.

Gość mi pisał że mają wolny termin w środę i by mi to założyli. Mam do nich 200km i się tak zastanawiam czy jechać czy zamówić i samemu zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koleś u siebie na aukcji proponuje różne konfiguracje sprzętu:

 

http://allegro.pl/passat-b5-kombi-subwoofer-w-boczek-wroclaw-i1655526877.html

 

Cena za pakiet: skrzynia do VW+subwoofer Hertz ES250 - tylko 649zł

 

do tego:

 

http://allegro.pl/hertz-es250-monumentalnybass-mdf-25cm-wroclaw-i1655526886.html

 

chodzi o wzmacniacz - fakt, że wyrwane z kontekstu ale koleś proponuje wzmak do subwoofera, czyli można z nim pogadać, bo to byłoby najlepsze rozwiązanie, z racji skuteczności tego głośniczka :)

A jak z konwersacji wyjdą nici to zostań spokojnie przy swojej pierwotnej konfiguracji i też będzie dobrze. Jak widzisz możliwości jest wiele i można się zakręcić jak baranie rogi :) Jeśli chodzi o montaż to zawsze jest satysfakcja jeśli sprzęt montujesz sam. Jeśli nie masz czasu to prowadź do kolesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ten Hertz EP2 czy HiFonics - Crunch GTX2400 bo oba są na tej aukcji :)

Później do niego napiszę i zobaczę.

Z tym że taki zestaw wyjdzie drożej. No ale zobaczymy co odpowie.

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początku przepraszam jeśli taki temat był ale przeszukałem forum i nie znalazłem a wiem że podobny temat już gdzieś widziałem.

Nie dawno urodził mi się synek a z racji z tego że już mam córeczkę więc komplet jest

Żona strasznie mnie męczy żeby opróżnić bagażnik bo wózek chce wozić a mnie męczy ciągłe wyciąganie subwoofera więc pomyślałem sobie o czymś takim jak w linku poniżej.

Czy ktoś coś podobnego ma i może mi powiedzieć jak by się to spisywało?

Jest to idealne rozwiązanie dla mnie Tylko ten wzmacniacz jest kurewsko wielki ale to już jakoś bym przeżył

 

Trochę za późno zobaczyłem ten temat ale już służę pomocą;) ja mam u siebie w pasku taką zabudowe (zerknij w moim temacie opisałem tam montaż całego CA). Mam właśnie tą skrzynię w boczku, a wniej głośnik sony XS-L106P5 10" (bo większy nie wejdzie) o mocy 330W RMS-1200W MAX całość sprawuje się świetnie:ok Skrzynię napędza wzmak 4-ro kanałowy Ground Zero GZIA 4110HPXGround Zero zmostkowany na przednie głośniki i suba. Całość uzupełnia kondensator Hifonics HFC 1000 1F i jest bajka:) W razie pytań wal śmiało

 

ade79e9183e7e7c2m.jpg

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle :)

Po negocjacjach z tą ekipą z linka w pierwszym poście i po przeczytaniu 1000 opinii na temat sprzętu oferowanego przez nich i konfiguracji którą polecił mi kolega z forum zostaje przy czymś takim:

Wzmacniacz - Rockford R250-1 monoblock - jak będę działał z przodem to z przodu upchnę drugi.

Sub - Rockford P1S410 a nie jak pisałem na początku R1S410

No i zabudowa:)

Jestem teraz na etapie czy mam montować to sam czy jechać aby mi to zamontowali. Ja zbytnio czasu nie mam na to a tak przy okazji wizyty we Wrocku można kogoś odwiedzić :)

ehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzmacniacz - Rockford R250-1 monoblock - jak będę działał z przodem to z przodu upchnę drugi

 

jeżeli planujesz kiedyś rozbudowę przodu to ja bym nie kupował monoblocka tylko jakiś 4-ro kanałowy wzmacniacz

 

Sub - Rockford P1S410

 

dobry wybór

 

Jestem teraz na etapie czy mam montować to sam czy jechać aby mi to zamontowali. Ja zbytnio czasu nie mam na to a tak przy okazji wizyty we Wrocku można kogoś odwiedzić

 

Nie zastanawiaj się nawet i montuj sam jest to banalnie proste ja u siebie montowałem tą skrzynie sam (a w temacie o moim aucie opisałem krok po kroku jak to zrobić i sa zdjęcia), a jestem amatorem w tej dziedzinie. Przy okazji trochę się nauczyłem, także lepiej zrobić samemu niz wydać kase i jechac 200km jak pisałeś.

 

tu masz link do mojego tematu i zobacz jak sie montuje tą skrzynię -->> http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68612&page=4

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_e36 a po co CI kondensator do tego zestawu?

To slaby wzmacniacz bardziej niż "wymiatacz" mocy.

Dobre kable zasilające by wystarczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę 4-kanałowego z tego względu że do suba powinien być mono :) miałem wcześniej 4-kanałowy z subem ale grał .... potem kupiłem monobloka i przykręciłem go do skrzyni i grał aż miło.

Na razie z przodu nie planuje modernizacji. Jak będę robił to zobaczę z czasem ale myślałem aby upchać go z przodu nad nogami pasażera jak już coś. To plany na daleką przyszłość.

najpierw miejsce w bagażniku na wózek. To jest na razie najważniejsze:) hehehe

Widziałem Twój opis jak pisałeś już we wcześniejszym poście. Trudno to nie jest ale ja nie mam kiedy się za to zabrać, chodź do tej pory cały sprzęt we wszystkich autach montowałem sam. Przypuszczam że koszt przejazdu wyjdzie niemal identyczny jak wysyłka sprzętu. Z tego co zrozumiałem to za montaż się nie płaci, bo kable mam pociągnięte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin_e36 a po co CI kondensator do tego zestawu?

To slaby wzmacniacz bardziej niż "wymiatacz" mocy.

Dobre kable zasilające by wystarczyły.

 

pomimo że mam bardzo dobre kable to i tak bez kondensatora średnio to grało, a na wyłączonym silniku to już w ogóle nie grało. Jak założyłem kandensator jest zupełnie inaczej na + poza tym to nie jest koniec mojego CA będe je jeszcze rozbudowywał i kondensator napewno nie będzie bezużyteczny;)

 

Nie chcę 4-kanałowego z tego względu że do suba powinien być mono miałem wcześniej 4-kanałowy z subem ale grał .... potem kupiłem monobloka i przykręciłem go do skrzyni i grał aż miło.

 

nie będe cię namawiał na 4-ro kanałówkę tylko dlatego że ja mam taki wzmak, monoblock też będzie grał;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomimo że mam bardzo dobre kable to i tak bez kondensatora średnio to grało, a na wyłączonym silniku to już w ogóle nie grało. Jak założyłem kandensator jest zupełnie inaczej na + poza tym to nie jest koniec mojego CA będe je jeszcze rozbudowywał i kondensator napewno nie będzie bezużyteczny

 

Sorki, że się wtrącę ale widzę delikatną ściemę... Marcinie kondensator nie ma tu nic do rzeczy - do tego głośnika 330 W w rms-ie brakuje ci po prostu mocy a z tego wzmaka na bank nie wciśniesz na mostku więcej niż 150 W. I w tym przypadku kondensator tu nic nie pomoże bo to nie działa na takiej zasadzie. Dlaczego nie grało na wyłączonym silniku - bo za mało prądu miałeś kolego dopiero alternator cie wspomógł jak uruchomiłeś silnik :). Tylko dziwi mnie też, że nie grało na wyłączonym silniku a powinno bez problemu. Mam u siebie podobny zestaw: Ground Zero GZTA 4120 MK2 - 4x75 W pod subwooferem Powerbass S-10 - 275 W i przy wyłączonym silniku nie ma najmniejszego problemu. Oczywiście nie używam kondensatora. Fakt, brakuje trochę mocy żeby wycisnąć z tego suba to co najlepsze.... Zresztą zobacz sam :

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie masz racje że może trochę brokuje mocy mojemu subowi dlatego będe niedługo zakładał drugiego wzmaka tylko na suba, a ten Ground Zero będzie tylko na głośniki w drzwiach. Co do kondensatora to uważam że jest mi on potrzebny, a dzięki niemu wszystko lepiej chodzi. Myśle że trochę zaczynamy odbiegać od tematu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęcik zamówiony, w przyszłym tygodniu będzie ale na montaż i tak poczeka do soboty :) Tak więc czuje że i tak na te wakacje z przodu wymienię też głośniki.

Prawdopodobnie na coś takiego:

http://allegro.pl/lanzar-max-mx6c-tw-jedwab-45-20-000-hertz-wroclaw-i1669507782.html

Kolega ma pod samym radiem i grają cudnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma pod samym radiem i grają cudnie

 

Piotrze te Lanzary mają 100 W w rms'ie i jak mówisz, że u kumpla grają cudnie pod samym radiem, to pod wzmakiem zagrają bajecznie dla porównania. Choć szkoda tych głośników na samo radio bo spora część mocy idzie na śmietnik, gdyż samo radio jak już się pewnie doczytałeś generuje moc zaledwie 18-20 W sinusoidalnej. Jak interesują cię takie głośniki to tylko i wyłącznie pod wzmacniaczem.

 

P.s. ustrzel kilka fotek jak będziesz montował sprzęt i daj znać jak wrażenia z odsłuchu :)

Edytowane przez cinul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

Kiedys widzialem tu jak jeden kolego zrobil sobie sam taka zabudowe ale teraz niemoge znalesc. Moglby mi ktos linka podrzucic bo rowniez bym sobie takie cos zrobil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę montował to postaram zrobić się fotki na każdym kroku :)

Chodź kolega z paru postów wyżej już to opis piękny krok po kroku :) ehehehehe

Spokojnie bo mnie żona z domu pogna. Na zabudowę kartą przetargową był wózek. Głośniczki niebawem a na koniec wzmak do przodu :) hehehe Spokojnie spokojnie nie wszystko na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności