Skocz do zawartości
Gość Łodziak

komputer pokladowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LIBER79

Witam.Chciałem sie podzielić(ostrzec przed wydatkiem kasy) takim małym doświadczeniem w związku z komputerem pod kontrolkami w passat b5 fl 2001 rok.Mianowicie problem polegal na przygasaniu wyświetlacza,gdy zapalałem auto po długim postoju(8-12 h)wyświetlacz świecił jasno jednak z każdym przejechanym kilometrem przygasał.Udałem sie do mechanika który oznajmił że wyświetlacz sie wypala i trzeba bedzie go zreanimować(koszt 350 zł).Z braku kasy dałem sobie na luz,to tylko wyświetlacz który tak naprawde nie przeszkadza mi w jeżdzie.I co? Ostatnio podpinałem przyczepe i spaliła sie tylna pozycja,więc zaczołem grzebać w bezpiecznikach.Sprawdziłem wszystkie(wyciągając jeden po drugim)i wymieniłem ten spalony.Okazało sie gdy wsiadłem do auta że wyświetlacz świeci jak nowy do dnia dzisiejszego.To tyle w tym temacie,może ten post komuś pomoże zaoszczędzić kase.pozdrawiam.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania to dołączę się tu

1. Czy macie tak, że jak auto stoi długo na słońcu, to komputer słabiej wyświetla cyfry? Są takie wyblakłe i słabiej widoczne

2. Jaką posiadam wersję komputera? Na przełączniku od wycieraczek mam dwa klawisze "góra" "dół" i na samym dole klawisz reset

3.Czy mogę dodać więcej opcji do tego wyświetlacza? Mam tylko te spalanie, czas, temperaturę i przejechane kilometry

4.Zegary wyglądają tak jak na zdjęciachzegar 1.jpg

P.S Dlaczego wszystkie passaty b5 90 konne mają 220 na liczniku, a mój ma 260?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Twój wyświetlacz po prostu kończy powoli swój żywot. Najpierw blaknie przy wyższych temperaturach a z czasem zacznie gubić linie - można to naprawić wstawiając nowy wyświetlacz.

2. 1/2 FIS

3. Powinieneś mieć:

- spalanie chwilowe,

- spalanie średnie,

- średnia prędkość,

- czas,

- przejechane km,

- temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Twój wyświetlacz po prostu kończy powoli swój żywot. Najpierw blaknie przy wyższych temperaturach a z czasem zacznie gubić linie - można to naprawić wstawiając nowy wyświetlacz.

2. 1/2 FIS

3. Powinieneś mieć:

- spalanie chwilowe,

- spalanie średnie,

- średnia prędkość,

- czas,

- przejechane km,

- temperaturę.

 

Dziękuje za odpowiedź. To jeszcze spytam ile kosztuje nowy wyświetlacz? Tak właśnie te opcję posiadam. Tylko powiedz mi jeszcze do czego służy klawisz "reset" ? Jak się domyślam wszystko kasuje, ale gdzieś czytałem, że też można coś tam jeszcze sprawdzić. I gdzieś wyczytałem, że można sobie przeprowadzić jakieś testy itd. Tylko wszędzie jest napisane, że jest wymagany klawisz mfa i climatronik. Niestety mam ręczną klime i brak tego klawisza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za odpowiedź. To jeszcze spytam ile kosztuje nowy wyświetlacz? Tak właśnie te opcję posiadam. Tylko powiedz mi jeszcze do czego służy klawisz "reset" ? Jak się domyślam wszystko kasuje, ale gdzieś czytałem, że też można coś tam jeszcze sprawdzić. I gdzieś wyczytałem, że można sobie przeprowadzić jakieś testy itd. Tylko wszędzie jest napisane, że jest wymagany klawisz mfa i climatronik. Niestety mam ręczną klime i brak tego klawisza :)

 

Kwestia nowego wyświetlacza to na allegro chcą około 300zł(chyba taniej kupić drugi licznik ;) ). Można też zamówić sam wyświetlacz na aliexpress(chiński portal ze wszystkim dosłownie) - do mnie leci właśnie full fis kupiony za 40$ ;)

 

Przycisk reset służy tak jak mówisz, do kasowania zapisanych parametrów ale nie tylko. Naciskając go tylko raz, przechodzisz do trybu "2" komputera(tryb "1" zapisuje tylko dane od momentu uruchomienia auta i kasuje się jeśli auto stoi wyłączone dłużej niż 2h. Tryb "2" natomiast pamięta wszystko, jednak tutaj ograniczeniem jest 99h jazdy lub 9999km ;) ). Aby przyciskiem "reset" wykasować dane(kasuje tylko z tego trybu, w którym się poruszasz), przytrzymujesz go około 3 sekund :)

 

Klawisz "mfa"? Pierwsze słyszę ;) MFA to pierwsza wersja komputera w VW - korzystał z tego samego wyświetlacza po lewej, z którego korzysta zegarek. Ty masz już FIS, więc półkę wyżej :)

 

A diagnozowanie w climatronik'u jest tylko dostępne dla wersji z climatronik'iem - a tego u siebie i ja nie posiadam (nie mogę się z tym pogodzić ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedzi. Pomogłeś mi, bo do tej pory czytałem i nie wiedziałem co do końca mam :) W weekend wstawiam auto do majstra, bo muszę jakieś tam uszczelki i przewody wymienić. A że koleś zna się, to poproszę go o dodanie tego ile przejadę na baku i zmieni mi język na angielski. Sorry że odbiegnę od tematu ale jest jeszcze taka sprawa, bo kupiłem auto tydzień temu i koleś mi mówił, że jest to auto od niemieckiej policji. I chcę wstawić parę zdjęć takich dziwnych urządzeń, bo nie wiem co to jest i do czego to służy . Gdzie mogę je wstawić skoro nie mogę utworzyć wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A że koleś zna się, to poproszę go o dodanie tego ile przejadę na baku i zmieni mi język na angielski.

 

Obawiam się, że nie ustawi Ci ile przejedziesz na baku, bo taką opcję miały tylko zegary z IMMO 3 (z polifta).

Zmienić na angielski to moment.

Jeśli chcesz te dodatkowe funkcje typu spalanie chwilowe na postoju, powitanie, świecące wskazówki na zapłonie, ile przejedziesz na paliwie etc, to proponuję zmianę zegarów na te poliftowe, najlepiej z full FIS'em, tym bardziej, że Twój wyświetlacz pada.

Jeśli jak mówisz fachowiec zna się na rzeczy to da radę, choć trochę zabawy tam będzie, no i jak pamiętam może być problem z gongiem przy otwartych drzwiach jak światła zostawisz no i nie będzie powiadomień tak jak w polifcie o otwartych drzwiach (bo tam wszystko po can'ie szło, czego przedlift niestety nie ma - wszystko jest na forum, poszukaj.

 

Tak czy owak jeśli chcesz "więcej bajerów" to wolałbym wymianę zegarów niż samego wyświetlacza. Tylko tu też zostaje kwestia, czy trafisz na dobre, czy już kończące się. Chociaż niby te nowsze modele z polifta miały lepsze wyświetlacze (tu trochę strzelam, bo pamiętam, że coś o tym czytałem ale głowy za to nie dam) dlatego temat wymaga przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności