Skocz do zawartości
Gość Łodziak

komputer pokladowy

Rekomendowane odpowiedzi

nadmieniam iz mialem takie problemy ale od czsu do czasu byl reset ale potem wszystko wracalo do normy a teraz nie

A nie chodzi tu przypadkiem o tryb FIS "1" i "2" ??

Poczytaj tam, myślę że w tym masz problemik.;)http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=524362&postcount=152

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehehhe

 

nice lepiej poczytac troche niz zadawac te same pytania w kolko :)

 

WCISNIJ PRZYCISK RESET I PUŚĆ :) TYLKO NA np. Średnim spalaniu a nie na chwilowym

 

W PRAWYM GORNYM ROGU MA BYC 2 a nie 1

 

2 - od resetu do resetu

1 - od postosju do postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz o przełączaniu.

U mnie pod spodem na dźwigni wycieraczek jest przełącznik [wygodnie prawym kciukiem] na;

* pamięć długą resetowaną przez ASO w czasie przeglądu, lub przeze mnie przez rozłączenie akumulatora

Pokazuje wszystkie dane [ciągłość] od ostatniego resetu

* pamięć krótka która resetuje się do zera po ok. dwóch godzinach po wyłączeniu silnika

[2 godz to orientacyjnie, bo nie sprawdzałem

Aktualnie ustawiona pamięć wyświetlona jest na wyświetlaczu w kształcie czerwonego małego prostokątu c cyfrą kol. białego 1 lub 2. Cyfry te są mało widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
* pamięć długą resetowaną przez ASO w czasie przeglądu

 

u mnie mozna to samemu zrobic, jak przytrzymam przycisk RESET wiec raczej u Ciebie jest tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
* pamięć długą resetowaną przez ASO w czasie przeglądu, lub przeze mnie przez rozłączenie akumulatora

Pokazuje wszystkie dane [ciągłość] od ostatniego resetu

Bądź też kasuje się samo po przejechaniu 2 albo 3 tysięcy kilometrów. Nie wspomnę o tym co napisał mój poprzednik. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Z ciekawości poczytam w książce obsługi pojazdu [zbyt gruba].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc zobacze jutro rano :) dziekuje za pomoc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Passata z 2002 Comfortline ,131 koni.Także komputera pokładowego brak.I szczerze to nie odczuwam jego braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Passata z 2002 Comfortline ,131 koni.Także komputera pokładowego brak.

Nie za bardzo kumam o co ci chodzi w sumie. A mój jest 5 lat starszy od twojego i komputer ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj temat wątku.To zakumasz.A ze masz komputer to się cieszę...POZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj temat wątku.To zakumasz.

O co chodzi w tym temacie to wiem :D Nie rozumiem tylko, co twoja wypowiedx ma wnieść do tematu. ale dobra - koniec :offtopic:

PZDR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Łodziak spytał-Czy wyszly wersje Passata B5 1.9 TDI 115km z 1999/2000r bez komputera pokladowego?

Pytam poniewaz wyglada na to ze moj Pasek go nie ma.

Pod kontrolkami nie ma wyswietlacza

 

Więc ja odpowiedziałem że mój z 2002 takze nie ma.

 

Więc Danek bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Łodziak spytał-Czy wyszly wersje Passata B5 1.9 TDI 115km z 1999/2000r bez komputera pokladowego?

Pytam poniewaz wyglada na to ze moj Pasek go nie ma.

Pod kontrolkami nie ma wyswietlacza

 

Więc ja odpowiedziałem że mój z 2002 takze nie ma.

 

Więc Danek bez urazy.

OKI - spoko. Ja skupiłem się na kwestii działania FIS-a a nie samego jego posiadania. Tak więc luzik - nieporozumienie zaszło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Łodziak spytał-Czy wyszly wersje Passata B5 1.9 TDI 115km z 1999/2000r bez komputera pokladowego?

Pytam poniewaz wyglada na to ze moj Pasek go nie ma.

Pod kontrolkami nie ma wyswietlacza

 

Więc ja odpowiedziałem że mój z 2002 takze nie ma.

 

Więc Danek bez urazy.

Kolega Łodziak pytał, ale także trzeba zwracać uwagę na daty postów, a nie tylko ograniczać się do samej jego treści. Minęły 3 lata od powstania tego wątku, kolegi Łodziaka dawno już na forum nie ma, a temat wątku już zszedł na inny tor.

To tak na marginesie :offtopic:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak źle, gorzej jakbyśmy odpowiadali T. Kościuszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że taki komputer ma dwie funkcje? Są oznaczone numerami "1" i "2" na wyświetlaczu. Przełącza się je przyciskiem u dołu prawej manetki. "1" pokazuje informacje tak samo jak "2" z tym, że "1" resetuje się po kilku godzinach (można to nazwać informacją o bieżącej trasie), a "2" resetuje się ręcznie bo jest to ogół zużycia paliwa itd. w dłuższym, nieokreślonym przez komputer czasie. Ty sam to resetujesz wyżej wymienionym przyciskiem, przytrzymując go chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer pokladowy (inaczej rozumujac, wyswietlacz na liczniku) jest rodzajem wyposazenia kazdego samochodu. Jeden ma podgrzewane siedzenia, climatronic, FIS'a a inne ich nie maja. to zalezy od wersji, badz tez od "zachcianek" kupujacego samochod w salonie ;) natomiast komputer sterujacy wszystkimi podzespolami ma kazdy B5 lub B5FL i nowsze :P nie wiem jak z B4 i w dol bo niestety nie posiadam tej wiedzy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer pokładowy sam się przełącza jaka przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Wskazania ci same się przełączają? No to coś z manetka a ściślej - z przełącznikiem. Bądź też jest gdzieś w wiązce uszkodzenie przewodu i dotykając gdzies - powoduje przejscie impulsu i przełączenie wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sopel 52

Witam, mam pytanko. Posiadam paska b5 1.9 tdi 110km 2000r w Angli i nie bardzo wiem jak odczytac dane z kompa pokladowego. Czy moze mi ktos wytlumaczyc co tam jest pokazane? Z gory dziekuje..

Edytowane przez sopel 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności