Skocz do zawartości
daro44

opony do passata b5

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam pytanko mam passata b5 rozmiar opon standartowy 195/65 R15 chcialem zalozyc zimowki w rozmiarze 195/50 R15 czy beda pasowaly i nie bedzie problemu dzieku za info i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki rozmiar jak piszesz (195/50 R15 )przez ostatnie dwie zimy. Powiem tak: pojedziesz ale generalnie nie polecam.Jednak trochę za niskie jak na zimę, mnie osobiście denerwowało to że zahaczałem przy parkowaniu o każdy krawężnik, no i błoto pośniegowe przed sobą w dużej ilości spychałem.Uważam że 195/65 R15 to optymalny rozmiar w Pasku B5, sam na takie przeszedłem.O ile możesz się wstrzymać nie kupuj 195/50/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za małe (temat i tak pewnie w śmietnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam koledzy mam pytanko mam passata b5 rozmiar opon standartowy 195/65 R15 chcialem zalozyc zimowki w rozmiarze 195/50 R15 czy beda pasowaly i nie bedzie problemu dzieku za info i pozdrawiam

 

Opony te mają zbyt niski profil jeżeli chodzi o zimówkę.

 

P.S. Masz odpowiedni wątek do takich pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy beda pasowaly i nie bedzie problemu

 

beda pasowaly, problem w tym ze samochod nizej stoi - musisz bardziej uwazac na przeszkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doświadczeni Koledzy radzą,trza słuchać!Jedynie mogę potwierdzić 195/65 na stalówkach zaznaczę,sprawdzają się.Tyle...:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zimówki i letnie mam 195/65 R15. dobrze wybierają dziury na naszych drogach. Chociaż czasami i to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zimówki i letnie mam 195/65 R15. dobrze wybierają dziury na naszych drogach. Chociaż czasami i to za mało.

 

U nas to powinny być takie conajmniej 22,5 o szrokości 280

 

:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat i odgrzeje troche...

Panowie mam możliwość zakupu opon do mojego paska na felgi 17" phoenix w rozmiarach:

przód 215/50/17

tył 235/45/17

i takie moje pytanko.. jak będzie wyglądac to na pasku a chodzi mi szczególnie o profil opony czyli przód 50 a tył 45. Czy bedzie to znacząco wpływało na wygląd??

Edytowane przez marioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i podpowiedzcie czy w ogóle opona 235 wejdzie na felge phoenix (7" z czego wyczytałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do tych 235 opon to troszke szerokie kapcie jak na taka felge ;/ ja mam u siebie letnie przod 215/50R17 a tył 225/45R17 i te tylne sa w sam raz (a do tego mam felgi 8") i tak zeby Ci z tyl nie robilo sie jajo z opony jak bedzie za szeroka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki kolego za info.. dobra cena za opony ale cóz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak pomoglby, ktos w opinie co do tych opon letnich, ktore podalem aby wybrac w miare najlepsze z tej trojki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage fulde ecocontrol hp -- przejechalem na poprzednim modelu czyli zwyklym ecocontrol z 80 tys!!! i jeszcze ten sezon oblatam choc na mokrym bede juz uwazał bo bieznik ma 3mm.

Tak naprawde kazda nowa opona bedzie ok.

Niebralbym raczej uniroyalow. Mam uraze to tego typu bieznika.Mialem kiedys podobne i byly dosc glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry przyjaciel 2 lata temu zakupił nówki uniroyal rainsport 2 tyle że R15 i szerokość 195 do seata toledo 1.9tdi. Opony wychwalał pod niebiosa ale podchodziłem z dystansem do sprawy dopóki z nim nie pojeździłem trochę. Opony na suchym nieco głośne ale trzymają się drogi fantastycznie. Na mokrym auto jak przyklejone, w zakrętach nie ucieka (dopiero jak się depnie w podłogę na dwójce i trójce to przód nieco wychodził ale była trakcja wyłączona), a przy hamowaniu można by pocałować szybę gdyby nie pasy. Przed kałużą nie ma co hamować, no chyba że piesi na chodniku. Jeździłem octavią z takim samym motorem na continentalach premium contact i one trzymały ale szybszy zakręt i tył puszczał, a na mokrym trzeba było ostrożniej. Kałuże też lepiej było pokonywać wolniej. Najgorzej było w koleinach, bo jak woda stała to potrafiło auto przesunąć z pół metra.

Powiem tak, na nasz polski klimat i warunki drogowe to na lato tylko opony deszczowe, a w tej materii uniroyal jest jak najbardziej godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią powyżej. Zrobiłem dotąd pół sezonu na Uniroyal RainExpert na przedniej osi i jestem zadowolony. Wodę po prostu tną, największa ulewa nie stanowi problemu. Na suchym przyczepność przyzwoita. Jedynie na minus zaliczam, że są minimalnie głośniejsze niż zwykłe letnie laczki.

 

Natomiast ciągle jestem zdania, że przy zwykłej jeździe różnice między większością popularnych marek jest niezauważalna. Nawet ścieralność nie ma większego znaczenia, bo każda opona po paru latach traci parametry i mimo dobrego bieżnika zacznie się ślizgać, bić lub nienaturalnie zdzierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki Panowie za odpowiedzi w sprawie oponek:) moze je wybiore a moze znajde cos jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ten sezon Dunlop Sp Sport Bluresponse, wg testów i opinii mają być rewelka.. czas pokaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności