Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam moduł na 30% w długich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie w takim razie polecacie lampki do jazdy dziennej które nie sieją zakłoceń dla radia i będą pasowałw do passata b5 fl w dolne kratki bez halogenów i zeby skośne były .

 

To dział passata B6 i B7, najszybciej uzyskasz odpowiedz jak zapytasz w odpowiednim dziale dla swojego modelu :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Osram px-4 ?? Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem ze jest tu tyle opisane ze nie moge sie juz połapac ale mam taki problemik w swoim pasku b6 załozyłem swiatla dzienne http://kaboauto.pl/swiatla-dzienne-maxled-drl-402-punktowe-20mm-p-1083.html Podłaczyłem je jak ktos tu pisał czyli

Masa- do masy od kabla akumul,

Plus- podlaczylem do wolnego miejsca w sk.bezpiecz. od strony kierowcy nr-11 czyli taxi i cos tam jeszcze

biały kabelek podpiolem do zaroweczki postojowych

 

problem jest taki ze przy zgaszonym silniku smigaja super lecz po odpaleniu autka swiatełka po wlaczeniu swiatem tylko przygasaja o 50% czy jest taka mozliwosc by one zgasły czy moze ja zle cos zrobiłem bedzie ktos tak miły i podpowie cos POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki moduł maja, że robią za postojowe, tak jak w nowszych autach.

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, jeśli Twoje świata są sterowane napięciem ze świateł. Passek na światłach ma nie 12, ale 11.8 do 11.9 V i automat w światłach dziennych zmniejsza tylko ich jasność. Dla testu, na odpalonym śliniku, podaj kabelkiem na przewód sterujący 12 wolt z aku, lub z magistrali na skrzynce z bezpiecznikami. Wtedy światła dzienne zgasną. Ja tak mam. Jest też możliwość o której pisał kolega powyżej, ale wtedy na kloszu lampy musi być dodatkowa homologacja "A1" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj kabelkiem na przewód sterujący 12 wolt z aku, lub z magistrali na skrzynce z bezpiecznikami
co sugerujesz mówiac o tym kabelku sorki ale nie zabardzo zrozumialem napisz jak masz podpiete u siebie kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże przyszłym posiadaczom świateł dziennych.

 

Ja w B6 mam światła dzienne firmy NSSC nr 506. Nie zakłócają radia i są skośne (oczywiście mają homologację).

 

Sposób podłączenia: Masę wziąłem z punktu masy obok zbiorniczka wyrównawczego płynu a plus tuż obok z kabla który idzie do maski i jest odpowiedzialny za podgrzewanie spryskiwaczy. W kablu po zapłonie pojawia się +12V. Sterowanie podłączyłem standardowo ze świateł pozycyjnych.

 

Wszystko działa super już od kilku lat. W taki sam sposób podłączałem też w innych VW i też zawsze było wszystko OK.

 

Po prostu aby nie mieć problemów z LED'ami trzeba kupić ledy, których się Majfrend nie wstydzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Philips DRL9, modul sterujacy podpina sie bezposrednio pod akumulator, wykrywa czy jest ładowanie, jak tak to wlacza DRL, kolejny kabelek podlaczamy pod pozycyjne i po sprawie, wyglądają bardzo solidnie, caly montaz zajal mi moze z godzine. cf369a2fbff9e494e0051587b2c4b164.jpg37f9f9770160fca986909ed71b9717c6.jpg5246a2fa200cf08f6d7411be5e8c051b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

W B7 chciałbym wstawić ledy. Nie mam pojęcia jakie się nadają.

Mógłbym prosić o jakieś propozycję, sugestie? :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy w ciągu dnia mogę jeździć tylko na samych diodach, które znajdują się na dole przedniej lampy? Zdjęcie przesyłam w załączniku. Dopytuje ponieważ gdy na włączniku ustawie światła pozycyjne to włączone są tylko wspomniane diody a jak włączę światła mijania to włączone są diody + światła mijania. Pytam bo wydaje mi się, że nie mogę jeździć tylko na nich z tego względu, iż jeżeli diody będę wykorzystywał do jazdy dziennej to nie mam świateł pozycyjnych a więc policja może doczepić się do tego. Czy mam rację??

swiatla.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Czy w ciągu dnia mogę jeździć tylko na samych diodach, które znajdują się na dole przedniej lampy? Zdjęcie przesyłam w załączniku. Dopytuje ponieważ gdy na włączniku ustawie światła pozycyjne to włączone są tylko wspomniane diody a jak włączę światła mijania to włączone są diody + światła mijania. Pytam bo wydaje mi się, że nie mogę jeździć tylko na nich z tego względu, iż jeżeli diody będę wykorzystywał do jazdy dziennej to nie mam świateł pozycyjnych a więc policja może doczepić się do tego. Czy mam rację??

[ATTACH=CONFIG]153525[/ATTACH]

 

Te reflektory to jakiś dziwny wynalazek. Jeżeli diody w tych reflektorach pełnią rolę świateł dziennych to w ciągu dnia możesz jeździć na samych diodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te reflektory to jakiś dziwny wynalazek. Jeżeli diody w tych reflektorach pełnią rolę świateł dziennych to w ciągu dnia możesz jeździć na samych diodach.

 

Pytanie czy mogę jeździć skoro pełnią one funkcje dziennych i pozycyjnych? Jak ma się do tego PL prawo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli maja homologacje na dzienne to mozesz. Jesli nie maja to nie mozesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracują jako pozycyjne (i nie palą się w pozycji "0") to masz już odpowiedź.

W ogóle mają jakąś homologację te reflektory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy mogę jeździć skoro pełnią one funkcje dziennych i pozycyjnych? Jak ma się do tego PL prawo?

zobacz jaka homologacja na lampach, resztę rozszyfrujesz w necie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w "pozycji" nie przygasają te diody ? wiele aut ma tak juz fabrycznie, i DRLe też już tak robią, że służą za dzienne - 100% mocy, oraz za pozycje - np 30% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć mój temat to jest to reflektor DEPO. W homologacji na obudowie nie ma nic wspomniane o RL/DRL więc nie są dostosowane aby jeździć jako światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje filmiku czy instrukcji, w ktorym jeden klient wlozyl tasmy led jako drl w kierunkowskazy. Nie wiem gdzie to znalazlem, a nie pamietam czy akurat w tym poscie. Moze ktos cos wie?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności