Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moze jakis kumaty elektryk mi wkoncu pomoze, bo mnie szlag trafia.

 

Problem - jedna z lamp DRL przestala swiecic razem przy wlaczonych lamopach dziennych.

 

Opis - przy ustawieniu wlacznika na AUTO i duzym sloncu, obie lampy DRL swieca prowidlowo, bez lamp dziennych. Jak sie tylko sciemni, czujnik wlacza swiatla dzienne i wtedy tylko jedna z lamp DRL swieci. Po zamianie na miejsca, nie swieci ta sama, wiec problem jest ewidetnie z lampa.

 

Jest to lampa z wbudowanym jakims modulem (choc to za duzo powiedziane, jest tam tylko jakies 2 tranzystory), wymienilem wsyztskie juz LEDY na niej (6 sztuk) i dalej to samo. Schemat podlaczenia jest taki :

- do jednej kostki lampy DRL sa poprowadzone 3 kable (bialy, czerowny i czarny: biały kabel jest posiagnięty z wtyczki przy lampie, czarny z klemy aku, a czerwony z wtyczki przy przepływomierzu), dalej z tej samej kostki sa poprowadzone kable do drugiej lampy DRL.

 

Co decyduje i skad dokladnie idzie sygnal do lampy DRL w momencie kiedy dzienne swiatla sie wlaczaja by rowniez swiecila??? Jesli to kwestia nie sygnalu a lampy to ktory element na plytce decyduje?

 

Naprawde nie ma żadnego domorosłego elektronika by mi pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisałeś to w taki sposób ze ciezko bedzie pomoc. Opisz jakie to sa drl daj zdjecie. Jakieś chinczyki czy cos sensownego?

 

problem masz po stornie przekaznika. Jak piszesz o jakims tranzysotrze to ciezko w ogole stwierdzic co piszesz...

 

przekaznik nie w samochodize w skrzynce ale w drlach.

masz przekaznik ktory przy stanie wyłaczonym ma zwarcie z przewodu dodatniego (+12v) do plusa diody LED. w momencie kiedy pojawi się napiecie 12v na pozycji wtedy przewód "biały kabel jest posiagnięty z wtyczki przy lampie" powoduje podanie napięcie na cewke przekaznika i zmiane stanu jego co skutkuje rozwarciem (napiecie ni dochodzi do diody LED) - TAK działa (powinien dzialac) prawidlowo twoj przekaznik.

 

problem prosty do rozwiazania. tylko specyfikacja problemu strasznie pogmatwana i czesc ludzi penwie nawet nie rozumie co TY nawet piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zamianie na miejsca, nie swieci ta sama, wiec problem jest ewidetnie z lampa.
sam sobie odpowiedziales na pytanie, lampa do wymiany lub naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szukam takich świateł czy ktoś widział je w sprzedaży.

 

[ATTACH=CONFIG]116810[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]116811[/ATTACH]

 

 

[ATTACH=CONFIG]116812[/ATTACH]

 

 

czy ktoś może doszedł już do tego co to za drl? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie obejrzyjcie swoje światłka DRL... Wczoraj przypadkiem zauważyłem, że w moich (Vertex Nssc 523) zaczął schodzić lakier z obudowy a aluminim zdążyło sporo skorodować. 1,5 roku eksploatacji i takie jaja. Jakbym w porę nie zauważył to aluminium utleniło by się mocniej, dostałaby się woda i zwarcie gotowe... Niby Vertex dobra firma, a jednak to chińszczyzna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby Vertex dobra firma, a jednak to chińszczyzna....

 

No chyba nie sądziłeś, że będzie czymś innym :D

Nawet jak kupisz Philipsa to będzie on chinolem :) moge ci strzelić jak wygladały ori Philipsy które były na moim samochodzie zamontowane przez wczesniejszego właściciela.

Były na smaochodzie od września 2013r a wyglądają jak g...o.

Dobrze, że mi się takie rozwiązanie nie podoba i je wywaliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś może doszedł już do tego co to za drl? :D

 

Nie mam lupy w domu, ale to zestaw zakupiony i montowany w Niemczech , jeżeli ktoś może odczytać napisy z instrukcji ze zdjęcia nr 3, to po wgooglowaniu pewnie da radę to znaleźć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans za bardzo rozmazane chyba ze na domysl wezmiesz... pierwszy wyraz nie mam pojecia potem Tagfahrleuchten fur vw passat 3c...

na ebay i amazon znajduje same w kratke od halogenow wiekszosc jakies szity :wmorde na alledrogo nie ma co patrzec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Czarkret poda linka do tych zdjęć , po nitce do kłębka, przecież nie robia tego kuźwa na Marsie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety problem w tym, że B6 nie jest już jakiś czas produkowane, zatem i producenci niektórych lepszych lampek DRL dedykowanych stricte do tego modelu zaprzestali je produkować. np te są super, niestety nowych już się nie znajdzie na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.motorbasar.de/einbausatz-tagfahrlicht-passat-3c-t2497162.html

 

Tu macie linka do tych DRL. Tylko jest problem bo z 2010r... jak ktoś ogarnia niemiecki to może spróbować pogadać z gośćmi którzy się tam udzielali... Z tego co ja ogarnąłem to autor od 3 lat na forum już nie był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa użytkownika skutecznie powinna odstraszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kamil, wlasnie o to mi chodzilo, o wytlumaczenie zasady dzialania takiego przekaznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis rano odpalajac auto prawa lampa zestawu swiatel dzinnych nscc523 hp przestala swiecic cala . myslac ze to wina moze przerwanego kabla podpialem pod druga strone i rowniez nie swiecila sie ta lampa. co moglo sie stac? czy jest jakas szansa na naprawienie tegoz leda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie się lampa zje...... skoro przekonałeś i też nie świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie się lampa zje...... skoro przekonałeś i też nie świeci.

 

a da sie to jakos ogarnac bo lampy maja pol roku ale paragon i gwarancje wyrzucilem a zaplacilem za nie 200zl :/ ewentualnie jakis zamiennik podobny do ncss 523hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a da sie to jakos ogarnac bo lampy maja pol roku ale paragon i gwarancje wyrzucilem a zaplacilem za nie 200zl :/ ewentualnie jakis zamiennik podobny do ncss 523hp

 

no to źle kolego zrobiłeś wyrzucając gwarancję bo mi jak wysiadła jedna lampa to zadzwoniłem do servisu i do 30 minut był u mnie kurier który odebrał zepsutą lampę i do dwóch dni przywiózł mi nową. Sam byłem zaskoczony taką obsługą firmy nssc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to źle kolego zrobiłeś wyrzucając gwarancję bo mi jak wysiadła jedna lampa to zadzwoniłem do servisu i do 30 minut był u mnie kurier który odebrał zepsutą lampę i do dwóch dni przywiózł mi nową. Sam byłem zaskoczony taką obsługą firmy nssc.

 

dzisiaj co ciekawe lampa dzialala normalnie wiec nie wiem skad ten 1 dniowy taki wyskok. ale dziekuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem wczoraj w swoim Passacie światła do jazdy dziennej i napotkałem na problem. Zasilanie do lamp (+) wziąłem z bezpieczników w komorze silnika. Wszystko działa pięknie ładnie tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lampy swiecą jeszcze jakieś 35 sekund, zanim nie rozłączy się przekaźnik, który jest w tej puszce bezpieczników. Jutro pociągnę zasilenie do tych lamp z srodka samochodu, z lewej strony bezpieczników.

Przeciągnołem zasilanie z bezpieczników.

Kabelek prowadzimy nad pedałem sprzęgła - jest tam przepust gumowy. W komorze silnika wychodzimy pod akumulatorem (dla łatwiejszego dostępu proponuje wymontować akumulator). Co do bezpieczników z lewej strony to zrobiłem bezpiecznik 49.

Bezpieczniki.jpg

Wpiołem 2 nowe konektorki. Zasilanie do tego bezpiecznika wziąłem z bezpiecznika 46.

Bezpiecznik 49 wstawiłem 5 Amperowy.

Po modyfikacji wszystko działa prawidłowo. Po wyciągnięciu kluczyka lampy DRL od razu gasną.

Może się to komuś przyda.

Edytowane przez Czarny0122
Dopisanie przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie polecacie światła do jazdy dziennej LED, do mojego Paska B6 wyposażonego w ksenony w dobrej cenie i tak żeby pasowały w kratki halogenów ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności