Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś rok temu najtańsze drl z alle, po tygodniu już się nie wyłączały automatycznie, a po następnym tygodniu je wywaliłem, bo były słabo widoczne. Teraz po zakupie dobrych żarówek szukam czegoś solidnego i zauważyłem, że są dwie ciekawe pozycje po NSS, a mianowicie Narva i Magnetti Marelli, cena ok. 160-180zł (wiem wolałbym philipsy, ale to kwoty rzędu 240zł). Pytanko czy ktoś widział jak to świeci i czy warto inwestować. Nie chcę wywalić tych 180zł na coś, co średnio działa... a może jakiś NSS lub coś dobrego w rozsądnych pieniądzach, oczywiście nie okrągłe, paski led, tylko i wyłącznie zgodne z przepisami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ma ktoś zamontowane takie coś u siebie?

 

Cena troszkę wysoka, ale ładnie to wygląda i chyba się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a ma ktoś zamontowane takie coś u siebie?

 

Cena troszkę wysoka, ale ładnie to wygląda i chyba się skuszę.

Nie wiem po co wywalać tyle kaski. Za 200 góra 300zł da radę coś dobrać i wpasować w kratki. Chyba że za te kratki sobie tyle liczą :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 200 góra 300zł da radę coś dobrać i wpasować w kratki.

 

Zajmuje ok 3 godzin a wygląda jak fabryczny ( na przeglądzie w ASO o to pytali ?!).

Sam to zrobiłem a mam dwie lewe ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zawsze zastanawiam co dają te światła LED? macie jakieś plusy montażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajmuje ok 3 godzin a wygląda jak fabryczny ( na przeglądzie w ASO o to pytali ?!).

Sam to zrobiłem a mam dwie lewe ręce.

 

Jakie u siebie montowales? Jakis link lub fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były na stronie 40, ale zniknęły z fotosika zabrakło miejsca dla nowych zdjęć.

Jak jesteś zainteresowany, prześlij adres to Ci wyślę mailem.

 

---------- Dodano o 11:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:46 ----------

 

tak sie zawsze zastanawiam co dają te światła LED? macie jakieś plusy montażu?

 

Ten temat był już wałkowany zarówno tu jak i na innych forach motoryzacyjnych.

Sadzę, że szkoda go odgrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a ma ktoś zamontowane takie coś u siebie?

 

Cena troszkę wysoka, ale ładnie to wygląda i chyba się skuszę.

Mam takie zamontowane i zdecydowanie mogę polecić. Kupiłem nieco taniej http://www.jafra.com.pl/842.html

Bardzo łatwy montaż, dwie opcje świecenia do wyboru. Gasną po włączeniu świateł, lub mogą świecić z ograniczoną intensywnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .koledzy mam takie pytanie bo strasznie duzo jest postow o podlaczeniu swiatel dziennych ze juz sie pogubilem ....,chcialbym aby swiatla led swiecily sie a po wlaczeniu swiatel mijania gasly ledy..., prosze o dokladny opisanie jak to zrobic ( gdzie lub do czego podlaczyc) najbardziej interesowalo by mnie podlaczenie PLUSA pod+ MINUSA pod - a trzeci kabel pod swiatla POZYCYJNE ale slyszalem ze to niezawsze dziala, prosil bym o opisanie gdzie dokladnie trzeba sie wpiac aby to smigalo-pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minus to minus tłumaczyć nie trzeba, z reguły każdy brązowy kabelek w samochodzie w każdej instalacji pasiaka jeśli chcesz się wpinać pod kabelek, ewentualnie każdy element karoserii, chyba nie trzeba tutaj dużo tłumaczyć.

 

POdłaczenie plus swiatel DRL do plusa akumulatora spowoduje, że światła będą świecić cały czas, nawet po wyłączeniu samochodu itp. Dlatego najlepiej znaleźć taki plus ktory pojawia się dopiero po włączniu stacyjki.

 

W komorze silnika nie znalazłem takiego. pod skrzynką bezpieczników po stronie kierowcy w komorze silnika jest plus który pojawia się pod włącznenia zapłotnu ale gaśnie dopiero po kilkudziesięciu sekundach od jego wyłączenia co dla mnie jest dziwne i dyskfalifikuje to mojesce. Pociągłem zatem zasilanie bezposrednio z kabiny. PO wykręceniu akumulatora i jego podstawki jest taki fajny tunel z kablami i tam można smialo sobie kabel położyć. W opisie instalacji spryskiwaczy jest pokazane jak przeciagnac kabelek do kabiny aby to ładnie wygladalo. I ja dodałem dodatkowy bezpiecznik 5A w lewej skrzynce bezp w kabinie i poprowadziłem tam właśnie ten kabelek. Zasilanie po stacyjce pojawia się w drugim rzędzie bezpieczników. a miejsce na dodanie nowego bez problemu jest, można zresztą sie podłąączyć do obojetnie którego, w końcu te ledy jak pobierają 700-1000mA to jest wszystko.

 

co do trzeciego kabla odpowiedizalnego za wyłączenie LED kiedy pojawi się na nim zasilanie 12V najlepiej podłączyć go do kabla zasilajacego swiatala pozycyjne. Nie wiem jak jest w zwykłych reflektorach ale w bixenonach jest on koloru takiego szaro/niebieski czy jakos taki (mam problemy z nazewnictwem kolorów). Przewód dochodzący do wtyczki lampy.

 

I to tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ma ktos takie swiatelka ?http://allegro.pl/drl-swiatla-dzienne-vw-passat-b6-2005-2010-max-led-i3728156541.html

warte swej ceny,jak sie sprawuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos szybko odpowiedziec na pytanko:zakupilem i czekam na swiatla drl wlasnie te ktore kolega wyzej podal w linku mysle juz o podlaczeniu wiem ze jeden kabelek masa drugi plus po stacyjce i trzeci na postojowke ale jesli mam swiatla skandynawskie to swiatla swieca w kazdej pozycji po włożeniu kluczyka to znaczy ze odrazu automatycznie beda wylaczac sie swiatla dzienne?? musze zmienic kodowanie czy jak...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak musisz zmienić długie kodowanie świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz kolego podpowiedziec jak to uczynic na jakie?? mam czujnik zmierzchu chcialbym zeby dzialalo automatycznie wiadomo o co chodzi..

 

---------- Dodano o 20:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:45 ----------

 

kolego podpowiesz jak to uczynic i na jakie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moduł 09 - centralna elektryka w bajcie 0 odznaczyć bit 3

 

 

i zrób fotki jak to wyglada bo jestem ciekaw czy warte ceny

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to wszystko ?co to spowoduje pytam tak z ciekawosci:) i dziekuje za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spowoduje że wyłączysz tryb skandynawski, wtedy ustawiasz przełącznik świateł na pozycję auto i światła samie sie przełączają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności