Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
faktycznie wydaje się rozwiązaniem idealnym bez żadnej zmiany w aucie.

tylko że już widze jak się będziemy użerać z policją dosłownie kilka dni temu zatrzymano mnie za halogeny w mieście i żadnej rozmowy nie było HALOGENY NIE SĄ DO JAZDY W MIEŚCIE i koniec pan się zawiesił na tym i już. Więc nie wiem już co z tym robić $#%$#%#$%

pozdrawiam

Maciek

Po 1 są odpowiedznie certyfikaty na ktoszu - policjka nic do tego nie ma a po 2 to przecież w skodach podobny sposób jest z światłami dzinnymi i to fabryczny także moim zdaniem rewelacja. Trochę duży koszt ale moim zdaniem warto. Jak będę miał troszkę luzu finansowego napewno je kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 1 są odpowiedznie certyfikaty na ktoszu - policjka nic do tego nie ma a po 2 to przecież w skodach podobny sposób jest z światłami dzinnymi i to fabryczny także moim zdaniem rewelacja. Trochę duży koszt ale moim zdaniem warto. Jak będę miał troszkę luzu finansowego napewno je kupię.

 

 

ta wersja też jest fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie, tylko wg mnie, te lampy (TFL), ktore przy wlaczeniu kierunkowskazu przygasaja albo gasna calkowicie, niespecjalnie spelniaja swoje zadanie - szczegolnie w Polsce, gdy jedziemy droga krajowa i chcemy kogos wyprzedzic i czaimy sie, czaimy, wlaczamy kierunkowskaz - w tym momencie gasnie swiatlo, i juz grzebiet z naprzeciwka nie widzi prawej czesci auta.

OK - wiem, ze to nie jest tak, ze nie widzi nic, ale jesli bede zakladal TFL to nie dlatego ze lubie disko i jak sie blysko, tylko, zeby w dzien (szczegolnie jadac ze sloncem) bylo mnie widac z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o nich w tym wątku.

Generalnie nie mają homologacji i nie mogą służyć jako światła dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już o nich w tym wątku.

Generalnie nie mają homologacji i nie mogą służyć jako światła dzienne.

 

Witam

 

WW możesz mi zdradzić jaki zestaw zamontowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są halogeny ja zamiast nich mam podobne do tych z ebaya i jeżdże już parę miesięcy i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą mi ukradli niedawno założone DRLy, w centrum miasta, w biały dzień, razem z atrapami takie :dolamam

 

523_1.jpg

 

pieprzeni złodzieje!

 

 

Nie wiecie czy da się jakąś kasę wyciągnąć za taką kradzież z autocasco?

Edytowane przez komanch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ******** to już nawet drl kradną?? Żeby taka menda zdechła w bólach..

TU chyba Ci nie wpłaci nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde ale widzę jakieś baśnie się tu już pojawiają...

Jak TFL nie mogą przygasać podczas włączania kierunku???Qwa-mogą!!

 

 

Proszę się zapoznać z przepisami i homologacjami a później pisać..Panowie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry uprzedzam - nie przebrnąłęm całego wątku ;)

 

Pytanie jest:

czy ktoś robi światła dzienne DEDYKOWANE do B6?

 

Hella robi do B5, ale do B6 nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WW dzieki wielkie za spory wklad. Rozumiem ze te swiatla ktore polecasz maja tez homologacje na swiatla mijania.

teraz mam dylemat co lepiej zrobicv czy tryb amerykanski czy DRL. w suie to nie za bardzo mi sie podobaja dostawiane DRLe, i 300zl tez troche jest- myslalem ze za 150 cos wychacze. Czy moze jest cos tanszego?? Juz pal licho ta homologacje E.

poleci ktos cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

Ja mam pytanie z innej beczki, niestety tyczy się ono tych którzy mają lampy bez ori xenonu, czy myślał ktoś nad zrobieniem dziennych na światłach drogowych (30% mocy) , na wzór np amerykańców, pomijam tu kwestię homologacji ???

Można by to zrobić np tym modułem: http://allegro.pl/modul-swiatel-dziennych-comming-home-lampy-dzienne-i2326682417.html

Pytam gdyż ja też nie jestem zbytnio za dokładanym oświetleniem , ostatecznie jeszcze może bym się skusił na przeróbkę zwykłych halogenów na LED DRL bo to w miarę seryjnie będzie wyglądać ale cena takich lamp np od skody trochę odstrasza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WW dzieki wielkie za spory wklad. Rozumiem ze te swiatla ktore polecasz maja tez homologacje na swiatla mijania.

 

Dokładnie tak właśnie jest. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze te swiatla ktore polecasz maja tez homologacje na swiatla mijania.
Dokładnie tak właśnie jest. :dobrze

Koledzy, chodzi Wam zapewne o światła pozycyjne?

Widziałem ostatnio prezentacje świateł mijania na ledach w Oplu, gdzieś na necie, ale chyba jeszcze nie jest w ofercie sprzedaży, a może już :ocochodzi

Edytowane przez teddybar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszła pomyłka, ale odpowiadałem z telefonu w drodze i ...przepraszam.

Lampy które ja polecam, spełniają polskie normy i mają homologacje.

Te dłuższe są homologowane jako światła dzienne i gasną po włączeniu świateł mijania.

Te krótsze, przygasają po włączeniu świateł mijania a po przygaśnięciu pełnią funkcje świateł pozycyjnych. Mają więc dwie homologacje i jako światła dzienne i jako pozycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!!!

Ja mam pytanie z innej beczki, niestety tyczy się ono tych którzy mają lampy bez ori xenonu, czy myślał ktoś nad zrobieniem dziennych na światłach drogowych (30% mocy) , na wzór np amerykańców, pomijam tu kwestię homologacji ???

Można by to zrobić np tym modułem: http://allegro.pl/modul-swiatel-dzie...326682417.html

Pytam gdyż ja też nie jestem zbytnio za dokładanym oświetleniem , ostatecznie jeszcze może bym się skusił na przeróbkę zwykłych halogenów na LED DRL bo to w miarę seryjnie będzie wyglądać ale cena takich lamp np od skody trochę odstrasza.....

 

 

ja myślałem, ale na forum wybito mi ten pomysł z głowy - rzucają się w oczy i miśki będą łapać. uważam, ze z punktu widzenia bezpieczeństwa były by lepiej widoczne, ale brak homologacji i dowodzik zabrany. mam włączone dzienne ameryka północna, i jestem zadowolony, w oczy się nie rzuca, świeci na 60% mocy, żarówki nie lecą jak wcześniej, mimo że też nie posiadają homologacji i jest to trochę nagięte prawo... poza tym, można też zastosować sterownik od golfa 6 lub cyca - one tak mają zrobione.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już ponad 7 miesięcy jeżdżę na DRL'ach w halogenach oryginalnych i bez problemów. Miałem nawet kontrolę podczas dnia i też się misiaki nie przyczepiły. Kupiłem żarówki LED na ebay.co.uk i świecą OK nawet w pełnym słońcu. Homologacji może i nie ma ale jak trafię na upierdliwego misiaka to będę się tłumaczył że tak już ten model miał jak kupiłem (zakodowane jest włączenie halogenów po zapłonie).

 

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności