Skocz do zawartości
marcin9962

Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )

Rekomendowane odpowiedzi

Ale takie wlasnke mi sie nie podobaja.. myslalem o takich właśnie jak ma Popek.

 

Popek dużo roboty z tym jest? Mógłbyś tak chociaz w skrócie mapisac co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem o takich właśnie jak ma Popek.

 

on juz ich na aucie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś przerabiał kwestię wyłączania świateł dziennych po przekroczeniu 140 km/h ?

 

Tz mam lamy ksenonowe i dodatkowo światła led w dolnych kratkach , podłączone przez moduł ( w komplecie z św.dziennymi ) zasilanie wzięte z lampy ksenonowej i gdy właczone zostanie św. pozycyjne płynie impuls do modułu drl i św.led są gaszone.

 

Cały czas mam przełącznik świateł ustawiony na" auto " i bordnetz mi automatycznie zapala i gasi światła w zależności ile światła dociera do czujnika światła ,

ale gdy jadę autostradą ok. 140km/h borndetz automatycznie włącza światła mijania i to chciałbym wyłączyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś przerabiał kwestię wyłączania świateł dziennych po przekroczeniu 140 km/h ?

 

Tz mam lamy ksenonowe i dodatkowo światła led w dolnych kratkach , podłączone przez moduł ( w komplecie z św.dziennymi ) zasilanie wzięte z lampy ksenonowej i gdy właczone zostanie św. pozycyjne płynie impuls do modułu drl i św.led są gaszone.

 

Cały czas mam przełącznik świateł ustawiony na" auto " i bordnetz mi automatycznie zapala i gasi światła w zależności ile światła dociera do czujnika światła ,

ale gdy jadę autostradą ok. 140km/h borndetz automatycznie włącza światła mijania i to chciałbym wyłączyć ??

Wejdz w Bordnetz - wybiez Subsystem RLS (czujnik deszczu) i tam jest - nazywa się to" High Way light function ACTIVE - to ODZNACZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak uruchomić dzienne w drogowych na 30%? Tak jak tu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest moduł - allegro. Mam takie coś i jestem bardzo zadowolony. Jasność regulowana co 10% - mam ustawione na 20. Barwa światła nie podpada, przeglądy bez problemu kontrole również. Jest to zabawa bez homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć linka albo podpowiedz pod jaką nazwą szukać

Edytowane przez Morhol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz "moduł świateł dziennych" i masz tego dużo. Nie pamiętam jaki konkretnie brałem. Natomiast działa mi to bezawaryjnie i zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z przepisami bez homologacji?

 

Tapnięte z HUAWEI P8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś z okolic Raciborza, który podejmie się zamontowania LEDów, bądź halogenów jako światła do jazdy dziennej i pobawienie się trochę kodowaniem tego, żeby działało przy trybie AUTO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że z wszystkimi - zgodnie z przepisami dot. samego działania (włącz - wyłącz - zmiana na długie) To chyba oczywiste że homologacja tyczy się lamp a nie układu..

Edytowane przez Darek Zw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś przerabiał kwestię wyłączania świateł dziennych po przekroczeniu 140 km/h ?

 

Tz mam lamy ksenonowe i dodatkowo światła led w dolnych kratkach , podłączone przez moduł ( w komplecie z św.dziennymi ) zasilanie wzięte z lampy ksenonowej i gdy właczone zostanie św. pozycyjne płynie impuls do modułu drl i św.led są gaszone.

 

Cały czas mam przełącznik świateł ustawiony na" auto " i bordnetz mi automatycznie zapala i gasi światła w zależności ile światła dociera do czujnika światła ,

ale gdy jadę autostradą ok. 140km/h borndetz automatycznie włącza światła mijania i to chciałbym wyłączyć ??

4cee755fc6a12f018b7d7de8a26522e6.jpg

 

d0ce387f39b328260213aaa75200eb2a.jpg

 

ef1d26771374edf95c5f3c53dd8b4e9a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bit 0 zmieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich formowiczów potrzebuje porady w sprawie swiateł do jazdy dziennej otóż kupiłem ledy' ŚWIATŁA DRL 506S SKOŚNE EINPARTS i problem jest taki taki ze po załączeniu świateł led zanikają fale radiowe co znaczy zanikają otóż w niektórych miejscach gra normalnie a w niektórych trzeszczy ale gdy zgasze czyli włącze mijania radio gra bez żadnych szumów .

Prosze o porady w tej sprawie może ktoś miał taki problem .

LEDY podłączone zgodnie z instrukcją i działają poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podłączyć minus bezpośrednio pod aku, ale wątpię czy to pomoże. Marne szanse żebyś się tego pozbył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minus własnie mam bezpośrednio z aku plus po stacyjce no i sterujący pod mijania

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

może jakiś wzmacniacz do anteny założyc zeby wzmocnic sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich formowiczów potrzebuje porady w sprawie swiateł do jazdy dziennej otóż kupiłem ledy' ŚWIATŁA DRL 506S SKOŚNE EINPARTS i problem jest taki taki ze po załączeniu świateł led zanikają fale radiowe co znaczy zanikają otóż w niektórych miejscach gra normalnie a w niektórych trzeszczy ale gdy zgasze czyli włącze mijania radio gra bez żadnych szumów .

Prosze o porady w tej sprawie może ktoś miał taki problem .

LEDY podłączone zgodnie z instrukcją i działają poprawnie

 

problem jest generalnie znany i powodują to przetwornice DC-DC zamontowane w lampie. Chińczycy montują bardzo słabej jakości komponenty, najtańsze elementy elektroniczne i w dodatku jeśli to tylko możliwe pomijają wszystkie filtry itd...

 

Rozwiązanie to wywalenie przetwornic z lampek i wstawienie tam dobrej przetwornicy z filtrami, albo zamiana na regulator liniowy. Jeśli znasz się na elektronice to poszukaj tematów na elektrodzie. Żadne zmiany podłączeń lampek, ani żaden wzmacniacz antenowy raczej tutaj nie pomoże (chociaż mogę się mylić i jest na to jakiś prosty patent, poszukaj na internecie). Lampki sieją zakłuciami i radio w tym szumie nie "słyszy" fal radiowych. Jeśli masz dobry sygnał radiowy to radio odbiera, gdy sygnał jest słabszy (np. w lesie) to radio jest "głuche". To takie najprostsze wyjaśnienie tego problemu.

 

Edit:

 

tutaj jest link jak przerobić takie lampki na regulację liniową:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1722078.html

 

Ja generalnie polecam założyć dobrą przetwornice i filtry. Można też kupić lepsze lampki. Kilka lat temu montowałem nssc i nie miałem przypadku aby szumiały, ale to może się zmienić jak jakiś chińczyk zacznie oszczędzać na elementach i zacznie obcinać koszty produkcji. Pełno jest też podróbek których nie idzie praktycznie odróżnić. Na allegro każdy sprzedawca mówi że nie szumią, a jak zamówisz i przetestujesz to jest ch****.

 

Generalnie to zanim ktoś sobie zamontuje nowo kupione lampki LED, to trzeba je podłączyć pod aku (bez zakładania, bez zrywania foli ochronnych, bez docinania kabli), wyszukać najsłabszą stacje radiową (taka która szumi) i podłączać i odłączać lampki i sprawdzać czy szum się powiększa. Jeśli zakłócają, to radio powinna gubić stacje przy zapalonych ledach. Tylko koniecznie musi to być słaba stacja, taka która jest ledwo odbierana. Jeśli lampki szumią to trzeba zwracać to sprzedawcy, nie ma sensu się z tym grzebać i tego naprawiać. Różne radia radzą sobie z szumem lampek w różnym stopniu.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B7 mam światła dzienne w dolnej części zderzaka, ale tylko z jedną żarówką (bez przeciwmgielnych).

Czy da się zrobić aby pozostały światła dzienne i dodatkowo doświetlanie zakrętów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie w takim razie polecacie lampki do jazdy dziennej które nie sieją zakłoceń dla radia i będą pasowałw do passata b5 fl w dolne kratki bez halogenów i zeby skośne były .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam moduł na 30% w długich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności