Skocz do zawartości
Dufi

Jakie auto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

 

A powiedz ile pali to twoje cako? Bo mi kuzyn polecał własnie ASTRE 2 ale silnik 1,7 w dieslu. ( chyba 1,7. jak dobrze pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astre kupuj w 2.0. Oczywiście wiesz, ile kosztuje naprawa sterownika pompy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem tego świadom. Zakładam że nie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak,są już jakieś konkretne marki do przyjrzenia się bliżej czy dalej kołowrotek w głowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta 1,7 Dti,pali 6l,ale poprzednia mialem 2,0 di 82 Ps i byla o niebo lepsza,a kolega ma wogole 2,0 dti 100 Ps i lata jak zla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak.

cały czas śledze rynek i rozglądam się za B5. No i przegladam i poczytuje forum Nissana a konkretnie PRIMERA. Ludziki tam bardzo chwalą swoje maszynki. I na razie w kręgu zainteresowania sa te dwa auta.

Generalnie doszedłem do wniosku że nie będe na siłę szukał auta. Rozpuściłem pogłoskę wśród rodziny i znajomych ze chce kupic coś. I czekam na odzew a nóż trafi się jakie fajne auto. Kuzyn szwagra za jakiś czas ponoć ma sprzedawać VOLVO V40. Jak do teog czasu nic nie zakupie to sie obejrzy i się pomyśli :). Ponoć koleś o to auto dba i kuzyn twierdzi że warto sie na tym V40 zastanowić.

Reasumują, kazdy kto sie na autach zna i sie go pyta o rade, poleca inną markę i model. A mi niestety a może i stety jednak B5 zajb. podoba. Tylko problem polega na tym że dla samej marki wydać 3-4 tyś więcej to przy moim budżecie troszkę lipa. A za około 10-11 tyś kupić B5 ( i to jeszcze chciałbym w dizelku) z 97-99r. to może być wtopa jakich mało.

 

Więc, czekam niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tylko o tych Japońcach :D Może na przykład koledze by się spodobał Golf 3/4 w Kombi, Przypadkowe ogłoszenie http://allegro.pl/show_item.php?item=1565994098

Moim zdaniem wyglądają zacnie, a o silnikach 1Z/AFN jest mowa że są nie do zajeżdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem lekturę. I tak zasadniczo PRIMERA wypada lepiej niż B5 wg opisu i testów. Sam juz nie wiem na co miałbym sie ewentualnie zdecydować. Chyba zostane przy swoim karawanie hehehehehhe. On jest najpewniejszy. stary ale jary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie skończyłem lekturę. I tak zasadniczo PRIMERA wypada lepiej niż B5 wg opisu i testów. Sam juz nie wiem na co miałbym sie ewentualnie zdecydować. Chyba zostane przy swoim karawanie hehehehehhe. On jest najpewniejszy. stary ale jary.

Decyzja należy do ciebie.

Co do zostania przy swoim "dziadku"to ja jestem tego zdania że nie ma co się żenić z samochodami,jeżeli jest chęć zmiany to dlaczego tego nie zrobić?

 

---------- Post added at 00:06 ---------- Previous post was at 00:04 ----------

 

Dla mnie ta jest warta uwagi

http://otomoto.pl/nissan-primera-C18702011.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nissany 1.8 miały problemy z pierścieniami i kochają pić olej.Gdybym miał kupić auto za ok.10tys. to bym brał astrę g 1.6 8v.Stary dobry silnik,który lubi lpg.Ostatno kuzyn takiego szukał.Zbadaliśmy wszystkie z wlkp(allegro) i każdy jeden coś nie halo.A dokładać dwójkę do nowego nabytku w tej cenie trochę mija się z celem.Znaleźliśmy w końcu prawię idealną.Za 8300 poszła.Brak klimy niestety.Za to kubełki i el.szyber. Wymagał tylko zaślepienia egr i śmiga.Gaz 1400 do tego motoru i jazda za darmo.Fakt-muł straszny.AHL przy tym rakieta.B5 za 10 bym nie polecał.Może są i za tyle.Ja mam taką starą padakę właśnie i trochę więcej bym chciał.Ale serwisowany na ori częsciach,olej motul i o każdej porze zapraszam z vagiem i miernikiem lakieru.Stoi w garażu,bo firmówka bardziej ekonomiczna.Sorry za OT.Co do V40 nawet bym nie spojrzał.Tani w zakupie-drogi w utrzymaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ogladalem Superb I 1.9 tdi 130 comfort i calkiem przyjemne auto. Mam pytanie czy zamienilibyscie swojego Passata na Superba i co wogole sadzicie? Oczywiscie w prawym dolnym rogu przy przewodzie od inelcoolera bylo zapocone dosc mocno wrecz bylo nawet troche oleju. Turbina pracowal ladnie nie kopcil o dziwo wiec mam pytanie czy w tym miejscu olej to nic strasznego ,bo rowniez pelno Passatow takich widzialem i jezdzily bez zastrzezen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moglibyśmy zamienić Passska....?!Nie zapominaj jakie to forum:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tylko co zrobić jak kasy nie ma tyle ile by sie chciało. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Tylko co zrobić jak kasy nie ma tyle ile by sie chciało. :(

Mam ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zamienilibyscie swojego Passata na Superba i co wogole sadzicie?

 

trochę za kolorowo jest w środku,widać to dobrze w nocy ;) rozmiarowo to samo co pasek,więc po co zamieniać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam zmienić autko' date=' niestety. I mam problem. Chce cos kupic za około 10tyś. Na początku myslałem o zakupie B5, ale za 10tyś to jednak chyba nic sensownego nie dostane[/quote']

moim zdaniem B5 do 10 tys można kupic,najlepiej znajdz w twojej okolicy i popytaj czy ktos "ogarnięty" z forum(chodzi mi o podłaczenie kompa i pojecie o bolączkach B5-ek) by nie skoczyl z tobą na ogledziny,pewnie ktos by pomógł...

PIERWSZY z brzegu na alledrogo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co koledzy polecili by do 30k zł klasa C w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co koledzy polecili by do 30k zł klasa C w górę

Rocznik/Nadwozie/Pojemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności