Skocz do zawartości
Karrewagen

Wygłuszenie pokrywy silnika AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odkręciłem pokrywę silnika i w zasadzie cała gąbka co była pod tą plastikową osłoną porozrywała się i został jej tylko kawałeczek. Czym mogę zastąpić oryginalne wygłuszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje wygłuszenie też takie było jakby go wcale nie było. To piankowe wygluszenie chyba byłoby najlepsze do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja gabka na pokrywie sie rozsypala ze starosci,ja zastosowalem mate bitumiczna zamiast gabki i jest lepiej niz z samym plastikiem,tak czy siak ten typ silnika jest glosny wiec czego bys nie dal i tak wiele nie wytlumi.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrywa? jaka pokrywa? ta co w garazu lezy? tylko klepie i nic nie daje wiec wywal ten balast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi się tak wydaję... czy z pianką, czy z gąbką, czy z filcem, czy z samą plastikową pokrywą czy też bez niej wogóle wraz ten sam klekot xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie dopisze, bo znalesc tematu nie moge, chce sie pozbyc tych pianek i calej tej plastikowej pokrywy silnika ? czy moge to zrobic od tak ? nie bedzie zadnych konsekwencji tego czynu ? dzwiek mnie kompletnie nie interesuje, głosnosc silnika tez nie bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo mozesz rwac ta gabke,a najlepiej odkrec cala oslone i po klopocie,ja tak zrobilem i lezy w piwnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokrywa? jaka pokrywa? ta co w garazu lezy? tylko klepie i nic nie daje

 

a nie jest w pewnej części za utrzymanie jakiejś tam temp. silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec ze nie w kazdym pasku bylo montowane wygluszenie pod maska? u mnie np. tez nie ma, gola blacha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam rozumiec ze nie w kazdym pasku bylo montowane wygluszenie pod maska? u mnie np. tez nie ma, gola blacha.

 

Klapa komory silnika (maska ) a plastikowa osłona silnika to dwie różne rzeczy. Co do wygłuszenia pod osłoną to też wywaliłem bo się aby sypało na silnik, a samą osłonę zostawiłem dla ozdoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem "Laminat LS" zakupiony na Allegro w firmie Apama w Częstochowie. Arkusz posiada z jednej strony warstwę kleju. Koszt ok. 30 zł za arkusz 0,5 m na 1m. Efeket na załączonych zdjęciach, wygłuszenie zauważalne! Śmiało mogę polecić takie rozwiązanie. Najpierw wyciąłem szablon z papieru, a następnie odrysowałem go pisakiem na laminacie. Wycięcie kółek i zaookraglonych kształtów - zastosowałem lutownicę.

[ATTACH=CONFIG]67711[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67712[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67713[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem,moja gabka zwyczajnie sie wykruszyla ze starosci wiec za 1 razem zastosowalem mate bitumiczna choc podejrzewalem,ze skonczy sie niepowodzeniem z uwagi na wysoka temp i mata poprostu sie odklejala.Nastepnie zastosowalem cos takiego jak ty ale nie zauwazylem zadnej poprawy w wygluszeniu silnika a z uwagi iz lubie sobie pogrzebac i czesto ja sciagalem to poprostu zanioslem ja do piwnicy i tyle.Poprostu klekotal tak samo z i bez osolony dopiero ostatnio zauwazylem poprawe kultury pracy silnika,o wiele cichsza prace ale dlatego,ze zmienilem olej w silniku z mobila na motula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, rycho, dokładnie w tym samym czasie wpadliśmy na ten sam pomysł. Ja też wygłuszam plastik tą matą od APAMA z Częstochowy. Zabiorę się za to pod koniec tygodnia. Rozumiem, że pierwsze wrażenia pozytywne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia zdecydowanie pozytywne. Jeżdżę od 2 tygodni, nic narazie się nie odkleja, mata jest lekka, a klej mocny. Testowałem tę matę jeżdżąc bez osłony silnika i z osłoną (podklejoną tym laminatem) jest zdecydowanie ciszej. Miłego klejenia, i pewnego cięcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w silniku też się posypała ta gabka wywaliłem ją i szczeże powiem slychać bardziej silnik.

Ja tam specjalista nie jestem od dźwieku nie jestem ale jest różnica.

Właśnie chcialem kupić jakis zamiennik ale na allegro nie moge znaleźć.

A co do tej plastykowej oslony to bez niej po otwarciu maski komora silnika traci na estetyce.

Jak by ktos znalazł przypadkiem takie wygluszenie to dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zastosowałem "Laminat LS" zakupiony na Allegro w firmie Apama w Częstochowie. Arkusz posiada z jednej strony warstwę kleju. Koszt ok. 30 zł za arkusz 0,5 m na 1m. Efeket na załączonych zdjęciach, wygłuszenie zauważalne! Śmiało mogę polecić takie rozwiązanie. Najpierw wyciąłem szablon z papieru, a następnie odrysowałem go pisakiem na laminacie. Wycięcie kółek i zaookraglonych kształtów - zastosowałem lutownicę.

[ATTACH=CONFIG]67711[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67712[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]67713[/ATTACH]

 

Rycho - naklejałeś tą matę pod maskę czy plastikową osłonę na silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posypała mi się wyciszka maski i chcę ją wymienić na taką używaną z allegro np.

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-96-00-wyciszenie-maski-i4983184895.html

 

Czy wie ktoś jak się zdejmuje (oraz zakłada) te spinki (zaślepki/ klipsy/ zatrzaski*)?

 

*niepotrzebne skreślić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinki trzeba ścisnąć palcami do środka tak, żeby te połówki naszły na siebie, a potem pociągnąć do siebie. Montaż to tylko wciśnięcie spinki przez wygłuszenie do maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mata akustyczna silnika, taka jak w załączniku, odbiera trochę ciepła silnika, czy w ogóle się do czegoś nadaje? 

Screenshot_20210105_175443_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności