Skocz do zawartości
Charakterek

Prośba o pomoc w podpięciu subwoofera

Rekomendowane odpowiedzi

czy moj opis byl bledny? opisz poprawne podlaczenie

 

Był prawidłowy - po prostu stała się niemożliwość - przerwa w plecionym kabelku. Bywa. Kabelek wymieniony wsio śmiga. Dzięki koledzy za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś jak taki subwoofer podpiac pod nie org. radio ? w kostki iso? jakis schemacik ? :D

Dodam że mam radio pioneer deh-2200ubb

znalazłem

Dla aut z firmowym radiem i bez DSP. Musimy zanabyć żółtą kostkę MINI ISO z 4 pinami (w kostce jest ich 6, ale 4 wykorzystujemy - nie ma sensu kupować ich więcej). Do nabycia w sklepach elektronicznych za grosze (2 zł bez pinów i ok 5 zł z pinami)

PIN 1 - + 12V z aku

PIN 2 - nie podłączasz (tu w oryginale podłączony jest + głośnika tylnego lewego)

PIN 3 - nie podłączasz (tu w oryginale podłączony jest - głośnika tylnego lewego)

PIN 4 - minusik z karoserii

PIN 5 - załączanie wzmacniacza czyli łączysz z pin 6 żółtej kostki ISO.

PIN 6 - wejście liniowe L czyli łączysz z pin 4 żółtej kostki ISO.

PIN 7 - wejście liniowe R czyli łączysz z pin 5 żółtej kostki ISO.

PIN 8 - masa wejścia liniowego czyli łączysz z pin 3 żółtej kostki ISO.

PIN 9 - nie podłączasz (tu w oryginale podłączony jest + głośnika tylnego prawego)

PIN 10 - nie podłączasz (tu w oryginale podłączony jest - głośnika tylnego prawego)

chodzi o żółtą kostke MINI ISO ? a w kostki ISO ktore idą bezpośrednio do nie org radia tez tak sie mozna wpiac ?

znalazłem cos takiego : http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i1640272190.html

tylko ze tu piny sa inaczej niz w tym opisie wyzej:

 

1236 gdzie:

1- wysjcie liniowe LR

2 -wyjscie liniowe RR

3 -masa wyjść liniowych

6 -przewód sterujący

czyli tylne glosniki

 

a w opisie sa te piny zamiast 1i2

 

4-wyjście liniowe LF

5-wyjście liniowe RF

czyli przednie glosniki

 

czyli ten adapter odpada czy bedzie pasowal ??

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie wydaje mi sie że to nie ma różnicy czy wyjście liniowe bedzie z tylnego czy tez z przedniego... ale poczekam moze ktos lepiej siedzi w temacie i sie wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy do mojego radyjka do się podłączyć charkowego suba??

Moje radyjko od zadniej strony wyjrzy tak :

 

a6960d4d518c1c13.jpg

 

namierzyłem już głośnik i się zastanawiam czy brać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak masz wyjscie OUT i pewnie trzeba bedzie ta przejsciowke zakupic - http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i1640272190.html

chyba ze jest inny sposob :D

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że to wystarczy :D dzięki za podpowiedź :)

Chyba, że ktoś ma jeszcze inne sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tego adaptera musisz dokupic zółtą kostkę iso i tu z opisem jaki dał charakterek podpiecia pinów do niej, ogólnie dał opis podpiecia pod wyjscie liniowe na przednie głośniki ale jak dasz na tylne tez sie pewnie nic nie stanie także adapter jest ok moim zdaniem. Wyjscie liniowe na tylne głośniki w mini iso żółtej to pin 1 i 2, a na przednie 4 i 5. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogólnie dał opis podpiecia pod wyjscie liniowe na przednie głośniki ale jak dasz na tylne tez sie pewnie nic nie stanie także adapter jest ok moim zdaniem. Wyjscie liniowe na tylne głośniki w mini iso żółtej to pin 1 i 2, a na przednie 4 i 5. pozdrawiam

Dla mnie to czarna magia ;) kabelków się nie tykam hihi. Dam komuś do podpięcia

 

o tego adaptera musisz dokupic zółtą kostkę iso

A jak toto wygląda?? ( i się nie śmiać :bleble)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o żółtą i pod nia dajesz piny z opisu i podłączasz pod adaper.

tia ja - piny i podłączanie ;)

Dziękuję kolejny raz za pomoc :) no i stało się właśnie qpiłem suba :D

http://allegro.pl/audi-a3-glosnik-niskotonowy-basowy-subwoofer-2001r-i1644364550.html

 

EDIT:

A czy ta żółta kostka przypasi pod adapter?? bo na moje ślepe oko trochę inaczej wygląda gniazdo adaptera

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie pasowała:) heh miałem zamawiac właśnie ten głośnik ale fundusz na to nie pozwolił. Daj relacje z podłączenia =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie podłączyłem subwoofer z audi A6 do radia pionier i niestety ale nie jestem zadowolony z tego jak to gra, strasznie cicho i lepszy efekt basu mam z głośników w tylnych drzwiach niż z tego suba, a szkoda bo się troszkę napracowałem, może z DSP wychodzi jakiś lepszy sygnał do wzmacniacza niż z radia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja ;)

Wracam do tej całej pinologii, dojechało do mnie o to to:

 

 

136b503ce103152em.jpg

 

Domówiłem nawet piny, taka ze mnie bestia :bleble

 

e43863307ec75326m.jpg

 

 

d631a391271714efm.jpg

 

No i jak widać w kostce są tylko 4 piny, z tego co widzę 1 masa i kanał lewy i prawy, a 4 pin to luźny niebieski kabelek ;)

A wcześniej był mowa o puszczeniu 6 i w tym momencie zgłupiałem ;)

A kostka w subie ma 10 pinów, ale jak się domyślam wszystkich nie wykorzystam, poza tym muszę go rozebrać ;)

 

I co ja biedny żuczek mam z tym fantem zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariorally a co Ty chcesz potpiac tymi wtyczkami???

w poscie wyzej wkleiles ze Twoje radio ma wyjscie liniowe na gniazdach Chinch a teraz pokazujesz wtyczke miniIso i zespolone gniazdo tez miniISO...

 

one nie pasuja ani do Twojego radia a tym bardziej do suba z Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano qpiłem przejściówkę - nie widać na foto całości ale to ta:

http://allegro.pl/adapter-audi-vw-skoda-gniazdo-mini-iso-2x-rca-i1640272190.html

do tego kostkę mini ISO jak wyżej :)

 

i a dalej czarna magia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten adapter wykozystuje sie w audi jesli jest juz cala orginalna instalacja subwofera i ktos wymienia orginalne radio audi na inne.

Ty przeciez nie masz orginalnej instalacji.... wiec nie masz takich wtyczek gdzie moglbys to wpiac...

Potrzebujesz pociagnac nowy kabel od Twojego nowego radia do Subwofera.

Od strony Twojego nowego radia potrzebujesz kabla audio z dwoma wtykami typu Chinch a od strony subwofera wtyczke 10pin (lub laczysz kable bezposrednio).

Do suba musisz jeszcze podlaczyc zasilanie i sygnal sterujacy/zalaczajacy wzmacniacz po wlaczeniu radia (lub ewentualnie stacyjki)

 

Ps: kolega irift wprowadzil Cie w blad z tymi wtyczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebujesz pociagnac nowy kabel od Twojego nowego radia do Subwofera.

tego to się domyśliłem :)

Od strony Twojego nowego radia potrzebujesz kabla audio z dwoma wtykami typu Chinch a od strony subwofera wtyczke 10pin (lub laczysz kable bezposrednio).

Do suba musisz jeszcze podlaczyc zasilanie i sygnal sterujacy/zalaczajacy wzmacniacz po wlaczeniu radia (lub ewentualnie stacyjki)

 

Tu muszę gdzieś podpatrzeć bo to nie moja domena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejsciowka jest ok to zadna roznica czy zrobi to na mini iso czy na zwyklej 10 pinowej poza tym opis jest pod mini iso. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps: kolega irift wprowadzil Cie w blad z tymi wtyczkami

 

Przejsciowka jest ok to zadna roznica czy zrobi to na mini iso czy na zwyklej 10 pinowej poza tym opis jest pod mini iso. pozdro

 

ehh, nie ma to jak być kompletnym laikiem ;)

 

Wracam do pytania o przejściówkę i dalsze połączenie do suba.

 

Pierwsze pytanie ile przewodów musi lecieć do suba, żeby to grało?

Drugie, czy z tego wyjścia nie będzie za słaby sygnał, żeby to grało i czy czasem jakieś wyższe tony nie będą się wkradać

Kolejne jakie najlepiej przewody kupić?

 

EDIT:

 

Jak czytać to ze zrozumieniem ;)

czyli mam odpowiedź na moje jedno pytanie

1236 gdzie:

1- wysjcie liniowe LR

2 -wyjscie liniowe RR

3 -masa wyjść liniowych

6 -przewód sterujący

czyli tylne glosniki

 

Tylko proszę o podpowiedź gdzie mam wpiąć ten przewód sterujący, czy to ma być w kostkę w którą są podpięte inne głośniki, a jak tak to w które miejsce ;)

 

A się naedytuję ;)

 

Do suba musisz jeszcze podlaczyc zasilanie i sygnal sterujacy/zalaczajacy wzmacniacz po wlaczeniu radia (lub ewentualnie stacyjki)

 

Proszę o podpowiedź skąd najlepiej podłączyć zasilanie suba ( to moje brakujące 2 piny z 6 )

Edytowane przez mariorally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejsciowka jest ok to zadna roznica czy zrobi to na mini iso czy na zwyklej 10 pinowej poza tym opis jest pod mini iso. pozdro

 

sory ale przejscowka polecana przez Ciebie nie jest OK... ona jest do orginalnej instalacji AUDI jesli wymienia sie orginalne radio na inne i do rozwiazania mariorally sie nie nadaje.

 

jesli wczesniejszy opis bylby dla podlaczenia suba do radia 2DIN z Quadlockiem to polecalbys mu kabel z gniazdem Quadlock?

 

Pierwsze pytanie ile przewodów musi lecieć do suba, żeby to grało?

 

audio:

 

2 x kabel ekranowany z gniazdem Cinch od strony radia

 

zasilanie suba:

 

1x +12V dla suba (najlepiej oczywiscie prosto z akumulatora (koniecznie z bezpiecznikiem) ale do pierwszych prob polecam wziasc 12V z instalacji autka z tyl np z gniazd zapalniczek)

 

1x masa - z karoserii autka

 

1x sterowanie wzmacniacza (on/off) tu w zaleznosci od mozliwosci radia (radio powinno miec specjalne wyjscie do sterowania wzmacniacza lub anteny) - najlepiej podaj model radia jaki instalujesz

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności